Дотримання законодавства щодо застосування РРО/ПРРО: сумлінність підприємців

З початку серпня 2023 року працівниками ГУ ДПС у Київській області проводиться широкомасштабна роз‘яснювальна компанія щодо застосування РРО/ПРРО для суб‘єктів господарювання. Платникам податків Київщини у ході різноманітних заходів розповідали про необхідність застосування РРО/ПРРО та відповідальність за порушення вимог до порядку здійснення розрахунків за товари /послуги.

Так, на один з оптових ринків сільськогосподарської продукції проведено виїзди. Під час виїзду для окремих груп підприємців, яких цікавили покрокові інструкції алгоритму реєстрації РРО/ПРРО було проведено міні-практикуми щодо оволодіння навичками порядку розрахункових операцій.

Також, проведено семінар для підприємців. Головною темою семінару було ефективне впровадження РРО/ПРРО: ключові аспекти для бізнесу

Метою застосування РРО є не тільки забезпечення можливості виконання органами ДПС фіскальних функцій. Це також захист прав споживачів, адже чек РРО/ПРРО, що видається споживачу, дозволяє йому документально підтвердити факт придбання відповідного товару чи послуги (тобто, підтвердити факт вчинення правочину) та, за необхідності, здійснити ефективний захист своїх прав.

У зв’язку з цим, співробітниками ГУ ДПС у Київській області під час організації та проведенні контрольно-перевірочних заходів особлива увага приділяється виявленню фактів здійснення підприємницької діяльності без державної реєстрації особи як суб’єкта господарювання, а також до вимог порядку проведення розрахункових операцій при здійсненні продажу товарів або надання послуг, використовуючи ризикоорієнтовний підхід.

Зокрема, за результатами аналізу наявної податкової інформації, встановлено суттєву розбіжність між кількістю суб’єктів господарювання, які провадять підприємницьку діяльність на території комплексу одного з оптових ринків сільськогосподарської продукції, що на Київщині, та кількістю зареєстрованих ними РРО/ПРРО.

Згідно з базами даних ДПС, на території вказаного ринку обліковується близько 273 об’єкта торгівлі, через які здійснюють діяльність 127 СГ (або 47 відс.), що стоять на основному обліку у ГУ ДПС у  м. Києві; 64 СГ (або 23 відс.) – Київській області та 82 СГ (або 23 відс.) – що стоять на обліку в інших регіонах України.

Так, працівниками підрозділу фактичних перевірок ГУ ДПС у Київській області спільно з фахівцями ГУ ДПС у м. Києві з 05.10.2023 проводяться заходи податкового контролю на території ринку, основною метою яких є дотримання суб’єктами господарювання норм чинного законодавства в частині проведення розрахункових операцій та додержання законодавства про працю.

Податківцями під час фактичних перевірок, з метою встановлення реальних показників щодо виторгів суб’єктів господарювання, здійснюється спостереження за веденням господарської діяльності платників податків шляхом проведенням хронометражів виторгів.

За результатом триваючих заходів спостерігається суттєве збільшення обсягу виторгів, в середньому біля 185 відсотків, а на окремих господарських об’єктах зростання сягає 470 відсотків.

Враховуючи ефективність проведених заходів, податківці планують продовжити на постійній основі застосування такого виду контролю, як хронометражі виторгів, проведених через реєстратори розрахункових операцій на всій території Київської області.

ГУ ДПС у Київській області

Попередній запис
Діти з 14 років можуть самостійно звертатися по допомогу до юристів з питань позбавлення батьківських прав
Наступний запис
Вічна пам’ять Милому Валерію Юрійовичу!
Вам також може сподобатися
Меню