Поліомієліт повертається. Що потрібно знати жителям Придесення?

На даний час вся наша увага зосереджена на боротьбі з коронавірусом. Щоденна статистика захворюваності є невтішною.

Однак за останніми даними ще один вірус починає набирати темпи розповсюдження в Україні. Це поліомієліт.

З метою обговорення ситуації захворюваності поліомієлітом в Україні та, зокрема, в Придесенні, спеціаліст Броварської районної філії ДУ «Київський обласний  центр контролю профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Товстоног Віра Семенівна відвідала нашу громаду.

Висновок один – профілактика хвороби за допомогою щеплення є єдиним дієвим способом боротьби з поліомієлітом!

Деталі читаєте нижче.

Що потрібно знати батькам?

Грізні епідемії поліомієліту виникали у першій половині ХХ століття у різних країнах світу, які уражали десятки тисяч людей. При цьому близько 10% хворих вмирало і близько 40% залишалися інвалідами.

Упровадження поліомієлітної вакцини дало змогу в країнах Європи практично ліквідувати цю інфекцію, в тому числі в Україні.

В зв’язку з відмовою батьків від щеплень, у 2021 році в нашій країні зареєстровано спалах поліомієліту серед нещеплених дітей.

Що необхідно знати про поліомієліт?

Поліомієліт – гостре інфекційне вірусне захворювання людини, характеризується ураженням головного і спинного мозку з розвитком атрофічних паралічів та атрофічних паралічів та парезів кінцівок і тулуба.

Збудник поліомієліту – вірус, який зберігається до 2-3 місяців у воді, на предметах навколишнього середовища (іграшках, посуді, білизні та інших предметах). Кип’ятіння знешкоджує вірус. Він швидко гине під дією дезінфікуючих розчинів, антисептиків, ультрафіолетового і сонячного опромінювання.

Основним джерелом збудника інфекції є інфіковані люди (хворі чи вірусоносії).

Механізм передачі.

Для поліомієліту характерні два механізми передачі:

  1. У перші дні захворювання реалізується крапельний механізм передачі.
  2. Основне значення в поширенні інфекції має фекально-оральний механізм передачі. Тривале виділення збудника з фекаліями, його стійкість в навколишньому середовищі сприяють реалізації цього шляху передачі. Забруднені вірусами об’єкти (вода, харчові продукти, руки, посуд, іграшки, предмети побуту тощо) можуть стати чинниками передачі збудника.
Клініка.

Хвороба починається проявами загальноінфекційних симптомів: головний біль, лихоманка, кашель, нежить, спостерігається біль у животі, дисфункція кишечника. У запущених випадках розвивається паралітична форма поліомієліту з паралічами та парезами кінцівок. Захворювання на поліомієліт є однією із основних причин інвалідності у дітей.

Специфічне лікування відсутнє.

Профілактика поліомієліту.

Хворих на поліомієліт терміново госпіталізують до інфекційного стаціонару. В осередках захворювання проводять заключну дезінфекцію.

Профілактичні щеплення проти поліомієліту маються головне значення в комплексі заходів про профілактиці цієї інфекції. Створення імунного прошарку 95% і більше вакцинованого населення забезпечить профілактику виникнення поліомієліту.

Щеплення – єдиний захід, який дозволяє надійно захистити дитину від захворювання на поліомієліт. Треба пам’ятати, що тільки своєчасне проведення щеплення може ефективно запобігти хворобі.

Попередній запис
Актуальні вакансії (станом на 04.02.2022)
Наступний запис
Нарада – 08/02/2022
Вам також може сподобатися
Меню