Можливості вкладки “Для громадян”

В попередній статті ми розповідали про оновлений сайт громади. Однією зі складових сайту є вкладка “Для громадян”, яка дозволяє жителям Придесення більше долучатися до процесів, що відбуваються в громаді, а також тут міститься корисна інформація. Розповімо про цей інструментарій детальніше.

Сторінка “Контакти”

На вкладці «Для громадян» розташована сторінка «Контакти». На ній зібрано інформацію про основні заклади, які функціонують в громаді. Інформацію розбито на тематичні блоки, що робить пошук необхідної інформації простішим.

Сторінка “Питання-Відповіді”

На сторінці «Питання-Відповіді» розміщено відповіді на питання, які найчастіше запитують жителі громади.

Зокрема, надається роз’яснення щодо поняття «благодійні внески», вказано графік руху громадського транспорту, який обслуговує всі села Придесення, а також надається основна інформація про систему сміттєзбору в громаді.

Цей перелік може поповнюватися за рахунок вашої активності. Ви можете надіслати своє питання, заповнивши форму, що представлена на сторінці. Якщо відповідь на запитання є актуальною для багатьох жителів громади, то її текст буде додано на сторінку.

Варто зазначити, що дана сторінка носить допоміжний характер і є довідником на найпоширеніші питання, які стосуються життєдіяльності всієї громади.

Сторінка “Електронні петиції”

Майже щодня люди піднімають ряд питань. Особливо це ми спостерігаємо в фейсбук-групі «Вісник Придесення». Однак відреагувати на всі звернення не завжди є можливим. Також не всі запитання є актуальними, а по деяким важливо розуміти чи це питання підтримують інші жителі Придесення.

Щоб приділити належну увагу дійсно важливим питанням, які турбують багатьох людей, Зазимська сільська рада запровадила в своїй роботі такий інструмента як «Електронні петиції», використання яких було прийнято рішенням Зазимської сільської ради № 1482 – 15-позачергової – VІII від 08.07.2021 р. Для роботи з петиціями використовується платформа електронної демократії EDEM. Щоб подати петицію або проголосувати за неї, потрібно зареєструватися/авторизуватися за допомогою електронного підпису або BankID. Такий спосіб входу в систему був вибраний з метою уникнення «накручування» голосів за допомогою фейкових акаунтів. Тобто обраний нами спосіб реєстрації допомагає дізнатися більш реальне ставлення людей до питання, яке піднімається в поданій петиції. Інструкція по користуванню платформою та посилання на сам інструмент знаходиться на сторінці.

Сторінка “Громадський бюджет”

Як зазначив сільський голова Крупенко В.В. на одній із сесій: «За перше півріччя 2021 року ми витратили кількасот тисяч гривень на вивезення сміття в громаді. Чому б їх не спрямувати на інші більш соціально значимі проекти?» В доповнення до цих слів, хотілося б сказати наступне: «Чому б самим жителям не обрати проекти, які варто реалізувати в громаді?»

Також інколи можна почути поодинокі пропозиції щось збудувати в Придесенні, провести якийсь захід чи щось придбати. Але чи це цікаво іншим людям?

Щоб врахувати думку жителів громади та реалізувати саме ті проекти, які цікавлять більшість, на 17 позачерговій сесії Зазимської сільської ради було прийнято Положення про запровадження бюджетування за участі громадськості (Громадський бюджет) Зазимської сільської територіальної громади.

Планується апробувати Громадський бюджет вже в цьому році. На найближчій сесії має бути вирішено питання щодо параметрів Громадського бюджету на 2021 рік (обсяг фінансування, терміни подання проектів, терміни реалізації). Після затвердження параметрів цьогорічного бюджету участі на вкладці «Для громадян» з’явиться сторінка «Громадський бюджет» з детальною інформацією.

Поки пропонуємо вам подумати, який невеликий проект ви б хотіли реалізувати в своїй громаді. Щоб, коли буде оголошено про прийом пропозицій, ви мали вже якусь ідею.

Взагалі, процес реалізації громадського бюджету починається в січні-лютому, щоб було достатньо часу реалізувати проекти-переможці протягом календарного року. Тому цей рік ми розглядаємо як пробний, щоб в наступному році ми підійшли до реалізації громадського бюджету з досвідом та врахуванням зауважень та пропозиції цьогорічної практики.

Попередній запис
Оновлений сайт Придесення
Наступний запис
Повідомлення про початок процедури розгляду проекту ДПТ
Вам також може сподобатися
Меню