Пам’ятаємо про аварію на ЧАЕС

Щороку 26 квітня ми згадуємо трагедію, яка сталася цього дня в 1986 році. Аварія на Чорнобильській АЕС призвела до великих негативних наслідків у всьому світі. Та найбільше від цієї катастрофи постраждала Україна. Можливо, трагедія принесла б ще більше горя, якби не герої-ліквідатори, які ціною власного життя боролися з «мирним атомом», який вийшов з-під контролю. І переважна більшість ліквідаторів були саме українцями.

Напередодні завершення адміністративно-територіальної реформи в межах Броварського району («старі» межі) проживало 173 учасника ліквідації аварії 1 категорії, 538 – 2 категорії, 91 – 3 категорії, понад 5 тисяч – 4 категорії.

Були серед ліквідаторів також придесенці. Зараз на території Зазимської громади проживає близько 200 ліквідаторів. На жаль, багато з них вже померли. В більшості випадків причиною передчасної смерті стали саме ті величезні дози радіації, які вони отримали під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Серед них є ті, хто займався захороненням радіаційного сміття, евакуацією людей, спорудженням саркофагу над енергоблоком, перевезенням сільськогосподарської техніки та тварин в інші регіони країни, забезпечення правопорядку та безпеки в зоні відчуження та ін.

Традиційно 26 квітня біля пам’ятних дошок та пам’ятників ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС відбуваються заходи, під час яких ми згадуємо події того дня та дякуємо людям, які попередили ще більш страшну катастрофу.

Цьогоріч до заходів також приєдналися учні наших шкіл, які своєю участю не тільки віддали шану героям, але й засвідчили те, що пам’ять про катастрофу не зникла й через 37 років. Юне покоління повинно знати і не забувати про цю страшну подію, щоб ніколи не допустити повторення техногенних катастроф, які можуть знищити все людство. Дякуємо вчителям, які роблять величезний внесок в те, щоб наші діти були свідомими та освіченими громадянами.
В заходах також взяли участь ліквідатори наслідків аварії, керівництво громади, священники, жителі сіл.

Дякуємо благодійному фонду «Вільні серцям» за сприяння в отриманні продуктових наборів, які були передані вдовам ліквідаторів.

Дякуємо чоловікам і жінкам, які врятували світ!

Попередній запис
Сесія – 25.04.2023
Наступний запис
Збірка! Струнко! Спочинь!
Вам також може сподобатися
Меню