Хроніки війни. Позивний “Вовк”

Нещодавно ми повідомляли, що у Комунальному закладі «Центр надання соціальних послуг» розпочали роботу троє нових фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб. Одним із них став колишній військовий Ковтун Олександр Вікторович.

Ковтун Олександр Вікторович народився 22 квітня 1978 року у с. Троєщина.

Навчався у столичній школі №278. Має дві вищих освіти – інженера-механіка та економіста, які здобув у Національному транспортному університеті.

Тривалий час працював в Акціонерній компанії «Київенерго» на інженерно-технічній посаді. Згодом вирішив займатися підприємницькою діяльністю – зареєструвавшись як ФОП, відкрив СТО. З 2019 року разом з дружиною та двома дітьми (донька та син) почав проживати в с. Погреби.

У зв’язку із повномасштабним вторгненням російської федерації 24 лютого 2022 року на захист Придесення мобілізувалося сотні чоловіків та жінок. Одним з перших, хто взяв до рук зброю у складі місцевої самооборони був Ковтун Олександр.

Після звільнення Київщини Олександр з багатьма іншими жителями громади вирішили вступити до лав Збройних сил України та продовжити боротьбу проти окупанта. Як і в ситуації з Олійником Віктором з травня 2022 року чоловік спочатку перебував у складі 55 батальйону. Однак після розформування підрозділу Олександр Вікторович продовжив службу у 112 окремій територіальної оборони України. Тут, перебуваючи у складі розвідувальної групи, військовий разом з побратимами займалися пошуковими діями та протидією диверсійними групам ворога на кордоні з Чернігівщини з росією.

Вже наприкінці 2022 року підрозділ було переміщено в район Торськ-Серебрянське лісництво, де вони знаходилися 2,5 місяця. Їхня основна робота полягала у безпечному супроводі українських захисників на та з позицій. Також важливим завданням була евакуація поранених та загиблих з поля бою. Олександр пригадує, що за перший місяць перебування на цій ділянці фронту, підрозділ евакуював 12 загиблих воїнів та 43 поранених. За вагомий внесок у порятунок та збереження життів українських захисників Головнокомандувач Збройних сил України Залужний Валерій Федорович нагородив Ковтуна Олександра Вікторовича нагрудним знаком «Золотий хрест».

Після невдалого заколоту та переміщення «вагнерівців» на територію Білорусі з метою посилення північного кордону підрозділ Олександра було переміщено в район Чорнобиля. Тут в одному із зіткнень із диверсійною групою загинув його побратим.

Згодом згідно із наказом Генерального штабу Олександра перевели у розвідувальну роту 47 окремої механізованої бригади «Маґура». З жовтня 2023 року бригада брала участь у боях за Авдіївку. Сприяти відбиттю ворога на цьому напрямку було доручено й розвідувальній роті. Під час операцій в районах Авдіївського коксохімічного заводу, Степового, Бердичів та Очеретиного Олександр разом з побратимами займалися перевіркою розвідувальних даних перш, ніж до роботи приступали основні сили бригади. Окрім того, оцінюючи ситуацію на ввіреній ділянці фронту, одними з перших реагували на дії ворога, попереджаючи їх розвиток.

Навесні 2024 року за сімейними обставинами Ковтуна Олександра було звільнено з військової служби.

Відчуваючи громадянський обов’язок та бажання допомагати військовим та їх родинам, Олександр подав заявку на участь у відборі на посаду фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. З початку березня 2025 року виконує обов’язки фахівця на території Зазимської сільської територіальної громади.

Попередній запис
Як оновити податкові дані (ДРФО): порядок подання заяви за ф. №5ДР
Наступний запис
Запрошуємо представників підприємств Київської області долучитися до засідання національної платформи «Діалог влади та бізнесу», яке відбудеться в понеділок, 17 березня 2025 року, о 17:00 в онлайн-форматі
Вам також може сподобатися
Меню