ПОГРЕБИ

Село Погреби – населений пункт, який розташований в Зазимській територіальній громаді Броварського району Київської області і знаходиться найближче до м.Києва, межуючи зі столичним житловим масивом «Вигурівщина-Троєщина».

0 га
Площа села
0 осіб
Населення

В селі розташовано Погребське НВО (школа і садок), відділення зв’язку, адмінприміщення Зазимської сільської ради, пожежне депо, понад десять закладів громадського харчування (кафе, ресторани), два супермаркети, відділення «Нової пошти» та ін.

На території Погребів знаходиться багато підприємств, які сплачують податки до місцевого бюджету.

Історична довідка. В околицях Погребів (на березі Десни) зафіксовані пам’ятки доби мезоліту (досліджено подібне поселення в урочищі Лани поблизу Погребів). Круглі або овальні, невеликі, наземні (іноді трохи заглиблені в землю) житла вкривали шкурами тварин. Із речей, знайдених в урочищі Лани є прикраси — бронзовий браслет, заколка, також два фрагменти антропоморфних жіночих фігур, кілька орнаментованих пряслець.

В період енеоліту неподалік Погребів зафіксовано 20 археологічних пам’яток, у Погребах знайдено кілька фрагментів кераміки та тюльпаноподібну посудину лужицього типу.

Багато історичних, літописних, археологічних, фольклорних свідчень вказує на те, що Погреби були ще поселенням княжої доби. При розкопках археологи знайшли тут печатку Ратибора — воєводи часів князя Володимира Мономаха.

Перша письмова згадка належить до 1545 р. за люстрацією Київського замку. Здавна село належить до Київської козацької сотні Київського полку. Зі скасуванням гетьманщини село переходить у казенне відомство.

ВІСНИК ПРИДЕСЕННЯ

Читайте цікаві новини та події в щомісячному випуску Зазимської СТГ

Меню