Неофіційні трудові відносини та несплачений єдиний внесок призводить до втрати страхового стажу

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що використання неофіційних трудових відносин та виплата незадекларованої заробітної плати, з якої не сплачені податки та єдиний соціальний внесок, завдають шкоди працівникам, які погодились працювати нелегально.

Несплачений єдиний внесок  призводить до втрати  страхового стажу, необхідного для призначення  пенсій у майбутньому, адже  періоди роботи зараховуються до  страхового стажу лише за умови  сплати страхових внесків  у сумі  не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Страховий стаж гарантує соціальний захист працівників: оплату лікарняних та допомоги на випадок безробіття, нещасного випадку на роботі чи професійного захворювання, майбутню пенсію.

Роботодавець (підприємство, фізична особа або фізична особа-підприємець), який має найманих працівників, зобов’язаний щомісяця сплачувати за них ЄСВ у розмірі 22% від бази нарахування (заробітної плати, винагороди за виконання робіт або надання послуг).

Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування поєднує в собі обов’язкові внески на пенсійне страхування, страхування від безробіття, від тимчасової втрати працездатності та від нещасного випадку на роботі чи професійного захворювання.

Перевірити оформлення трудових відносин, своєчасність і повноту сплати страхових внесків, набутий страховий стаж можна на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України або завантаживши мобільний додаток «Пенсійний фонд» (Google Play та iOS).

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

Попередній запис
Установчі збори Молодіжної ради Придесення
Наступний запис
Платники акцизного податку з реалізації пального на обсяги втраченого пального внаслідок військової агресії РФ, складають акцизні накладні, які підлягають подальшій реєстрації після завершення воєнного стану
Вам також може сподобатися
Меню