Об’єднання волонтерів Придесення

Волонтери Придесення об’єднуються. 8 лютого 2023 року відбулася зустріч, яка обіцяє привнести нову якість в організацію допомоги військовим громади та людям, які постраждали від війни.

Про це детальніше на своїй сторінці в Facebook розповідає сільський голова Віталій Крупенко:

“Майже рік триває повномасштабна війна. Більше 200 мужніх воїнів з Придесення захищають Батьківщину. Ледь не щодня в когось з них виникає якась потреба (автомобіль, тепловізор, бензопила, бронежилет тощо). Є люди, які кажуть, що захисники заробляють гроші і можуть самі себе забезпечити.

Я категорично проти таких роздумів, як і багато свідомих українців та друзів нашої Держави.
Це війна, яка ведеться росією не тільки проти ЗСУ, а проти всієї України, її громадян та всього цивілізованого світу. Відповідно до цього, лише спільними зусиллями ми зможемо здобути Перемогу та вигнати ворога з нашої землі.

З початку російського вторгнення десятки придесенців почали займатися активною волонтерською діяльністю. Це були окремі групи людей, які намагалися закривати нагальні потреби деяких військових в кількох селах. Робота проводилася колосальна, проте в масштабах громади вона була дещо затяжною по часу. Для прикладу, погребські волонтери могли шукати тижнями лафет, щоб доставити авто для погребця на фронт; в той час лафет відразу можна було б взяти в Літочках; а під час поїздки на передову волонтери могли по дорозі завезти посилку для рожнівця, який служить поряд. Це змодельована ситуація. Але подібні випадки трапляються й досі. Причина цього у відсутності ефективної комунікації та взаємодії між всіма волонтерами громади.

Про об’єднання всіх наших волонтерів мова велася ще з весни 2022 року, коли була велика кількість зборів на потреби армії, що проходила в наших селах. Через вирішення великої кількості нагальних поточних питань до конкретних дій щодо організації та впорядкування волонтерської діяльності тоді не дійшли.

Та 8 лютого в Рожнах відбулася зустріч волонтерів громади, на яку також завітали операційна директорка БФ LET`S HELP Марушевська Вікторія та волонтери з сусіднього села Рожівка.
Познайомилися, розповіли про свій досвід волонтерства та перейшли до конструктивного планування спільної роботи.
Основними питаннями, на яких акцентувалася увага, були:

  • визначення сфер роботи (допомога військовим громади, жителям деокуповних територій України, внутрішньо переміщеним особам, родинам військових);
  • визначення координаторів по селах та по напрямах роботи;
  • особливості збору допомоги та співпраці з благодійними та громадськими організаціями тощо.

Сподіваємося, що ця зустріч матиме позитивний результат і ми отримаємо ефективну та прозору діяльність, яку здійснюватимуть наші волонтери на благо воїнів та громадян, які постраждали від російської військової агресії.

Волонтерська робота повинна бути прозорою і зрозумілою всім. Адже ми маємо знати, як використовуються матеріальні, фінансові та технічні ресурси, що надають люди та організації. Саме тому вже з першої такої зустрічі ми почали вести відеозйомку. Та надалі будемо періодично повідомляти про роботу об’єднаного волонтерського руху Придесення.

Сил і витримки нашим волонтерам!
Щира подяка всім, хто допомагав і нині допомагає нашим військовим, всім, хто донатить кошти для потреб ЗСУ!
Адже запорука нашої Перемоги в єдності та цілеспрямованій і постійній роботі!»

Попередній запис
Асоціація “Київська агломерація”
Наступний запис
Нові програми підтримки роботодавців
Вам також може сподобатися
Меню