Зазим'є

Зази́м'є — село в Україні, у Броварському районі Київської області.

Поселення було засноване князем Городецьким у 1128 р. Проте перше поселення, яке називалось Зимнє, виникло, очевидно, значно раніше - у Х столітті, поблизу язичницького центру, в часи княгині Ольги. Місцеві перекази переповідають про події часів Солов'я - розбійника, який мав на острові двірець. Пізніше тут був град монахів, стояла Давидова божниця.

Другим важливим періодом в історії села були події 1630 р., коли Петро Могила брав облогою захоплене уніатами Зазим'є. Нарешті, у 1920 р., село увійшло в історію країни своїм повстанням проти радянської влади, боротьбою з регулярними частинами Червоної Армії. У селі збереглась давня Зазимська церква з іконою Святого Спаса.

У селі 1134 домогосподарства, 2166 жителів. Загальна площа землі в адмінмежах Зазимської сільської ради - 3050,93 га.

Символом села є Зазимська церква Воскресіння, побудована у 19 ст. замість старішого храму. Срібна смуга символізує сніжну білизну зими, нагадуючи про назву села - Зазим'я, а також означає мир і світло, які прийшли, нарешті, після лихоліть, котрі пережило село за свою історію. Веселка у супроводі провідної зорі, тобто прихильності Божої, означає міст у щасливе майбуття.

Веселка з'являється після дощу, грози, вона є відображенням "Небесного вогню умиротворення" (на противагу Блискавці - "караючому небесному вогню") і символізує радість і щастя.

 

 

Карта села Зазим'є

 

Карта адміністративного поділу Броварського району

 

Go to top