ПУХІВКА

Село Пухівка – населений пункт, який найближче розташований до берегу річки Десна. Місцевий пляж є популярним місцем відпочинку для жителів не тільки навколишніх сіл, але й Броварів та Києва.

В селі розташовано низку комерційних підприємств та соціальних закладів, які забезпечують соціально-економічні потреби місцевого населення.

0 га
Площа села
0 осіб
Населення

Історична довідка. Колись, у сиву давнину, князь Володимир Мономах утворив на річці Десна Слобідку, перше згадування про яку датується 1026 роком. А в 1055р. Всеволод Ярославич подарував Слобідку на Десні Києво-Печерському монастирю. Монахи тут тримали качок і гусей і уміло обробляли пух, який йшов на продаж та виготовлення пухових ковдр та подушок монахами, тому в 1631 році село отримало назву Пухівка.

14 жовтня 1808 року в Пухівці відбулася важлива для прихожан села подія – відкрилася новозбудована церква Покрови Святої Богородиці.

Після війни створено колгосп ім. Ватутіна, а потім реорганізовано в радгосп «Пухівський». В 1966 році радгосп було перейменовано на «Пухівську птахофабрику», яку в 1995 році приєднали до Київської птахофабрики.

Емблемою села є квітка пухівка, яка розкриває назву села.

ВІСНИК ПРИДЕСЕННЯ

Читайте цікаві новини та події в щомісячному випуску Зазимської СТГ

Меню