Громади Київщини можуть залишитись без бюджету розвитку

Уряд подав до Верховної Ради законопроект, який дозволяє Міністерству фінансів і місцевим державним адміністраціям зупиняти виконання бюджетів територіальних громад, а також ліквідує бюджети розвитку. Ліквідація місцевих бюджетів розвитку заплановано на 2023 рік. Проектом закону №6062 передбачається перенесення джерел фінансування доходів бюджету розвитку в загальний фонд. Таким чином, доходи розвитку будуть спрямовані на поточні витрати – фонд заробітної плати, утримання та ін.

Бюджет розвитку – це складова спеціального фонду місцевого бюджету. Органи місцевого самоврядування (ОМС) з бюджету розвитку здійснюють видатки на соціально-економічний розвиток, виконання інвестиційних програм, будівництво, капітальний ремонт та реконструкцію об’єктів соціально-культурної сфери та житлово-комунального господарства тощо.

Аналітики Асоціація міст України проаналізували які ще загрози виникають для ОМС в разі прийняття Законопроєкту №6062:

  • Законопроєкт дозволяє забирати у місцевих бюджетів невикористані залишки освітньої державної субвенції, що заборонить місцевим властям використовувати можливість накопичення цих грошей.
  • Законопроектом пропонується направляти до держбюджету 70% доходів від викупу комунальної землі.
  • Виникають загрози погашення середньострокових позик за рахунок коштів місцевих бюджетів (зміни до п.21 Прикінцевих та перехідні положень).
  • Загроза ускладнення процедур проведення внутрішнього аудиту (зміни до ст.26).
  • Громади залишаться сам на сам зі своїми проблемами та додатковим навантаженням в частині фінансування делегованих повноважень (зокрема, у сфері освіти, охорони здоров’я та соціального захисту).

Посилання та Законопроект №6062 тут.

Додаток: Аналітична довідка Асоціації міст України

Попередній запис
Конкурс до Дня української писемності та мови
Наступний запис
Максимальна прозорість та поінформованість
Вам також може сподобатися
Меню