Освіта Придесення. Огляд подій березня 2023 року

Березень – перший місяць весни. На цей період припадають весняні канікули, які, на перший погляд, скорочують тривалість навчального процесу, але ні в якому разі не зменшують насиченість шкільного життя. І огляд освітніх подій березня тому підтвердження.
На початку місяця завершився онлайн-конкурс талантів «DOBRO FEST», який проходив з 16 лютого по 2 березня. Учениця 10 класу Пухівського ЗЗСО, вихованка вокального гуртка «Унісон» Валерія Терентьєва (керівник Бахіна Оксана Олександрівна) отримала перемогу.

1 березня в Рожнівській філії в рамках позакласної роботи з іноземної мови розпочався Калейдескоп весняних свят Великої Британії. Старт заходам задав День святого Девіда, покровителя Уельсу. Уроки з англійської мови набули нового тематичного змісту, що зробило освітній процес лише кращим.

2 березня ми дізналися, що у бліц-конкурсі «Український орнамент Перемоги» від Міністерства освіти і науки України учениця 7 класу Літківського ліцею ім. М.П. Стельмаха Денисенко Ангеліна отримала впевнену перемогу.

Наступного дня учні 4 класу Рожнівської філії відчули себе юними туристами, пройшовши маршрут з пішохідного туризму в облаштованому спортивному залі школи.

Зважаючи на спалахи активності антисоціального молодіжного руху П(Ч)ВК Редан, 6 березня в Пухівському ЗЗСО та Зазимському ліцеї «Академія успіху» відбулися виховні заходи для учнів за участю шкільних психологів та офіцерів громади з метою попередження залучення нашої молоді до цих угрупувань.
На цей період в Зазимському ліцеї «Академія успіху» припадає тиждень української мови та літератури, в 6Б класі проведено тематичну лінійку «Кращої, ніжна рідна, мови не буває!»
А тим часом учні початкових класів цієї школи (гурток «Паперопластика», керівник Сікора Зоя Іванівна) взяли участь у І Всеукраїнському двоетапному конкурсі образотворчого, декоративно-ужиткового та сучасного мистецтва «Ліга талантів ART». За підсумками конкурсу учениця 1А класу Рожкова Вікторія стала переможцем та отримала диплом лауреата І ступеня з конкурсною роботою «Писаночку вирізаю – Перемогу наближаю» у техніці витинання.

7 березня психолог Погребського ліцею Лиман Олександр Володимирович у 11 класі провів відкритий урок з профорієнтації за спеціальністю «Практична психологія», що має допомогти підготувати учнів до вибору майбутньої професії.
Також цього дня до погребських учнів завітали поліцейські офіцери громади Самсоненко Сергій Вікторович та Наумова Марина Олександрівна, які провели виховний захід щодо попередження поширення ідей П(Ч)ВК Редан серед молоді.
Тим часом у Зазимському ліцеї «Академія успіху» між учнями 5А і 5Б класів відбувся Мовний КВК, який організувала вчитель української мови та літератури Ярошинська Людмила Миколаївна. Ціллю заходу було поглиблення знання учнів відомостями про рідну мову, показати її красу та багатство. Також вчитель української мови та літератури Грищенко Тетяна Миколаївна провела мовознавчу квест-гру «Мовний вояж» для учнів 5-6 класів.
Цього ж дня одинадцятикласники Пухівського ЗЗСО започаткували нову традицію – висаджувати дерева на Алеї випускників. Учні разом із класним керівником Микал Надією Костянтинівною висадили 6 декоративних кленів.

9 березня ми дізналися, що учениця Літківського ліцею ім. М.П. Стельмаха Павловська Ілона здобула перемогу у Всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацької творчості, присвяченому пам’яті Марії Примаченко «Чарівний світ українського мистецтва». Робота Ілони «Я вірю в перемогу», виконана в техніці пейп-арт, виборола перше місце в номінації декоративне мистецтво.

10 березня в Літківському будинку культури відбувся конкурс-огляд читців «Шевченкова весна», участь в якому взяли представники всіх шкіл громади.

12 березня ще одна нагорода потрапила до скарбнички Літківського ліцею ім. М.П. Стельмаха. Лише кілька місяців тут діє гурток боксу від БК «Молот», а вже є успіх – ліцеїстка Теменік Даша завоювала почесна друге місце на обласному чемпіонаті.

13 березня в Зазимському ліцеї «Академія успіху» відбувся конкурс читців віршів про рідну мову «Вертайся, рідна мово, у серце народу, у душу Вкраїни…».
Також у продовження тижня «Вивчаю закон і право» в 4А класі вчитель правознавства Гринько Євген Володимирович провів відкритий урок.

14 березня за сприянням управління освіти, культури, молоді та спорту Зазимської сільської ради у Зазимському ліцеї «Академія успіху» було проведено профорієнтаційний захід для випускних класів за участі представників ДНЗ «Київського ОВПУХТРС» та КНУКіМ.
Тим часом у рамках тижня біології та хімії в учнів 6 класу Літківського ліцею ім. М.П. Стельмаха відбувся турнір «Цікавий рослинний світ».
14 березня в Україні відзначають День добровольця. У Зазимському ліцеї «Академія успіху» відбувся тематичний захід, а члени учнівського самоврядування Пухівського ЗЗСО приєдналися до онлайн-зустрічі з воїнами російсько-української війни. Також у Пухівському ЗЗСО було проведено спортивний захід «Ліга дружніх» за участі учнів 5 класу та виховний захід за участю практичного пихолога Ольги Вашук для учнів 9-11 класів на тему: «Молодіжні субкультури».
Цього ж дня на уроці англійської мови учні 8Б класу Літківського ліцею ім. М.П. Стельмаха занурилися у світ музики та презентували свої дослідницькі роботи про вплив різних типів музики на почуття людини.

15 березня у межах Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії», учні 9-11 класів навчальних закладів громади приєдналися до прямого ефіру Єдиного телевізійного марафону, де проводився Всеукраїнський урок з профорієнтації за участі провідних українських роботодавців та кар’єрних радників.
Цього ж дня в Погребському ліцеї відбувся семінар-практикум вчителів музичного мистецтва з теми «Формування ключових та предметної мистецької компетентностей за допомогою наскрізних змістових ліній в учнів на уроках музичного мистецтва в умовах нової української школи».
Цікаве дійство відбулося у Рожнівській філії, де учнями та вчителями було організовано День червоного носика – День доброти. Завдяки цій ініціативі українським військовим було зібрано та передано смаколики як маленький прояв подяки за їх мужність та героїзм.
У рамках тижня біології та хімії для учнів початкової школи Літківського ліцею ім. М.П. Стельмаха був проведений конкурс «Відгадайко» з природничої тематики.

16 березня вчителі Погребського ліцею – вчитель англійської мови Костенко Людмила Григорівна та вчитель початкових класів Гринько Наталія Віталіївна – провели друге заняття обласного майстер-класу з теми «Міжпредметна інтеграція: початкове навчання й англійська мова». Заняття відбулося в режимі online на платформі «Zoom». В заході також взяли участь адміністрація школи та начальник управління освіти, культури, молоді та спорту Зазимської сільської ради Щиголь Наталія Миколаївна.
Цього ж дня у Пухівському ЗЗСО для учнів 6-8 класів відбулася профілактична зустріч з інспектором сектору ювенальної превенції Броварського РУП ГУНП Київської області капітаном поліції Сергієнко Олександром Олександровичом, яка була направлена на права та обов’язки учнів, а також попередження поширення руху П(Ч)ВК «Редан» та проявів булінгу серед дітей. Подібний захід також відбувся у Рожнівській філії.
У Літківському ліцеї ім. М.П. Стельмаха розпочато втілення в освітньому процесі співпраці з НПП «Залісся». Також цього дня у школі для учнів 10 класу був проведений інтегрований урок із зарубіжної літератури та правознавства «Краса – це нагорода чи покарання» за романом О. Уайльда «Портрет Доріана Грея».
Також учнівським самоврядуванням Літківського ліцею ім.М.П.Стельмаха було проведено анкетування та бесіду щодо субкультури П(Ч)ВК «Редан» для учнів 9-11 класів. Ліцеїстів більш змістовно ознайомили з історією виникнення, поширення в Україні та відповідальність неповнолітніх за участь у цьому угрупуванні.

В продовження Калейдескопу весняних свят Великої Британії 17 березня у Рожнівській філії відзначали День святого Патріка – покровителя Ірландії.
А в Літківському ліцеї ім. М.П. Стельмаха у рамках тижня біології та хімії учні 7-х класів захищали проєкти за темою «Кисень».
В Пухівському ЗЗСО до Дня сну відбувся піжамний день.

19 березня ми відзначали 93-й день народження української письменниці Ліни Костенко. 6Б клас Зазимського ліцею «Академія успіху» разом з класним керівником Грищенко Т.М. підготував тематичну лінійку.

20 березня до Всесвітнього дня Землі у літківському садочку «Сонячний» були проведені заняття, бесіди, ігри, цікаві екскурсії та дослідження, де маленькі вихованці дізнавалися про важливість спільного єднання у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, які дала природа. До подібного свята долучилися і учні першого класу Рожнівської філії, які також досліджували поняття «щастя», відгадуючи загадки, ребуси та читаючи казку «Що таке щастя?».
У Літківському ліцеї ім. М.П. Стельмаха розпочався тематичний тиждень. Це дійство можна буде переглянути в сюжеті четвертого випуску Шкільного телебачення Придесення.
З 20 березня по 2 квітня 2023 року в Україні відзначали Всесвітній тиждень грошей (англ. Global Money Week 2023), в якому щороку беруть участь більше 100 країн світу. В Зазимському ліцеї «Академія успіху» та Літківському ліцеї ім. М.П. Стельмаха відбулася низка тематичних заходів.

21 березня – Всесвітній день поезії. Цього дня у Погребському ліцеї відновив свою роботу оновлений літературний гурток. Його провела учениця 9-Б класу Некрашевич Катерина. Тема зустрічі: «Екскурс у світ Поезії».
Цього ж дня відзначають Всесвітній день лісів. Учні 10 класу Зазимського ліцею «Академія успіху» разом з класним керівником та вчителем географії Книш Іриною Іванівною провели тематичний захід.

22 березня учнями та вчителями Зазимського ліцею «Академія успіху» було передано Волонтерам Придесення продуктові набори для людей з Куп’янська та Вовчанська.
22 березня відзначається Всесвітній день водних ресурсів. Вчителі Погребського ліцею Марченко Ірина Миколаївна, Марченко Юлія Володимирівна та Гузенко Анна Олександрівна проводили уроки, на яких інформували учнів про важливість охорони і збереження ресурсів прісної води та водних ресурсів в цілому.
Тим часом учні 5Б класу Зазимського ліцею «Академія успіху» разом з класним керівником Борисенко Л.О. провели виховний захід на тему: «Значення води в житті людини».
В рамках проведення гуртка «Джура» і засідання Козацької ради Куреня «Погребськоі вовки» Погребського ліцею під керівництвом керівника гуртка і наставника молодих козаків полковника ОГФ Андрієнка Олега Андрійовича та учнів Алексєєнка Платона (юні джури) і Горшевікова Олександра (молоді козаки) відбулися практичні заняття з цивільного захисту і протимінній безпеці.
А в Літківському ліцеї ім. М.П. Стельмаха відбулася зустріч Куреню «Олександра Савченка» з членами ДФТГ, під час якої було проведено навчання з розбирання і збирання АК-74, в рамках підготовки до всеукраїнської навчально-патріотичної гри «Джура», та майстер-клас з початкової військової підготовки, навчально-виховна робота з правилами та техніками поводження зі зброєю.

23 березня психологинею Зазимського ліцею «Академія успіху» Наталією Омельчук для 9-х та 10-го класів було проведено психологічне тестування, під час якого кожен учень мав змогу отримати результат стосовно особистих професіограм: типу темпераменту, психотипу особистості та професійної спрямованості особистості.
23 березня у Погребському ліцеї відбувся конкурс читців «Сила слова», присвячений Дню поезії.
На підвіконнях своїх груп дітки садочку «Сонячний» Літківського ліцею ім. М.П. Стельмаха разом із вихователями облаштували міні-городи, які приносять радість усім – від маленьких до великих. Своїми рученятами малюки із задоволенням висівали насіння, висаджували цибулини, доглядали, спостерігали за їх ростом і розвитком, а в результаті мали корисні вітамінки до столу.

24 березня після виховних годин та інструктажів безпеки життєдіяльності у кожному класі Пухівського ЗЗСО пройшов День їжі на паличках. Байдужим не лишився ніхто! Як же приємно було бачити щасливі очі дітлахів! Дуже дякуємо батькам, що допомогли в приготуванні смаколиків! Цим заходом зацікавилися шкільні репортери, тому відеосюжет вийде у четвертому випуску Шкільного телебачення Придесення.

З 25 березня розпочалися весняні канікули в усіх школах, крім Літківському ліцею ім. М.П. Стельмаха (вони мали збільшені зимові канікули). Відповідно до цього, в закладах освіти було проведено інструктажі з техніки безпеки на канікулах.

Учні 2А клас Зазимського ліцею «Академія успіху» взяли участь у всеукраїнському проєкті Flowers 4 School. Ціль проєкту: показати дітям як правильно висаджувати цибулини та доглядати за ними; навчити прикрашати простір школи квітами.

27 березня в Погребському ліцеї провели суботник. До роботи активно долучилися учні, батьки, вчителі та працівники закладу.
Тим часом учень 11 класу Погребського ліцею Марченка Владислав посів почесне третє місце на ХХХІ обласному огляді-конкурсів читців імені Т.Г. Шевченка у віковій категорії від 18-35 років.

29 березня у Літківському ліцеї ім. М.П. Стельмаха було проведено зустріч за круглим столом із теми: «Інституційний аудит як інструмент забезпечення якості освіти».

Попередній запис
Виконком – 31.03.2023
Наступний запис
Послуги з благоустрою для населення від КП “Добробут”
Вам також може сподобатися
Меню