Друге засідання Робочої групи з розробки Стратегії

28 червня 2024 року відбулася друга зустріч Робочої групи з розроблення Стратегічного плану розвитку Зазимської сільської територіальної громади.

На початку зустрічі доктор економічних наук, професор, завідувач відділу ДУ «Інститут економіко-правових досліджень ім. В.К. Мамутова НАН України» Інна Заблодська та голова Правління ГО «Громадська ініціатива Луганщини» Тетяна Кіріллова представили результати аналізу соціально-економічного стану громади та опитування громадськості і бізнесу.

Детальний аналіз буде розміщено на сайті згодом.

Наведемо висновки, які були зроблені експертами на основі аналізу результатів опитування.

 • Більшість жителів громади вбачають її перспективною і такою, що розвивається і вірять в її перспективу та розвиток.
 • Жителі громади вважають, що найсильнішими сторонами громади є її розташування, ресурси, інфраструктура та перспективи.
 • Жителі громади вважають, що найслабкішими сторонами громади є нерозвинене транспортне сполучення, погане покриття доріг та тротуарів, екологічна ситуація, благоустрій і деякі інфраструктурні проблеми, що і пропонують вирішити у першу чергу.
 • Загалом вбачають громаду комфортною і розглядають своє майбутнє в ній, де є перспективи особистого зростання.
 • Найрозвиненішими показниками громади жителі назвали якість освітніх, соціальних та комунальних послуг. Найменш розвиненими виявилися стан тротуарів, інклюзивність громади і можливості працевлаштування.
 • Серед бар’єрів, які заважають розвитку громади були названі: війна в Україні, інертність жителів громади, засміченість довкілля та відсутність достатніх інвестицій. Проте зазначають, що ресурсами громади є географічне положення, новий прогресивний менеджмент, привабливість природи, екологічний стан та доступність до ринків збуту.
 • Представники бізнесу громади розглядають середовище громади як сприятливе для ведення бізнесу та його масштабування.
 • Через близькість до мегаполісу, вимушену міграцію та мобілізацію бізнес відчуває нестачу кадрів.
 • Бізнес знаходиться в стані стресу у швидкоплинних подіях, які відбуваються в країні та відчуває на собі деякі бар’єри для розвитку, що спричиняє навіть до закриття підприємства.
 • Представники бізнесу громади високо оцінюють роботу установ та організацій в громаді, проте зазначають відсутність сталої, плідної комунікації для розвитку та покращення економічного становища громади.
 • Представники бізнесу громади зазначають, що фундаментом для розвитку громади є саме розвиток бізнесу, створення сприятливих умов його розвитку із залученням внутрішніх та зовнішніх інвестицій.
 • Серед основних заходів щодо розвитку бізнесу опитані найчастіше називали створення майданчику з юридичними консультаціями, виставковими залами/ярмарками, сприяння створенню бізнес-спільнот.
 • На думку опитаних, для розвитку громади необхідно комплексно підходити до цього процесу, розвиваючи усі сфери життєдіяльності громади, а також створення автономної спільноти через залучення представників усіх сфер життєдіяльності громади до прийняття рішень, до розвитку громади тощо.

Друга частина зустрічі була присвячена обговоренню сильних та слабких сторін, а також загроз і можливостей громади. Окрім того, учасники засідання висловили свої думки щодо проблемних питань та запропонували бачення їх вирішення.

Наступна зустріч буде присвячена формуванню і затвердженню місії та стратегічних напрямів розвитку громади.

Діяльність проводиться в рамках проєкту «Забезпечення ефективності процесів відновлення та розвитку 2-х сільських територіальних громад Київської області» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України».

Попередній запис
Шкільні випускні – 2024
Наступний запис
Опитування щодо безбар’єрності
Вам також може сподобатися
Меню