11 листопада 2022 року українські військові звільнили Херсон. Інфраструктура деокупованого міста перебувала не у найкращому стані. Більшість херсонців потребували елементарних речей. Ситуація ускладнювалася через постійні обстріли російською армією цивільних об’єктів міста.
Одними з перших волонтерів, які після деокупації вирушили з гуманітарною місією у Херсон, були Юрій Ребіков, Тетяна Савчук та Людмила Пономар. Свою волонтерську роботу вони більше зосередили на мікрорайоні Корабел (так званий Острів). Близькість розташування до лінії фронту робили його вразливим для російської артилерії. Але місцеві жителі не хотіли покидати свої домівки. Хліб сюди доставляли не часто – у кращому випадку раз у тиждень. Тому перші вантажівки з продуктами харчування з Придесення, зібрані жителями нашої громади та надані різними благодійними організаціями, спрямовувалися першочергово на Острів.
Доставкою гуманітарної допомоги займалося багато жителів нашої громади. У тому числі, раз у кілька місяців Херсон відвідує сільський голова Віталій Крупенко.
З часом, окрім допомоги Корабелу, наші волонтери почали допомагати Херсонській гімназії №1. Раніше тут навчалося 1200 учнів, а зараз лише 150, які разом з батьками переселилися з окупованого лівого берега області.
Після підриву Каховської дамби потреба у допомозі жителям Херсонщини суттєво зросла.
Окрім того, спільно з Благодійним фондом «Вільні серцем» волонтери організували кілька волейбольних турнірів у Зазимському ліцеї «Академія успіху». Одне з таких змагань, зокрема, відбулося 9 грудня 2023 року. У той же час волонтери передали сім’ям загиблих та безвісти зниклих воїнів з Придесення продуктові набори. Також в останній місяць року Юрій Ребіков та Тетяна Савчук здійснили кілька гуманітарних поїздок. Під час однієї з них було передано допомогу від жителів нашої громади – тоді на прохання Херсонської міської військової адміністрації було зібрано продукти харчування, а також оргтехніку та інструменти для покращення роботи адміністративних та обслуговуючих будівель.
З метою посилення волонтерської діяльності вкінці лютого 2024 року було зареєстровано Благодійну організацію «Благодійний фонд «Український миротворець», директором якого стала Тетяна Савчук.
За останні кілька тижнів волонтери здійснили дві поїздки у Херсон. Перша була гуманітарною – доставили 6 тон овочів і фруктів. Частину продуктів було зібрано жителями Придесення. Також безпосередню підтримку надала Благодійна організація «Всесвітній чеченський конгрес».
Друга поїздка була реалізована у рамках проєкту «Повернемо дитинство». Провели захід «Подаруй дітям радість», який складався з розважальної програми для дітей 6-12 років. Начальник Херсонської міської військової адміністрації Роман Мрочко так прокоментував цю подію:
«В Україні зростає ціле покоління тих, хто народився під звуки війни і хто чує їх зараз майже щодня.
У Херсоні, не дивлячись на складну безпекову ситуацію, продовжують залишатися дітки. Розуміючи, що війна безжально краде у них дитинство, для влади так важливо нагадувати малечі: вона має право на позитивні емоції.
БО “Благодійний фонд “Український миротворець” за підтримки БО “Благодійний фонд “Всесвітній чеченський конгрес»”, Зазимської територіальної громади та Херсонської міської військової адміністрації провели для херсонських діток віком від 6 до 12 років різноманітні активності, серед яких: майстер-класи, флешмоб, паперове шоу, подарунки та багато-багато іншого.
Діти отримали яскраві враження та підтвердження того, що дитинство у них ніхто не зможе забрати».