Освіта Придесення. Огляд подій квітень 2023 року

Вчителі та вихователі навчальних закладів громади використовують різні підходи та методики під час освітнього процесу, що забезпечує більш якісне та ефективне засвоєння знань учнями. Окрім того, проведення різних тематичних заходів сприяє вихованню дітей та молоді та формує їх активну громадянську позицію.
В квітні учні шкіл долучилися до заходів з нагоди відзначення 37-ї річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС, взяли участь в акції «Дерево Перемоги Київщини (#Еко_Lогічно2023), висаджуючи в громаді дерева та кущі, провели кілька конкурсів в рамках національно-патріотичної гри «Джура» та ін. Розглянемо детальніше події в закладах освіти, які відбулися в другий місяць весни.

До першої річниці визволення Київщини від російських окупантів у школах було проведено тематичні заходи. Окрім того, у Літківському ліцеї ім. М.П. Стельмаха відбулася благодійна ярмарка, на які зібрали 27,7 тис. грн. Учні передали ці гроші на потреби військових з громади.
До проведення виховного заходу в Пухівському ЗЗСО вчитель Андрієнко О.А. залучив учасника територіальної оборони Броварщини, спільно з яким розповіли учням 5-11 класу про події лютого-березня 2022 року.
Також учні взяли участь у онлайн-форумі дослідників «Звитяжна Київщина, хроніка героїзму».
Успішним видався початок квітня – учениця Зазимського ліцею «Академія успіху» Горстка Вероніка взяла участь у танцювальних змаганнях «Charivnist Dance Cup 2023», в яких виборола перше місце в категорії «Дебют» та 2 місце у категорії «Школа».
3 квітня відзначають День народження мобільного телефону. З цієї нагоди вчитель інформатики Зазимського ліцею «Академія успіху» Ващенко А.В. провела тематичні уроки для учнів, під час яких розповіла про історію виникнення пристрою, його користі та шкоду.
Наступного дня з нагоди світкування Міжнародного дня інтернету вчителі інформатики Зазимського ліцею «Академія успіху» Пуріга П.В. та Гармаш В.В. представили учням цікаві факти про всесвітню мережу.

5 квітня цікаву акцію провели учні 6 класу Літківського ліцею ім. М.П. Стельмаха – «Друге життя речей», продемонструвавши свої вироби.
Тим часом у Погребському ліцеї для учнів 6-11 класів пройшов тренінг присвячений Міжнародному дню просвіти з питань Мінної небезпеки. Якою повинна бути безпечна поведінка з мінами та нерозірваними боєприпасами, з демонстрацією муляжів небезпечних предметів – про це розповів Андрієнко О.А. Асистентом у нього був отаман козацького рою ліцею «Погребські вовки» Олександр Горшевіков.
Напередодні подібні заняття було проведено вчителем Книшом С.С. у Зазимському ліцеї «Академія успіху».
Вчитель інформатики Зазимського ліцею «Академія успіху» Ващенко А.В. провела відкритий урок у 6 класі на тему: «Етапи створення презентації та вимоги до її оформлення». Прослухавши теоретичний матеріал, учні створили власну презентацію з елементами анімаційних ефектів.

Наступного дня в Погребському ліцеї учні 9-х класів Погребського ліцею під керівництвом вчителів Марченко І.М. та Негоди О.М. долучилися до проєкту Президента України «Зелена країна» та обласного природоохоронного флешмобу «Дерево Перемоги». На території ліцею висадили кущі калини, деревця дубів, саджанці самшиту, туй.
6 квітня в Пухівському ЗЗСО відбулися спортивні змагання з корфболу в рамках «Ліги сміливих» – «ПП – Пухівські п’ятикласники» перемогли команду «Соколята» Рожнівської філії.
На цьому переможний день для Пухівки не завершився – учень 3А класу Гладченко Володимир став найкращим в обласному літературно-музичному флешмобі «Лунає вічне слово Кобзаря». Хлопець був одним із тисячі учасників цього заходу і став одним із тридцяти переможців.

7 квітня у рамках профорієнтації учні 11 класу відвідали Київський національний університет культури і мистецтв.
До Всесвітнього дня здоров’я учні 5-6 класів Рожнівської філії взяли участь в флешмобі «Мій бутерброд» та власноруч виготовили чудові креативні шедеври.
Цього ж дня у Зазимському ліцеї «Академія успіху» вперше відбувся День без рюкзака. Ініціаторами заходу став 4В клас. Їх підтримала класний керівник Фурманчук Т.В. і оприлюднила інформацію для усіх ліцеїстів-початківців. Також в ліцеї було проведено тематичні заходи з нагоди відзначення Всесвітнього дня здоров’я.
Тим часом учениця 9Б класу, президент учнівського самоврядування Погребського ліею Некрашевич Катерина провела для учнів 3А класу квест-гру «Кафетерій на здоров’я». Учні взяли участь у цікавих письмових та спортивних конкурсах. Окрім того різні тематичні заходи до Всесвітнього дня здоров’я (в т.ч. спортивні) в інших класах провели вчителі Гармаш О.С., Гузенко Ю.С., Марченко Ю.М. А для найменшеньких ліцеїстів тренер «Panianka Fitness» Кравченко Каріна провела спортивно-розважальні тренування.
Цього ж дня завершився тиждень, який учні Пухівського ЗЗСО провели під девізом: «Здоров’я – найдорожчий скарб». Дотримання розпорядку дня, здорове харчування, спорт і відсутність шкідливих звичок – це лише незначна частина того, що впливає на наше самопочуття. Усі учні школи були охоплені виховними тематичними завданнями: готували виставку малюнків, писали творчі роботи, брали участь у диспутах, у рамках проєкту «Ліга «Здорова Україна» змагалися за першість у корфболі та проводили шкільні естафети. Також на цьому тижні старшокласники висадили чимало дерев, які згодом, без сумніву, позитивно вплинуть на екологічний стан Пухівки та здоров’я всіх жителів села.

9 квітня відбувся відкритий всеукраїнський турнір «ІХ Дитячий Фестиваль дзюдо». Учні Погребського ліцею Климась Дмитро та Собковський Владислав, які тренуються у спортивному клубі «Патріот», взяли участь у цих змаганнях та вибороли ІІІ місце у своїй віковій категорії. Дякуємо тренеру Магірамову Роману Магіровичу за підготовку.

10 квітня 2023 року відбулася атестація педагогічних працівників закладів освіти Зазимської сільської ради відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06 жовтня 2010 року № 930.
Учні Рожнівської філії взяли активну участь у природоохоронному флешмобі з висадки дерев «Дерево Перемоги».

11 квітня для юних прихильників наукових досліджень Літківського ліцею ім. М.П. Стельмаха відбулася зустріч з доктором технічних наук, жителем села Музиченком Олександром Дмитровичем.
Тим часом до Погребського ліцею завітала ювенальна поліція. Гості привезли подарунки. Завезли зелені ялиночки, які разом з учнями 7-б класу висадили біля навчального закладу.
Також висаджували дерева біля свого закладу освіти зазимські ліцеїсти – учні 5В та 4А класів долучилися до проєкту Президента України Володимира Зеленського «Зелена країна» та обласного природоохоронного флешмобу «Дерево Перемоги».

12 квітня учні Пухівського ЗЗСО, вихованці БК «Молот» (тренер Вероніка Соломянюк) долучилися до флешмобу з висаджування дерев.
А тим часом у Зазимському ліцеї «Академія успіху» тривав тиждень фізики та астрономії, у рамках якого відбувся фізико-математичний поєдинок між хлопцями та дівчатами. Заді організувала вчителька Хуторна А.В. Також тематичний урок пройшов у 2А класі, де дітки малювали космічний простір та дізнавалася все про нього.

13 квітня учні 2Б та 4Б класів Літківського ліцею ім. М.П. Стельмаха відвідали господарство з вирощування грибів та равликову ферму. Ці підприємства знаходяться на території Придесення. Тим часом учні 2А та 2Б класів Погребського ліцею з’їздили на екскурсію на бананову ферму в с.Рожни.
Цього ж дня на подвір’ї Пухівського ЗЗСО відбулася благодійна виставка великодніх писанок-мальованок. Кожен учень школи розмалював свою папареву писанку, а класні колективи підготували для фотозони 11 великих великодніх яєць-мальованок. На них діти відтворили і прадавні національні візерунки, і сучасні мрії про мир та надії на ЗСУ. Учні 1 класу разом зі своєю вчителькою виготовили об’ємне каркасне пасхальне яєчко, а також підготували для виставки вироби з пап’є-маше. Старшокласники із задоволенням прикрасили великоднє деревце. Захід відвідали мешканці села. Спільними зусиллями було зібрано 4000 гривень на тепловізор для пухівського військового.
До флешмобу з висаджування дерев долучилися учні Зазимського ліцею «Академія успіху». Саджанці подарував НПП «Залісся».

Наступного дня яблуні висаджували учень 1 класу Пухівського ЗЗСО Ілля Бакум, долучившися до проєкту «Зелена країна».
Також 14 квітня 2023 року Міжнародний Європейський Університет підписав Договір про співпрацю з Управлінням освіти, культури, молоді та спорту Зазимської сільської ради Київської області.
Метою цієї співпраці є подальший розвиток профорієнтаційної діяльності навчальних закладів і встановлення взаємодії між закладами освіти, підвищення рівня підготовки здобувачів освіти.
Управління освіти, культури, молоді та спорту представляла керівник управління Щиголь Наталія Миколаївна.
Від університету склад делегації: в.о. ректора Олег Семенович Падалка, заступник директора ННІ «Європейська школа бізнесу» Олена Миколаївна Міненко, завідувач кафедри фундаментальних та медико-профілактичних дисциплін ННІ «Європейська медична школа» Вікторія Володимирівна Коваленко.

В продовження міжнародного дня мистецтва, яке святкують 15 квітня, на уроці літературного читання в 4В класі Зазимського ліцею «Академія успіху» була проведена інсценізація казки «Гуси-лебеді». Вчителем зарубіжної літератури та мистецтва Калениченко Л.Л. були проведені уроки творчості та майстер-класи: «Долоньки доброти» (5Б клас), створення колажу «Україна – моя країна» (5А клас), «Великодні писанки» (5В клас), творчий проєкт «Логотип моєї школи» (11клас).
А учні 6Б класу до Дня космонавтики разом зі своїм класним керівником Рокотовою О.В. зробили детальний макет ракети.
Продовженням калейдоскопу весняних свят Великобританії став інтегрований урок англійської мови та мистецтва у 4 класі, де діти знайомилися з традиціями та звичаями святкування Великодня українцями та британцями. Багато корисної інформації діти отримали, працюючи над лепбуком «Happy Easter».
Учасниця гуртка «Паперопластика» Зазимського ліцею «Академія успіху» (керівник Сікора З.І.) учениця 1А класу Рожко Вікторія посіла 1 місце у Міжнародному фестивалі-конкурсі «STEJJA-FUTURA – oнлайн» PRIMAVERA!» в номінації декоративно-прикладне мистецтво з конкурсною роботою в техніці витинання.

Напередодні Великодня у Погребському ліцеї провели благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ. Було зібрано 25 075 грн, які передали на потреби військових з громади. В ліцеї завдяки копіткій праці учнів та вчителів було створено святкову атмосферу.

18 квітня на уроках математики п’ятикласники-«нушенята» Літківського ліцею ім. М.П. Стельмаха сконструювали модель куба, зрозумівши, що у 1 метрі кубічному знаходиться 1000000 сантиметрів кубічних. Тим часом учні 5А та 7А класів у рамках тижня географії та економіки взяли участь у цифровому інтерактивному уроці на тему: «Яким буде життя дітей через 50 років?». У формі дискусії ми обговорили можливий вплив на наше майбутнє поточних природних, екологічних, економічних та технологічних змін.
Учні 9Б класу Зазимського ліцею «Академія успіху» разом з вчителькою Калениченко Л.Л. провели урок релаксу «Краса, що довкола нас».

19 квітня у рамках тижня географії та економіки учні 7б класу Літківського ліцею ім. М.П. взяли участь у інтерактивному командному змаганні-квесті на платформі Kahoot! Quiz, узагальнюючи знання з курсу «Материки та океани».
Учениуя 2А класу Зазимського ліцею «Академія успіху» Надич Олександра взяла участь у міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру 2023».
Тим часом учні 5-тих класів змагалися в грі даджбол в рамках першого етапу «Ліга сміливих», а учні 6тих класів долучилися до квесту «Знавці зарубіжної літератури», який підготувала вчителька Грищенко Т.М.

20 квітня випускники Літківського ліцею ім. М.П. Стельмаха взяли участь у презентації платформи «Обери професії майбутнього». Учні 2А класу Зазимського ліцею «Академія успіху» у рамках проєкту «Видатні українці» презентували розповідь про людей, які прославили Україну.

У період з 17 по 21 квітня в нашому садочку «Сонячний» Літківського ліцею проходив «Тиждень безпеки життєдіяльності дитини». Педагоги закладу провели серію цікавих та корисних заходів для своїх вихованців. Вихователі зосередили свою увагу на формуванні у малечі уявлень про можливі небезпечні ситуації та як потрібно діяти під час їх виникнення.
21 квітня у рамках тижня географії та економіки учні 5А та 5Б класу Літківського ліцею ім. М.П. Стельмаха взяли участь у заході, присвяченому Дню Землі. З цієї ж нагоди зазимські ліцеїсти долучилися до толоки на території свого навчального закладу.
На цей день припадають перші конкурсні змагання «Джури» серед учнівських команди громади.
Пізнавальний урок на тему «Яблуко на карті світу» провела вчителька Трояновська Т.В. для учнів 4А класі Погребського ліцею. А учні 11 класу приєдналися на онлайн-лекцію з профорієнтації від кафедри «Публічного управління та адміністрування» Державного Торговельно Економічного Університету.
Учні Пухівського ЗЗСО та Рожнівської філії активно долучилися до фото-квесту «Кольори моєї Землі 2023» (в рамках Всеукраїнської природоохоронної акції «День Землі»). Багато різних тематичних заходів Дня Землі було проведено в Погребському ліцеї. Окрім того в ліцеї вчителем фізики та інформатики Селюк С.Ю. з використанням технології STEM у 7-х класах проведено урок на тему «Мости».

Наступного дня з використанням технології STEM вчителька Чиж Т.В. провела уроки з хімії в кількох класах.
На передодні Міжнародного дня англійської мови, який щорічно відзначається 23 квітня, в Рожнівській філії було проведено ряд цікавих заходів. Учні школи показали знання англійської мови у квест-грі «Весела англійська», подорожували Лондоном на «Red Bus» та прийняли участь у святі «I love ENGLISH».

24 квітня у Зазимському ліцеї «Академія успіху» тематичною лінійкою, яку організувала вчителька Нохріна Л.І., розпочався тиждень іноземної мови.
Учні старших класів Пухівського ЗЗСО взяли участь в інформаційному вебінарі «Як воно бути кризовим психологом?», який проводився у рамках Місячника професійної орієнтації.

25 квітня учні Зазимського ліцею «Академія успіху» разом з вчителем хімії Гармашем В.В. відвідали Інститут біохімії імені О.В.Палладіна НАН України. Ліцеїсти не тільки були ознайомлені з закладом, але й побували в ролі вчених та дослідників. Тим часом учні 5-тих класів продовжили спортивні змагання з даджболу в рамках проєкту «Ліга Сміливих».
Учні 4А класу Літківського ліцею ім. М.П. відвідали екскурсію на господарстві з вирощування грибів.

26 квітня біля пам’ятників ліквідаторам в кожному селі було проведено заходи з нагоди 37-ї річниці аварії на ЧАЕС. В організації та проведені заходів взяли участь учні шкіл. Також в закладах освіти було проведено тематичні уроки та виховні години.
В закладах освіти Зазимської громади проведено знайомство з Міжнародним Європейським Університетом в цілях профорієнтації.
На базі Погребського ліцею проведено семінар за спрямуванням «Домедична допомога людині, яка перебуває у невідкладному стані» (базовий) в рамках І етапу «Джура» («Сокіл»). Учні відпрацювали на макета накладання тампонади та тугої пов’язки, а також спробували практичне використання турнікету.
Продовжується STEМ-тиждень в Погребському ліцеї. Вчителька Марченко І.М. провела урок з курсу «Природничі науки» на тему «Складники їжі» в 5Б класі.
В рамках тижня іноземної мови в учні 3А класу зазимського закладу освіти долучилися до бінарного уроку (англійська-українська мови), який організували вчителі Любченко Г.П. та Липованчук І.І. (тема уроку: «Wild and domestic animals»).

27 квітня гуртківці «Паперопластики» Зазимського ліцею «Академія дитинства» разом зі своїм керівником Сікорою З.І. активно долучилися до щорічної міжнародної освітньої кампанії в рамках проєкту «Global money Week» і виготовили конкурсні роботи в техніках витинання, оригамі та паперопластика. Учень 4А класу Мельник Роман наполегливо і завзято працював над своєю витинанкою «Мир – запорука добробуту в Україні» та отримав від організаторів конкурсу Сертифікат в номінації Ювінали. До речі, Зазимський ліцей «Академія успіху» увійшов в «10 найактивніших закладів освіти – учасників Global Money Week».

28 квітня – другий день змагань гри «Джура» («Сокіл»). На території Погребського ліцею учнівські команди змагалися у конкурсах «Впоряд» і «Ватра».
До Всесвітнього дня охорони праці у 7Б класі Літківського ліцею ім. М.П. Стельмаха відбулася класна година «Охорона праці очима дітей», а у 11 класі відбулася година спілкування «Безпечна праця – успішна країна».

З 26 по 29 квітня у місті Кам’янське Дніпропетровської області проходила ХХХ Спартакіада «Повір у себе» для дітей з інвалідністю з нагоди 32 річниці Незалежності України. Учениця 8 класу Погрбського ліцею Бондарчук Олеся на 3 дистанціях підтвердила нормативи Майстра спорту.

29 квітня у Броварському Міському Центрі «Прометей» відбувся обласний конкурс драматичних колективів «Театральна палітра». Конкурс розпочався з приємної місії – нагородження переможців обласного конкурсу читців Шевченкового слова. Серед лауреатів і наш талановитий земляк – учень Погребського ліцею Владислав Марченко.
Цього ж дня святкують Міжнародний день танцю. В Погребському ліцеї відбувся танцювальний флешмоб, організований Вікторією Баратинською. Це дійство можна побачити в сюжеті п’ятого випуску Шкільного телебачення Придесення.

 

 

 

Попередній запис
Громадські слухання ДПТ в с.Зазим’я (24,4 га)
Наступний запис
Волонтери Придесення. Випуск 4
Вам також може сподобатися
Меню