Повідомлення щодо неякісного надання послуг з електропостачання

Управління Держенергонагляду у Київській області (далі — Управління), в межах компетенції, розглянуло колективне звернення мешканців с. Погреби Броварського району Київської області щодо неякісного надання послуг з електропостачання та повідомляє.

 На сьогодні взаємовідносини, які виникають у процеcі продажу і купівлі електричної енергії на роздрібному ринку електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами, регулюються Законом України «Про ринок електричної енергії», Кодексом систем розподілу, затвердженим постановою Національної комісiї, регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП) від 14 березня 2018 р. № 310 (далі - КСР), Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП, від 14 березня 2018 р. № 312 (далі - ПРРЕЕ).

 Відповідно до пункту 8 Положення про Державну інспекцію енергетичного нагляду України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2018 р. №77 «Деякі питання Державної інспекції енергетичного нагляду України», Держенергонагляд здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Для перевірки технічного стану електричних мереж, організації їх експлуатації та показників якості постачання електричної енергії i спричинили виникнення проблемного питання, Держенергонагляду необхідно провести позаплановий захід державного нагляду (контролю) на об'єктах ПрАТ «ДТЕК Київські Регіональні Електромережі» (далі ОСР).

Відповідно до частини першої статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, Управління Держенергонагляду у Київській області здійснить з 14.04.2021 по 20.04.2021, на підставі Вашого колективного звернення, позаплановий захід державного нагляду (контролю) щодо дотримання ОСР вимог нормативних документів в галузі електроенергетики в частині надійності електропостачання, технічного стану та організації експлуатації електричних мереж якими енергія мешканцям вишезазначеного населеного пункту.

За результатами позапланового заходу, у разі підтвердження фактів порушень вимог нормативних документів у галузі електроенергетики, Управлінням буде видано ОСР припис на їх усунення, а термін його виконання буде взято на контроль.

 Додатково інформуємо, що відповідно до вимог Порядку забезпечення стандартів якості електропостачання та надання компенсацій споживачам за їх недотримання, затвердженого постановою НКРЕКП від 12 червня 2018 р. № 375 (далі — Порядок), ОСР має забезпечити загальні стандарти якості надання послуг з електропостачання.

 Згідно з пунктом 2.4 глави 2 Порядку у разі недотримання гарантованих стандартів якості надання послуг з електропостачання ОСР надає споживачу компенсацію у розмірах, наведених у додатку 1 до Порядку (за вирахуванням необхідних сум податків, якщо такі застосовуються) та відповідно до процедур, визначених главою 6 Порядку.

Згідно з пунктом 6.12 глави 6 Порядку у разі ненадання електропостачальником або ОСР компенсації за недотримання гарантованих стандартів якості електропостачання споживач має право самостійно звернутися до електропостачальника або ОСР із заявою за формою, наведеною в додатку 3 до Порядку. У разі необгрунтованої відмови у наданні компенсації або залишення заяви без розгляду споживач має право звернутись до НКРЕКП територіальних органів.

3гідно з пунктом 1.2.16 глави 1.2 розділу I ПРРЕЕ спірні питання між учасниками роздрібного ринку електричної енергії вирішуються сторонами шляхом переговорів та у разі неможливості дійти згоди у зазначений спосіб, що підтверджується хоча б однією із сторін документально, розглядаються за зверненням споживача або іншого учасника роздрібного ринку в межах наданих законодавством повноважень Регулятором (НКРЕКП) або судом.

Із змістом даного листа просимо ознайомити віх підписантів вищезазначеного звернення.

 Цей лист носить інформаційний характер та не надає роз'яснень щодо застосування норм права.

Календар новин

« April 2021 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Go to top