Робочі візити до Бучі

2 жовтня 2024 року у місті Буча відбулося два заходи, в яких взяли участь працівники Зазимської сільської ради.

Практично весь день проходив «Перший у БІГ-регіоні TechnoForum Київщини». Основна тема заходу: «Цифрові громади: IT-рішення для відбудови та стійкості регіону».

На кількох панелях спікери ознайомлювали присутніх з досвідом впровадження цифрових рішень в сфері енергетики, містобудування, планування територій та реалізації проєктів. Представники деокупованих міст (Буча, Ірпінь, Гостомель, Бородянка) розповіли як вони впроваджують сучасні технології в своїй роботі.

Одним зі спікерів був представник Литви Томас Гульбінас. Його виступ запам’ятався вступною частиною, яку він промовив красивою українською мовою. Основна ж частина його доповіді була англійською мовою. Розповівши про свою діяльність в Україні в рамках спеціальної програми SSVA, пан Гульбінас відзначив високий рівень розвитку цифрових технологій в Україні.

Серед питань, які обговорювалися на зустрічі, є низка таких, що заслуговують більшої уваги та додаткового вивчення на рівні громад:

  • досвід впровадження інструментарію Smart City;
  • реалізація Національної програми інформатизації та обговорення законодавчих змін у сфері цифровізації;
  • участь ООН-Хабітат в розвитку територій та вирішенні питання розміщення внутрішньо переміщених осіб;
  • досвід м. Славутич у створенні автономної енергогенерації;
  • можливості Ukraine Facility Platform для розвитку громад;
  • обласна програма підтримки бізнесу, зокрема, нульова ставка кредитування для суб’єктів господарювання на встановлення когенераційного обладнання;
  • ефективність реалізації проєктів через використання екосистеми DREAM тощо.

Другим заходом, який відбувався в Бучі, були Звітно-виборчі загальні збори Київського регіонального відділення ВАОМС «Асоціація міст України».

Найбільш обговорюваним питанням була реверсна дотація. У найпростішому її розумінні це сума коштів, яку місцевий бюджет перераховує до державного, щоб у перспективі підтримати менш спроможні громади. Це визначається шляхом відношення обсягів ПДФО до чисельності населення та наступним порівнянням з загальнодержавними значеннями. На зустрічі керівники громад зауважили, що під час визначення обсягів реверсних дотацій врахували застарілу інформацію щодо чисельності населення громад, що впливає як на наявність цього міжбюджетного трансферту, так і на його обсяг. Таким чином, за попередніми прогнозами з місцевого бюджету Зазимської СТГ до державного заплановано перерахувати понад 12 млн грн.

Виконавчий директор ВОАМС «АМУ» Олександр Слобожан зауважив, що асоціація відстоює позицію громад на відміні реверсної дотації в цьому році, дію якої було призупинено на початку воєнного стану. Також він повідомив, що у законопроєкті №12000 піднімається питання, щодо повернення «силового» ПДФО до місцевих бюджетів (зокрема, з доходів працівників поліції). Нагадаємо, що у минулому році Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт № 10037 про «військове» ПДФО. Йшлося про вилучення з місцевих бюджетів надходжень від податку на доходи фізичних осіб, одержані військовослужбовцями, поліцією й особами рядового і начальницького складу.

ПДФО «цивільного сектору» заплановано залишити без змін – 64% буде залишатися у громаді.

На зустрічі було обрано новий керівний склад Київського регіонального відділення ВАОМС «Асоціація міст України». Сільського голову Зазимської сільської ради Віталія Крупенка було обрано до складу Правління.

Попередній запис
Презентація проєкту берегоукріплення
Наступний запис
Дякуємо захисникам!
Вам також може сподобатися
Меню