Перше засідання Робочої групи з розробки Стратегії

Як повідомляли раніше, Зазимська сільська рада розпочинає працювати над розробкою Стратегічного плану розвитку громади на 2024-2027 роки.

Необхідність написання цього документа викликана наступним.

Після об’єднання всіх сіл в одну громаду наприкінці 2020 року ми досить швидкими темпами досягли рівня спроможності. Внутрішні та зовнішні умови дозволяли нам говорити про перспективи та великий розвиток. Але після 24 лютого 2022 року наші можливості почали зменшуватися в геометричній прогресії. З постійним збільшенням запитів з підтримки військових та соціального забезпечення населення діяльність ОМС стала більше зосереджуватися на вирішенні поточних питань.

Однак про розвиток громади не можна забувати. Навіть в умовах воєнного часу необхідно розробляти проєкти з покращення соціально-економічного стану громади та шукати можливості їх реалізації. Для цього, зокрема, потрібне бачення майбутнього розвитку.

Також варто зауважити, що відповідно до законодавчих змін кожна громада повинна мати свій стратегічний план розвитку. Його можна розробити за одним з двох принципів: на виконання вимоги або для того, щоб цей документ став дієвим інструментом.

Орієнтуючись на майбутні перспективи, Зазимська сільська рада обрала другий варіант. Він передбачає активне залучення до розробки документа не тільки працівників апарату сільської ради, але й експертів та представників громадськості. На довготермінову перспективу врахування думки населення є вкрай важливою.

Відповідно до цього, анонсуючи початок роботи над Стратегією, було запропоновано жителям Придесення увійти до робочої групи. Було отримано понад 10 відгуків.

Перше засідання Робочої групи відбулося 24 травня 2024 року.

На початку зустрічі сільський голова Віталій Крупенко розповів про поточний соціально-економічний стан в громаді та можливості бюджету задовільняти вирішення всіх нагальних потреб. Також він висловив свої очікування від стратегічного бачення розвитку Придесення.

Голова правління ГО «Громадська ініціатива Луганщини» Тетяна Кіріллова розповіла про формат роботи. А доктор економічних наук, професор, завідувач відділу ДУ «Інститут економіко-правових досліджень ім. В.К. Мамутова НАН України» Інна Заблодська презентувала складові Стратегічного плану та особливості роботи над розробкою документа.

Учасники зустрічі могли задати питання доповідачам. Після цього було визначено алгоритм наступних дій.

Найближчий місяць на всіх чекає найскладніша частина роботи – збір та аналіз інформації.

Діяльність проводиться в рамках проєкту «Забезпечення ефективності процесів відновлення та розвитку 2-х сільських територіальних громад Київської області» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України».

 

Попередній запис
Результати третього туру чемпіонатів з футболу (+ВІДЕО)
Наступний запис
Благодійний дитячий фестиваль “Придесення має таланти”
Вам також може сподобатися
Меню