Актуально про молодь

Два роки тому в нашій громаді було створено Молодіжну раду. Формально, це консультаційно-дорадчий орган при Зазимській сільській раді з питань молодіжної політики. Фактично, це група активних представників молоді, які хочуть та/або реально діють, щоб привнести нову якість в життя та дозвілля молоді.

Більш помітною робота Молодіжної ради стала після початку повномасштабного вторгнення. Було проведено низку благодійних заходів, які були націлені на збір допомоги військовим з Придесення, а також на розширення дозвілля молоді і зміцнення зв’язків між селами громади. На жаль, наскільки б унікальними за своєю суттю не були не заходи, скільки б людей, сил та часу не було залучено до їх організації – участь молоді була вкрай низька. Це також підтверджується і залученістю молоді в деяких селах до спортивно-фізкультурних заходів в рамках соціального проєкту «Активні парки – локації здорової України», який реалізується в нашій громаді.

Принагідно зазначимо, що цей соціальний проєкт входить до одного з пунктів Плану відновлення України, а успішна його реалізація на території Придесення створює нам хороші передумови для залучення допомоги від різних грантодавців (зокрема, є перспектива будівництва масштабного соціального об’єкту за рахунок міжнародних донорів).

В листопаді заплановано провести чергові вибори до Молодіжної ради, сподіваючись, що новий склад буде ще більш активним, самостійним та ініціативним. З метою розуміння реальних потреб молоді, було проведено опитування за допомогою гугл-форми (цей інструмент є доступним кожному без будь-яких реєстрацій та спеціальних навичок користування). Оголошення про опитування поширювали як в соціальних мережах, так і на дошках оголошень по селах. В результаті, на всю громаду, в якій фактично проживає не менше кількох тисяч представників молоді (14-35 років), було отримано аж 33 відповіді (!).

  • Хоч це й малий показник, але він всеодно вартий уваги. Проаналізуємо відповіді.
  • Статевий склад респондентів: 11 – чоловіки, 16 – жінки, 6 – не вказано.
  • Віковий склад. Аж 10 респондентів мають віки 12-13 років. При цьому згідно чинного законодавства до молоді входять люди від 14 до 35 років. Серед інших представників: 1 людина – 14 років, 1 людина – 15 років, 2 людини – 16 років, 4 людини – 17 років, 3 людини – 18 років, 1 людина – 19 років, 1 людина – 22 років, 1 людина – 25 років, 1 людина – 29 років, 1 людина – 34 років, 1 людина – 35 років, 1 людина – 38 років, 1 людина – 39 років. Інші вік не вказали.
  • На питання щодо участі у суспільних процесах маємо відповіді «низький», «середній» та «високий» у відносно рівній кількості.
  • Найбільш популярними соціальними мережами та месенджерами, якими користуються респонденти є тікток, телеграм та інстаграм.
  • На питання щодо проблем в сфері молодіжної політики громади більшість відповідей були наступними: необхідність розширення спортивної інфраструктури (зокрема, будівництво або дообладнання баскетбольного майданчику в селі Зазим’я) та створення дозвілля для молоді у вечірній час. Також згадували про небезпеку від скутеристів та мопедистів, засмічення навколишнього середовища, малий інтерес людей молодіжних заходів.
  • На питання щодо доступності та якості молодіжних ініціатив більшість людей оцінюють на хорошому рівні та відмічають покращення в цьому році.
  • На питання щодо молодіжних ініціатив, які хотілося б бачити в громаді, більшість респондентів зосереджувала увагу на курсах саморозвитку (зокрема, психологічного спрямування), проведення спортивних змагань, організація дискусійних клубів та проєктних команд під вирішення певних задач, розширення напрямів гурткової роботи.
  • На питання щодо участі в заходах, спрямованих на підтримку молодих підприємців, понад 70% респондентів проявили свою зацікавленість.
  • На питання щодо відношення до можливості молоді брати участь в прийнятті життєво важливих для громади рішеннях, половина респондентів висловили своє задоволення, а половина були здивовані існуванню таких можливостей та/або не зрозуміли ролі молодіжної політики.

Які можна зробити висновки?

  • На жаль, не всі села проявляють однакову активність щодо участі в житті громаді (в першу чергу це стосується молоді). Відповідно до цього, залучення хоча б кількох представників  від кожного села до роботи в Молодіжній раді (або будь-якого неформального об’єднання) є важливою для рівномірного розвитку Придесення (щонайменше в сфері молодіжної політики, дозвілля та спорту).
  • Не вся молодь свідомо долучається до молодіжний ініціатив (в тому числі, до згаданого опитування). Передумовою їхньої участі є рекомендація батьків, знайомих, вчителів. На жаль, не всі молоді хлопці та дівчата при цьому показують бажання до активної залученості і, таким чином, їхня участь не приносить очікуваної якості.
  • Найкраще залучення молоді, розширення міжособистісних зв’язків та консолідація їхніх зусиль прослідковується за рахунок систематичних спортивних заходів (волейбол та теніс в рамках реалізації «Активних парків» об’єднали близько ста людей майже з усіх частин громади) та благодійних культурно-масових заходів.
  • Таким чином, перспективи подальшої діяльності Молодіжної ради є, адже щонайменше за її допомогою можна в реальному часі спостерігати за потребами молоді та реагувати на них. Тому вже скоро оголосимо про початок подачі заявок до складу Молодіжної ради. І, стає очевидним, що в своїй роботі наступному складу «молодіжки» для залучення молоді, відповідно до їх інтересів, варто концентрувати свою увагу на тренінгах з розвитку, розвитку бізнес-навичок, спортивних заходах та змаганнях, створенні постійного вечірнього дозвілля (зокрема, на базі молодіжного простору, будинків культури, бібілотек) тощо.
Попередній запис
“Оптова” та “роздрібна” торгівля
Наступний запис
Сесія – 30.10.2023
Вам також може сподобатися
Меню