ЛІТОЧКИ

Село Літочки – крайній населений пункт Київської області по дорозі з Києва до Остра Чернігівської області. До складу колишньої Літочкіської сільської ради входили село Соболівка та хутір Парня.

Села розташовані на півночі Броварщини на березі річки Любич в 35 км  від районного центру м.Бровари та 45 км від столиці України та обласного центру м. Києва. Маючи помірний клімат, мальовничі краєвиди та річку Любич, місця населених пунктів, привабливі для відпочинку та туризму.

Площа с.Літочки складає 3920,2 га. Чисельність зареєстрованого населення: 467 осіб.

Площа села Соболівка складає 175,4 га. Чисельність зареєстрованого населення: 147 особи.

Історична довідка. Згадка про село Літочки відома з письмових джерел 1552 року як поселення, що належало до Остерського замку. Село  до 1905 року належало до володінь родини київських козацьких полковників і сотників Солонин. Катерина Солонина стала прототипом  героїні  шевченківської  повісті «Княгиня».

Поряд із селом знаходиться одне з найбільших древніх городищ України.  Під час розкопок на території городища виявлено кераміку 4–2 тис. до н. е.

Село Соболівка заснована за часів князя Володимира Великого в 991 році. В давні часи, як і Літочки, село Соболівка теж належало роду Солонин.

До складу села Соболівка приєднано хутір Парня. Як окрема одиниця хутір проіснував 311 років. У 1939 році жителів Парні переселили на південний захід на 400 метрів на Татаровку і розселили по дорозі, що вела на село Соболівку. З 1963 р. Соболівка та Парня поєднано в одну адміністративну одиницю.

ВІСНИК ПРИДЕСЕННЯ

Читайте цікаві новини та події в щомісячному випуску Зазимської СТГ

Меню