Democracy week “Carpathian sea”

На заході «Prydesennya Development Forum», який відбувся 20 квітня 2024 року в заміському комплексі «Авантюрист», було презентовано бачення розвитку рекреаційного потенціалу громади Придесення. Зокрема, сільський голова Віталій Крупенко, керівник компанії «UVT GROUP» Андрій Антоненко та директор «Авантюриста» Владислав Нікулін повідомили про плани щодо будівництва реабілітаційних центрів для військових. Ці виступи були своєрідною репетицією перед поїздкою у Карпати.

У період з 22 по 26 квітня 2024 року у місті Трускавець проходив міжнародний форум «Демократичний тиждень «Карпатське море». Цей захід відвідали не лише представники бізнесу, волонтерського руху, правозахисних організацій та органів місцевого самоврядування з України, але й багато іноземців. В основному це були підприємці, урядовці та депутати зі скандинавських країн, Балтії та північної Європи. І це логічно, адже «Карпатське море» є прототипом “Arendalsuka” – фестивалю демократії, який відбувається у Норвегії більше 10 років. Ця платформа в Україні була проведена вперше. Її ціллю є обговорення проблемних питань та ідей, а також спільне їх вирішення та реалізація ініціатив. Саме з метою налагодження співпраці з потенційними міжнародними партнерами делегація нашої громади взяла участь у цьому фестивалі демократії.

Протягом п’яти днів командою з Придесення було відвідано низку платформ, які мали різну проблематику. Це були такі панелі, як: «Демократичний фронт», «Реабілітація», «Енергія», «Інвестиційний клімат в Україні: виклики та можливості», «Людська безпека», «Енергоефективний розвиток українських громад», «Рекреація», «Територіальні громади», «Інвестицій під час війни», «Культурна спадщина України як елемент національної безпеки», «Війна цінностей: роль культури в обороноздатності України» та ін.

Делегація з Придесення презентувала міжнародній спільноті своє бачення розвитку рекреаційного потенціалу громади. Звичайно, що на фоні виступів колег із Славського, Трускавця, Східниці та Борислава нашу громаду поки важко назвати курортним краєм. Але враховуючи сприятливі природні умови, близькість столиці та нинішню внутрішню політику місцевої влади, яка спрямована на розвиток, стає очевидним, що рекреація повинна стати важливим напрямом під час розробки Стратегії громади. При цьому, враховуючи нинішній час, у даному питанні варто зважати на потреби військових, зокрема, у реабілітації. Ці тези були наріжними у доповідях представників нашої громади.

Виступи всіх панелей транслювалися на національному телебаченні у Норвегії. Представники бізнесу, які слідкували за виступами на панелі «Рекреація» у прямому ефірі, зацікавилися проєктами від Придесення та захотіли детальніше ознайомитися з нашими презентаціями. Сподіваємося на позитивний зворотній зв’язок.

Що ж до фестивалю загалом, то враження хороші. Варто зважати на те, що тематика виступів була дуже різноманітна. Це забезпечувало більше інтересу з боку учасників до всіх виступів. Весь «Демократичний тиждень «Карпатське море» проходив у санаторії «Карпати». Спілкування з іноземними та вітчизняними учасниками заходу, а також нові знайомства ще раз підтвердили, що постійна систематична робота із врахуванням інтересів громадськості і бізнесу – запорука розвитку нашої громади. Тому запрошуємо до співпраці тих, хто живе та/або працює в Придесенні.

Заповнити заявку щодо участі у створенні бізнес-ком’юніті.

Дякуємо організаторам заходу. Окрема подяка Нікуліну Дмитру Олександровичу за запрошення.

Попередній запис
Старт чемпіонатів з футболу
Наступний запис
Всеукраїнський форум для молоді з числа ВПО «Проблеми та шляхи їх вирішення»
Вам також може сподобатися
Меню