Перше богослужіння в Зазим’ї

В Зазим’ї підходить до завершення релігійне питання, яке гостро повстало два місяці тому, хоча підґрунтя виникло набагато раніше.

19 червня 2022 року ініціативна група парафії після недільного богослужіння звернулася з офіційним зверненням до священників та вірян церкви Воскресіння Христового з пропозицією проведення релігійних зборів щодо визначення підпорядкованості парафії – ПЦУ або УПЦ (мп).Було обговорено, що такі збори можна провести не раніше закінчення Петрівського посту, який завершується 12 липня. Потім під час телефонного спілкування з настоятелем Свято-Воскресенької церкви отцем Олександром (Генераленком) ініціативна група погодила день проведення зборів – 17 липня 2022 року.

В зазначений день на площі біля Духовного центру, що навпроти церкви, відбулися збори вірян. Перед присутніми виступили колишня сільська голова Спичак Л.В., житель села Зазим’я отець В’ячеслав (Яковенко), священник Свято-Воскресенської церкви с.Зазим’я отець Анатолій (Слинько), священник Православної Церкви України отець Михайло (Лесюк).

Головуючим зборів було обрано вчителя історії Зазимського НВО Книша Станіслава Степановича.

З 804 учасників голосування 780 людей проголосували за приєднання парафії на честь Воскресіння Христового села Зазим’я до Православної Церкви України.
19 липня 2022 року представники парафії та керівництво громад зустрілися з Митрополитом Епіфанієм.

Так як процес перереєстрації ще триває, перше богослужіння парафії на честь Воскресіння Христового села Зазим’я у складі ПЦУ відбулося на церковному подвір’ї 24 липня. На службі були присутні більше 100 вірян. В церкві проводили богослужіння прихильники УПЦ (мп) чисельністю не більше 30 осіб.

Попередній запис
Школа мистецтв
Наступний запис
День державності
Вам також може сподобатися
Меню