Волонтери Придесення. Звіт 5

Волонтерський рух в Придесенні продовжує розвиватися. За травень було здійснено кілька гуманітарних поїздок, придбано і відремонтовано автомобілі для військових тощо. Окрім того, завдяки підтримці фінських друзів було передано гінекологічне крісло в Погребську медичну амбулаторію. Також було відвантажено ліжка для військових. Спільними зусиллям Волонтерів Придесення та БФ «Вільні серцем» було надано обладнання для підрозділів ДСНС. Розпочато підготовчий процес в рамках проекту «Банно-пральні комплекси для військових».

Також завершено проєкт «Мобільний штаб для ЗСУ», до якого долучилося багато різних благодійних фондів, організацій, громадян. Штаб організований на базі мікроавтобуса CITROEN JUMPER. Має автономний обігрів командного відсіку на дистанційному управлінні. Переобладнаний для повноцінної роботи 4 чоловік з ноутбуками. Обладнаний під підключення як від зовнішніх електромереж 220 V, так і з підключеним генератором. Робота в режимі «тиші» від великого павербанку на 2200 Вт Altek. Має Starlink для інтернету. Є умови для зберігання та керування дронами.
Велика подяка всім учасникам проєкту: жителям Зазимської територіальної громади, Крупенку Віталію, Силюкову Данилу, Волонтерам Придесення, Ребікову Юрію, Савчук Тетяні, Палігуєву Юрію, Шаменку Сергію, БФ «Вільні серцем», Пономар Людмилі, Велігорській Тетяні, БФ «L’ets help» та Марушевській Вікторії, БФ «Apua Ukrainaan ry» та Вадиму Засипкіну, БФ «Милосердя і здоров’я» та Сухаровському Юрію, БФ «Бойовий волонтер України», Павловській Катерині, друзям з Фінляндії та Данії.
Також за постійну допомогу з пальним для «Мобільного штабу» подяка: БФ «Всесвітній чеченський конгрес», БФ «Миру і добра», депутату Одеської обласної ради Мусліму Бехоєву.

Серед поїздок в зону бойових дій були, зокрема, наступні:

  • Поїздка із 6 по 9 травня. Завезли L200 у 72 бригаду та забрали на ремонт Nissan Navara. У 41 батальйон 81 бригади завезли відремонтований Opel для підрозділу Горшевікова Ярослава. Назад на ремонт забрали VW T4 Ігоря Федосова.
  • Поїздка із 13 по 16 травня. Завезли військову апаратуру. Завезли відремонтовану Жигулі у 72 бригада. Назад забрали L200 на ремонт. Забрали на ремонт Kia Sorento Вербицького Єгора із 72 бригади.
  • Поїздка із 26 по 29 травня. На схід відвезли та передали авто Юрію Некрашевичу, яке допоміг придбати Павло Шульга. Завезли авто в 66 бригаду Сергію Сердюку (допоміг відремонтувати  Барбон Костянтин). Також відвезли Ігорю Федосову VW Т4 (допоміг відремонтувати Ігор Лупин). На зворотньому шляху забрали на ремонт 2 автомобіля з 72 бригади.

Спільними зусиллями змогли зібрати кошти на ремонт і придбання автомобілів, а також закупівлю різного спецобладнання. Зокрема, це: придбання Mercedes-Benz Vito в підрозділ, де служить Олійник Дмитро та Кучеренко Василь; придбання зарядної станції і набору інструментів у 44 ОМБр, де служить Негода Борис; придбання авто для підрозділу Швидака Олександра.

Значимою подією стало створення Благодійного фонду «Волонтери Придесення» з ініціативи священників громади (Олександра Лимана, Анатолія Слинька, Володимира Ворового).

При цьому варто зауважити, що Волонтери Придесення це не закрита організація, яка працює задля самопіару. Волонтери Придесення – це група однодумці, які об’єдналися з метою оперативної допомоги військових з громади та гуманітарної допомоги для людей, які постраждали від окупантів.
Це об’єднання також дозволяє вивчати потреби військових у допомозі та визначати пріоритетність під час зборів коштів, тому що в основному аудиторія підтримки всіх місцевих зборів одна – це межі громади. Окрім того, зважаючи на поширення шахрайств, пов’язаних з волонтерською діяльністю, об’єднані волонтери мають змогу виявляти справжні потреби та сприяти їх задоволенню.

У травні відбулося набагато більше подій, пов’язаних з волонтерською діяльністю, ніж вказано в цій статті. Чого тільки вартує масштабний благодійний ярмарок, який було проведено 12 травня в усіх освітніх закладах громади. Завдяки збільшенню кількості учасників, волонтерська активність в громаді зростає. Більше про волонтерську діяльністю на території Зазимської територіальної громади та про активних учасників волонтерського руху дізнавайтеся з фейсбук- та телеграм-групи «Волонтери Придесення». Тут же можна ознайомитися з актуальними зборами та взяти участь в них.

(Статтю підготовлено на основі текстових дописів у телеграм-групі «Волонтери Придесення»)

Попередній запис
Щодо використання та обігу піротехнічних виробів
Наступний запис
Укриття в Придесенні
Вам також може сподобатися
Меню