Про правила заповнення обов’язкових реквізитів при сплаті податків та зборів до бюджету

Головне управління ДПС у Київській області з метою якісної взаємодії з територіальними громадами доводить до відома, що Законом України від 30 червня 2023 року Nº1591-IX «Про платіжні послуги» створено умови для переходу української платіжної інфраструктури на міжнародний стандарт обміну платіжними повідомленнями ISO 20022, який є основою функціонування європейських платіжних систем.
У звʼязку з цим, Національний банк України з 1 квітня 2023 року впроваджує систему електронних платежів нового покоління СЕП – 4.0, в якій забезпечено можливість здійснювати міжбанківські платіжні операції у режимі 24/7.
З метою врегулювання механізму сплати податків, зборів, платежів, єдиного внеску в умовах дії міжнародного стандарту ISO 20022 затверджено наказ Міністерства фінансів України від 22 березня 2023 року Nº148 «Про затвердження Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообовʼязкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення». Цим наказом передбачено, що платники під час сплати податків, зборів, платежів, єдиного внеску з 01 липня 2023 року використовують виключно структурований формат реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції.
Постановою Правління Національного банку України від 29.07.2022
року Nº163 «Про затвердження Інструкції про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг» визначено перелік обовʼязкових реквізитів платіжної інструкції.

Отже, платники під час силати податків, зборів, інших платежів та обовʼязкових реквізитів платіжної інструкції, а саме «Призначення платежу», «Код платника» та «Код фактичного платника».

ЧИТАТИ ПОВНИЙ ТЕКСТ ПОВІДОМЛЕННЯ
Попередній запис
Сесія – 28.11.2023
Наступний запис
Future Perfect – доступна англійська протягом життя
Вам також може сподобатися
Меню