Зброя масового ураження

Добровольче формування Зазимської територіальної громади постійно покращує свої теоретичні та практичні навички, щоб бути готовими до будь-яких ситуацій, що пов’язані з військовою агресією російської федерації проти України та з метою забезпечення правопорядку в громаді.

Минулий тиждень був присвячений вивченню мінімізації негативного впливу під час можливого застосування ворогом зброї масового ураження (ядерної зброї). Лекції для добровольців проводив фахівець Інституту ядерних досліджень НАН України Улещенко Володимир.

Володимир Васильович говорить, що в 2015 році він відвідував полігон в Семипалатинську, де в свій час було випробувано більше 100 атомних бомб. Це страшно уявити. Але варто зауважити, що за словами заступника Міністра оборони України Маляр Ганни, вдень росіяни випускають 50-60 тисяч снарядів по Україні та українцям. Найчастіше вони застосовують снаряди 152 калібру, які важать близько 50 кілограмів. Біля половини їх ваги це вибухівка. Тобто в день по нас застосовують вибухівку потужністю, що приблизно дорівнює 1 кілотонні в тротиловому еквіваленті. В 1945 році на Хіросіму і Нагасакі скинули по 20 кілотонн. Тобто за 20 днів Україна «приймає на себе одну Хіросіму», а за весь період вторгнення ми вже 6 (!) разів пережили Хіросіму.

Ядерний вибух це страшно, але не страшніше, ніж звичайне бомбардування. Тобто ядерний вибух можна пережити. Для цього потрібно підготуватися до можливого ядерного удару та знати особливості ядерного вибуху.

Ядерний вибух має 5 факторів ураження:

  • світловий спалах
  • ударна хвиля
  • проникаюча радіація
  • радіоактивне забруднення
  • електромагнітний імпульс

Світловий спалах. Ядерний вибух завжди має яскравий спалах. Світить кілька секунд. Тому, коли ви почули викрики «Спалах ліворуч» чи «Спалах праворуч» не потрібно обертатися і перевіряти, а відверніться в інший бік і закрийте всі ділянки тіла. Від світлового спалаху можна отримати сильні світлові опіки навіть на відстані два кілометри. Потім радіація починає світити.

Ударна хвиля. Ядерна зброя це та сама вибухівка. Основний вражаючий фактор – це вибухова хвиля. Тому при вибуху потрібно ховатися за більшою кількістю бар’єрів – велика кількість речовини гасить проникаючу радіацію та зменшує силу удару. Якщо ви в полі, то потрібно впасти якомога ближче до землі, накритися та чекати вибухової хвилі. Якщо є трохи більше часу, потрібно зайняти будь-яке найближче заглиблення (окоп, бліндаж). Чим більше між вами та центром вибуху речовини, тим краще – тим менше вас вразить радіація, тим менш відчутна буде вибухова хвиля.

Проникаюча радіація та радіоактивне забруднення. Значна кількість радіації є у вигляді пилу та аерозолів. При потраплянні радіації в організм зовнішнє опромінювання перетворюється у внутрішнє, а внутрішнє в тисячу разів небезпечніше. Тому необхідно закривати всі відкриті ділянки тіла, уникати потрапляння забрудненої їжі та води в організм тощо.

Електромагнітний імпульс. Є мало досліджений і може діяти в основному лише на техніку.

Найкраща підготовка до можливого ядерного вибуху – це там, де ви найчастіше перебуваєте (дім, робота) визначити найбільш безпечне місце. Подалі від вікон та щоб було побільше бар’єрів. Забезпечити це місце водою та іншими предметами першої необхідності.

Детальніше дивіться в інтерв’ю Улещенка Володимира для “Апостроф TV”.

Попередній запис
Як виявити аферистів в розмові/листуванні з потенційним роботодавцем
Наступний запис
Коли і як можна отримати рішення про надання статусу безробітного?
Вам також може сподобатися
Меню