Вшановуємо ліквідаторів

Аварія на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року сколихнула весь світ. Щоб попередити настання ще більшої катастрофи, було залучено сотні тисяч чоловіків і жінок. Разом з ліквідацією наслідків аварії над четвертим енергоблоком атомної електростанції почалося спорудження саркофага, роботи над будівництвом якого завершилися 14 грудня 1986 року. Згідно з Указом Президента України, з 2006 року 14 грудня почали відзначати День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (День ліквідатора).

За традицією, в громаді Придесення ми дякуємо нашим борцям з наслідками аварії на ЧАЕС щонайменше двічі на рік – 26 квітня та 14 грудня.

Попри воєнний стан, 14 грудня 2022 року нам вдалося провести невеликі заходи в кожному селі громади, щоб вшанувати ліквідаторів та подякувати їм за подвиг. В заходах біля пам’ятних знаків в кожному селі взяли участь представники сільської ради, ліквідатори, священники, працівники культури та освіти громади, інші жителі громади.

Після молитви біля пам’ятника ліквідаторам в Зазим’ї, яку провів отець Анатолій, сільській голова Віталій Крупенко звернувся до всіх присутніх:

«Події, які зараз відбуваються на Запорізькій АЕС, нас дуже хвилюють. Ніхто не хоче, щоб повторилася техногенна катастрофа, як це було в 1986 році в Чорнобилі. Тоді в ліквідації взяли участь понад мільйон людей. Десятки тисяч чоловік і жінок стали жертвами тієї біди. Цьогоріч, як ніколи, ми відчуваємо всю серйозність небезпеки, яка може виникнути при необережному поводженні з «мирним атомом».
Дякую всім ліквідаторам.
Сьогодні ми також вшановуємо пам’ять тих, кого з нами нема.
Окрім того, від Зазимської сільської ради вручаємо відзнаку Ковпаку Миколі Тимофійовичу.
Сподіваюся, що в наступному році ми зберемося традиційно тут біля пам’ятника в такому ж складі живими та здоровими.
На сьогоднішньому заході присутній Яніцький Мирослав Васильович – голова громадської організації «Чорнобильський Спас». Також варто відзначити Скопича Якова Яковича, який очолював цю спілку чорнобильців раніше та який навіть зараз продовжує опікуватися ліквідаторами, шукаючи можливості допомогти та підтримати тих, хто цього потребує.
Завдяки таким людям як ви, шановні ліквідатори, ми зараз тримаємося та маємо можливість жити і вірити в краще. В кожному населеному пункті громади зараз проходять такі заходи. В кожному старостинському окрузі встановлено пам’ятні знаки, які вшановують ліквідаторів. Дякую підприємцям, які допомогли встановити пам’ятники та пам’ятні дошки».

Яніцький Мирослав Васильович доповнив:

«Після аварії я працював в Чорнобилі два роки, займаючи посаду помічника прокурора. Я бачив наслідки тих страхів. Це щось схоже до того, що маємо зараз – знищення нашого народу. Але тоді катастрофа трапилася через необережність і «мирний атом» вбивав нас непомітно, а зараз проти народу України ведуть відкриту і жорстоку війну.
Радянська влада навмисно збудувала 5 атомних електростанцій в нашій державі. І одна з них – Чорнобильська АЕС – була розташована на відстані лише 80 кілометрів від 3-мільйонного міста Києва».

Після промови Мирослав Васильович вручив всім ліквідаторам продуктові пакунки від ГО «Чорнобильський Спас» та для деяких своїх побратимів-чорнобильців передав подяки від Броварської районної ради. Подяки серед зазимців отримали: Бенедечук Сергій Володимирович, Делайчук Володимир Федорович, Зелінський Леонід Йосипович, Одинець Микола Дмитрович, Хархун Сергій Вікторович, Щиголь Микола Дмитрович, Щиголь Валентина Василівна, Щиголь Сергій Григорович.

Також продуктові пакунки для ліквідаторів передала Зазимська сільська рада. Старости вручили відзнаки від сільського голови для ліквідаторів: Гринчуку Миколі Олександровичу (Погреби), Долговіну Сергію Федоровичу, Гарницькому Володимиру Петровичу (Пухівка), Писаренку Володимиру Прокоповичу (Рожни), Королю Олександру Васильовичу, Чуваєву Петру Івановичу (Літки), Краєву Валерію Валентиновичу (Літочки).

 

Попередній запис
53 тисячі громадян скористалися послугами служби зайнятості Київщини з початку року
Наступний запис
Звіт про роботу Товариства Червоного Хреста в Придесенні в 2022 році
Вам також може сподобатися
Меню