У жовтнi 2023 року буде проводитись планова пероральна iмунiзацiя диких м’ясоїдних тварин на територiї Броварського району, а у разi погiршення погодних умов, термiни вакцинацiї можуть переноситись.
Для боротьби зі сказом фахівці Держпродспоживслужби виконують комплекс антирабічних ветеринарно-санітарних заходів, направлених на профілактику та ліквідацію захворювання і передбачає вакцинацію домашніх тварин, включаючи обов’язкову вакцинацію всього поголів’я собак і котів на території області, а сільськогосподарських тварин – при спалахах захворювання.
Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує, що з метою виконання Плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних заразних хвороб тварин в Київській області у 2023 році, а також профілактики та зменшення захворюваності на сказ в дикій фауні, у другій половині вересня та протягом жовтня 2023 року на Київщині буде проводитися осіння кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин.
Розповсюдження принад буде здiйснюватися спецiалiстами державних установ ветеринарної медицини Броварського району, єгерями та мисливцями товариства мисливцiв та рибалок Київської обласної органiзацiї УТМР, представниками органiв мiсцевого самоврядування в лiсових та сiльськогосподарських угiддях територiальних громад.
Пероральна імунізація від сказу – єдиний дієвий спосіб профілактичної вакцинації диких та бродячих тварин проти сказу. Для імунізації тварин від сказу буде використано пероральну вакцину українського виробника ТОВ «Укрветпромпостач» (м. Бровари).
Цьогоріч, у зв’язку із введенням воєнного стану, усі роботи розповсюдження вакцини будуть здійснені без застосування авіації.
Планується охопити територію площею 8590,00 кв. км, на якій буде розкладено 214750 принад з вакциною (з розрахунку 25 приманок на 1 кв. км).
Принада має вигляд невеликих брикетів із запахом м’ясо-кісткового борошна, всередині яких капсула із вакциною. Вакцина сприяє створенню імунітету, не викликає захворювання у молодих тварин, не сприяє виділенню вакцинного вірусу зі слиною, безпечна для інших тварин, безпечна для людини та природного середовища, стабільна в польових умовах.
У разі виявлення подібних принад – не беріть їх руками і не переносьте з місць розкладання, щоб тварини змогли їх знайти.
Довідково.
Пероральна імунізація від сказу – один із способів вакцинації тварин, яких неможливо відловити щоб вакцинувати класично (внутрішньом’язево або підшкірно). Такий спосіб вакцинації застосовують для диких та бродячих тварин, у яких після поїдання поживної принади з вакциною на 21 день формується імунітет до збудника сказу і триває мінімум 1 рік.