ОСВІТА

Погребське навчально-виховне об’єднання

Адреса: Київська область, Броварський район, с.Погреби, вул.Соборна, 7

Керівник НВО: Ярошинський Петро Іванович.

Заступники: Чиж Тетяна Віталіївна, Хуторна Людмила Іванівна.

Станом на березень 2021 року в школі працює 36 педагогів та навчається 364 учнів. До складу НВО входить дошкільний підрозділ (ясла-садок) «Лісова пісня».

Історична довідка. Наприкінці 1920- х років у селі толокою було збудовано приміщення на 6 класних кімнат, у яких працювало 15 учителів, навчалося понад 300 учнів. З 1967 р. до 1970 р. тривало будівництво нової школи на 560 місць, яке здійснювалося за допомоги радгоспу ім. Кірова, будівництво очолив Д. Г. Бруй, працювали всією громадою. Велика заслуга в будівництві Погребської школи її директора, відмінника народної освіти А. М. Пасіченка. У 1974–1982 рр. Погребська десятирічка була базовим освітнім закладом Центрального інституту перепідготовки педагогічних кадрів. У школі діяли літературна студія «Криниця» (керівник Р. А. Середа), літературне об’єднаня «Слово» (керівник Л. А. Гречана), драматичний гурток (керівник С. М. Кучерява), пошуковий загін «Данко», який працював у складі археологічної експедиції «Славутич», котру очолював професор Д.Я.Телегін.

При школі з 1967 р. до 2020 р. працювала філія Броварської районної вечірньої школи.

Зазимське навчально-виховне об’єднання

Адреса: Київська область, Броварський район, с.Зазим’я, вул.Лісова, 61

Керівник НВО: Прилипко Оксана Григорівна.

Заступник: Овдій Надія Василівна, вчитель вищої категорії.

Станом на березень 2021 року у Зазимському НВО працюють 38 педагогічних працівників та 18 технічних працівників. У Зазимському НВО навчається 447 здобувачів освіти.

Історична довідка. Будівництво нової шкільної будівлі було завершено у 1987 році. Першим директором, який відкрив школу та організував роботу у новій будівлі був Клишта Петро Іванович. У 1999 році, після приєднання до школи дитячого садка, вона отримала новий статус «Загальноосвітня школа – дитячий садок», а з 2002 року як навчально-виховний комплекс. У лютому 2018 р. у с. Зазим’є було введено в експлуатацію нове приміщення дошкільного освітнього закладу КЗДО «Академія Дитинства» куди було переведено дошкільне відділення Зазимського НВК, тому після реорганізації школа отримала свою нову назву: «Зазимський заклад загальної середньої освіти».

В липні 2019 року була проведена реорганізація закладу освіти, завдяки якої було створено заклад нового типу «Зазимське навчально виховне об’єднання», до складу якого увійшов «Центр дитячо-юнацької творчості, естетичного виховання і спорту». Була проведена зовнішня реконструкція будівлі закладу, після чого заклад отримав сучасний вигляд та відкрив нову сторінку в історії освіти у с. Зазим’я.

Пухівський заклад загальної середньої освіти

Адреса: Київська область, Броварський район, с.Пухівка, вул.Поштова, 14

Керівник НВО: Гриценко Ірина Іванівна.

Заступники: Микал Надія Костянтинівна, Бахіна Оксана Олександрівна.

Станом на березень 2021 року у школі навчаються 224 учні, працюють 24 вчителі та 14 чоловік обслуговуючого персоналу. До складу НВО входить дошкільний підрозділ ЗДО «Десняночка».

Історична довідка. У Пухівці в 1618 році була збудована перша церковно-приходська школа, в якій навчалося 29 дітей. У 1879 році Чернігівське губернське земство побудувало в Пухівці однокласне сільське училище. В ньому були дві класні кімнати: в одній проживала вчителька, а в другій навчали дітей. Учнів налічувалось 12 — 15. У 1894 році в центрі села побудували нову церковно-приходську школу на дві класні кімнати, в якій навчалося 30 школярів. У 1923 — 1924 роках у селі будують школу-семирічку на 200 місць, яка з 1939 року стає середньою. Відновила свою роботу школа у жовтні 1943 року у будинку, де до війни був дитсадок.

У 1961 році директором школи став Писаренко Денис Миронович. Він мріяв побудувати в Пухівці середню школу, і мрію свою здійснив за підтримки вчительки математики Гайдаш Віри Андріївни, яка була депутатом обласної ради. Вона допомогла дістати кошти і у 1966 році побудували у Пухівці нову двоповерхову середню школу. Приймали участь у будівництві батьки, вчителі та учні. В 1968 році Пухівська середня школа зробила свій перший післявоєнний випуск десятикласників — 27 юнаків та дівчат одержали атестати зрілості.

Рожнівська філія Пухівського ЗЗСО

Адреса: Київська область, Броварський район, с.Рожни, вул.Свободи, 70

Керівник філії: Бєляєва Ганна Миколаївна.

Заступник керівника з навчально-виховної роботи: Дворник Наталія Олександрівна.

Станом на березень 2021 року в закладі працює 15 педагогів та навчається 113 учнів 1-9 класів.

Історична довідка. При вивченні архівних документів встановлено, що перша церковно-приходська школа з’явилася в 1896 році.

В 1907 році земство збудувало початкову школу.

До 1941 року в Рожнах була семирічна школа.

Школа працювала і під час війни. Після закінчення Великої Вітчизняної війни у селі залишилося три хати, у яких і навчалися діти.

В 1952 році в Рожнах була побудована нова школа.

Вкінці 1980-х років почали будівництво нової двоповерхової школи у зв’язку зі збільшенням населення та потребою в нових приміщеннях для навчання. У березні 1990 року учні перейшли на навчання у нове приміщення школи у центрі села.

З 2021 року відбулася реорганізація, в результаті якої Рожнівська школа, як філія, стала частиною Пухівського ЗЗСО.

Літківське навчально-виховне об’єднання ім. М.П. Стельмаха

Адреса: Київська область, Броварський район, с.Літки, вул.Шевченка, 67

Керівник НВО: Ільченко Борис Петрович.

Заступники: Олізар Ольга Михайлівна, Денисенко Олена Василівна.

Станом на березень 2021 року у школі навчаються 334 учні, працює 31 вчитель. До складу НВО входить дошкільний підрозділ (ясла-садок) «Сонячний».

Історична довідка. У період Гетьманщини, по перепису за 1767 рік, у Літках була школа, де дяк навчав п’ятьох учнів. Церковно-приходська школа в Літках працювала при Святомиколаївській церкві. У 1873-74 роках в селі діяла народна чоловіча школа, в якій навчалось 37 хлопців. Зусиллями Остерського земства у 1876 році в Літках засновано міністерське чоловіче двокласне училище, а в 1893 році жіноче церковно-приходське училище. В 1914 році в Літках було відкрито сільську бібліотеку і розпочато будівництво земської школи, яку завершили будувати у 1916 році. В 1917 році на базі цієї школи функціонувала вище початкова школа, але через рік вона припинила своє існування. Після громадянської війни в селі відновила роботу так звана трудова школа. З 1935-36 навчального року Літківська школа набула статусу середньої. З 1936 по 1941 рік окремо від середньої школи працювала ще й неповно-середня школа. Протягом 1935-1939 років у Літківській середній школі працював учителем Михайло Панасович Стельмах – відомий поет і прозаїк, академік, герой Праці, лауреат багатьох премій, депутат Верховної Ради. В середині 1960-х років розпочалося будівництво нової школи.

ВІСНИК ПРИДЕСЕННЯ

Читайте цікаві новини та події в щомісячному випуску Зазимської СТГ

Меню