Освіта Придесення. Огляд подій січня 2023 року

Розпочався другий місяць року. Попри зимові канікули, січень в освітніх закладах громади був досить активним. Здійснимо короткий огляд подій та активностей в ліцеях та садочках Придесення.

12 січня Літківський ліцей ім. М.П. Стельмаха отримав новий генератор для безперебійного функціонування котельні закладу освіти. Обладнання було придбано завдяки проєкту фотографа Олександра Чекменева «Фотографія дарує світло» спільно з ГО «Ініціатива+». Керівник ліцею також дякує Ткачуку Андрію Леонідовичу за ініціативу та допомогу в долучення закладу освіти до цього проєкту.

13 січня в Пухівському ЗЗСО для учнів 11 класу відбулися навчання на теми протимінної безпеки, радіаційного, хімічного та іншого захисту та у інших надзвичайних ситуаціях. На основі особисто розробленої Методички тренінг провів досвідчений фахівець цивільної оборони і військової справи, вчитель курсу «Захист України» Олег Андрієнко.
Подібні заходи було проведено і в інших закладах освіти громади. Зокрема, Андрієнко О.А. провів тренінг для працівників Рожнівської філії, а Мотишен В.А. – для персоналу Літківського ліцею ім. М.П. Стельмаха.
Цього ж дня в Зазимському ліцеї «Академія успіху» для педагогічних працівників було проведено два майстер класи – тренінги з особистісного та професійного розвитку.
Першу лекцію провів директор ліцею Пустовалов І.В. на тему «Шлях до себе» (профілактика емоційного та професійного вигорання).
Другу лекцію – заступник директора з методичної роботи Пуріга П.В. на тему «Інструменти дистанційної освіти».

14 січня в дошкільних закладах (зокрема, в «Академії дитинства» с.Зазим’я та «Сонячному» с.Літки) відбулися святкові традиційні дійства з нагоди святкування Василя і Маланки. Маленькі вихованці колядували, щедрували та бажали всім злагоди і миру в 2023 році.

16 січня в Зазимському ліцеї «Академія успіху» відбувся виховний захід «Цитадель: 242 дні оборони» з Дня вшанування пам’яті кіборгів – захисників Донецького аеропорту. Дійство провів вчитель Гринько Є.В. за участі учнів 10 класу.
Також з цієї нагоди у Погребському ліцеї класні керівники організували інформаційні бесіди з учнями, а вчитель Андрієнко О.А. провів у 10 та 11 класах уроки, присвячені цій даті. Учні зачитували присягу на вірність Україні, дивилися інформаційні відео та слухали доповідь вчителя про подвиги «Кіборгів».

18 січня тут же було проведено День сніговика. Цей день є особливим для дітей. Учні дізналися історію свята, побачили, що число 18 дуже схоже на сніговика з мітлою, прочитали багато казкових легенд, в яких розповідалося про сніговиків.
Через відсутність снігу неможливо було зліпити сніговика, але третьокласники виготовили його на уроці трудового навчання та загадали свої заповітні бажання, які, згідно з давньою легендою, обов’язково здійсняться, як тільки закінчиться зима.

20 січня. Цей день став сумним для нас. Померла вчителька Пухівського ЗЗСО Миронова Людмила Анатоліївна.
Це був учитель від Бога, любляча дружина, турботлива мама і бабуся. Вона поширювала навколо себе позитив, віру в краще майбутнє.
Усе своє життя вона віддала справі навчання і вихованню дітей, прищеплювала їм найкращі людські якості. І ось без неї діти – сироти, а школа – пустка.
Світла пам’ять Людмилі Анатоліївні!

В другій половині січня в Зазимському дошкільному закладі «Академія дитинства» пройшов тематичний тиждень до Дня Соборності України.
Педагоги разом з дітьми співали, танцювали, малювали, гралися, пізнавали та закріплювали набуті знання.
Час та обставини нас змінюють, а особливо дітей! Сучасні діти знають, що в єдності наша сила! Вони з захопленням співають гімн України, люблять кольори прапора, а головне – діти впевнені, що перемога за нами!
23 січня в Зазимському ліцеї «Академія успіху» було проведено тематичну лінійку до Дня Соборності України. Організацію даного заходу взяли на себе одинадцятикласники на чолі з класним керівником Новицькою І.В.
Також ліцеїсти разом з вчителями створили живий ланцюг.
День Соборності України покликаний виховувати в нас почуття соборності, єднання, свободи в незалежній країні. Це свято має стати об’єднуючим чинником для всього українського народу. Тож ми повинні працювати задля ідеї загальнонаціональної єдності, адже відродження Вітчизни — це єдність наших душ, воскресіння духовності, культури, мови.
Віримо, що територіальна цілісність України, за яку віддають життя наші бійці, залишиться непорушною. Жодна сила не зламає сильну духом націю, ми подолаємо всі складнощі та збудуємо сильну європейську країну – гідну наших дітей.
Цього ж дня розпочався повноцінний навчальний процес в усіх закладах освіти громади. В тому числі, в Пухівському ЗЗСО, учні якого майже рік перебували на дистанційному навчанні через відсутність укриття. Нарешті всі роботи з облаштування укриття були завершені.

24 січня відбулася робоча зустріч фахівців Великодимерського інклюзивно-ресурсного центру з начальником управління освіти, культури, молоді та спорту Щиголь Наталією Миколаївною та директорами закладів освіти Зазимської ТГ. У результаті зустрічі узгоджено шляхи співпраці для того, щоб надавати комплексну допомогу дітям з особливими освітніми потребами.

27 січня з нагоди вшанування пам’яті жертв Голокосту в Пухівському ЗЗСУ відбулися виховні заходи. Дітки виготовляли метеликів в пам’ять про жертв геноциду.
У 1943 році маленький хлопчик із варшавського гетто написав у своєму листі: «… А найжахливіше – тут метелики не живуть! Немає радості, самі лише сльози і біль…».
Цього ж дня для учнів Зазимського ліцею «Академія успіху» соціальним педагогом Гриньком Є.В. було проведено інтегрований урок-проєкт «Куріння чи здоров’я – вибирайте самі!»
Метою уроку було довести учням шкідливість куріння та негативний його вплив на організм людини.
В кінці уроку ліцеїсти прийшли до однозначного висновку: відмова від паління одразу ж позитивно впливає на здоров’я людини.

28 січня ліцеїсти із Зазим’я та Літок взяли участь в заході з нагоди 105-ї річниці бою під Крутами. Вшанування відбувалося в селі Літки на Кургані слави. Після цього зазимські учні також відвідали краєзнавчо-історичний музей Літківського ліцею ім. М.П. Стельмаха, де їм провів екскурсію вчитель історії Сацьків Ярослав Францович.
Також цього дня стартував ІІІ (обласний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2022/2023 навчальному році. Цьогоріч в Зазимській сільській територіальній громаді 9 учнів беруть участь з таких предметів: українська мова та література, англійська мова, математика, екологія та технології (трудове навчання). Проводиться обласний етап олімпіад у дистанційній формі.

Наприкінці місяця ГО «Лайонс Клабс Інтернешнл-Україна» передала Погребському ліцею два генератори.

31 січня у початковій ланці Літківського ліцею ім. М.П. Стельмаха стартував інженерний тиждень. З нетерпінням його чекали учнів 2-А класу. Креативно, весело, активно, цікаво тиждень розпочато. Та ще й у цьому допомогла сама Зимонька-Зима.

created by InCollage

Попередній запис
Кубок незламності 2023
Наступний запис
Що таке ІРЦ і яка його роль?
Вам також може сподобатися
Меню