Сесія – 20.01.2023

20 січня відбулася перша в 2023 році сесія – 47 позачергова сесія Зазимської сільської ради 8 скликання.

До порядку денного увійшло 28 питань, в тому числі 10 земельних.

Коротко розглянемо деякі з прийнятих рішень.

За результатами минулого року затверджено звіт про виконання бюджету Зазимської сільської ради за 2022 рік.
Доходи сільського бюджету в сумі 177 797 473,12 грн., в тому числі міжбюджетні трансферти в сумі 41 764 665,12 грн.
Видатки сільського бюджету в сумі 190 830 204,28 грн., в тому числі міжбюджетні трансферти в сумі 9 740 242,16 грн.
Перевищення видатків над доходами в сумі 13 032 731,16 грн.

Затверджено розроблену ТОВ «ГеоФекторі» технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель села Пухівка в межах Зазимської сільської ради, якою визначено базову вартість одного квадратного метра земель с.Пухівка у розмірі 161,82 грн. Слід зазначити, що відповідно до попередньої технічної документації з нормативно грошової оцінки, яка була затверджена рішенням Пухівської сільської ради від 15.07.2016 р. № 238, базова вартість одного квадратного метра землі становила 97,86 грн. (Стаття 18 Закону України «Про оцінку земель» визначає, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення проводиться не рідше ніж один раз на 5-7 років).

В «різному» було обговорено низку різних питань.

Сільський голова зазначив, що після мобілізації до лав Збройних Сил України командира Зазимського ДФТГ Зарудного Богдана Васильовича його обов’язки виконував Зезуль Павло Леонідович. В районі обговорювалися різні варіанти майбутнього нашого добровольчого формування, але все ж ми змогли відстояти право на існування добровольчого формування громади. Відповідно до вимог Положення №1449 «Про добровольчі формування територіальних громад», після сесії відбулися збори ініціативної групи жителів Придесення, на яких обрали командира ДФТГ.
Існування ДФТГ дуже важливе. Аналізуючи статистику громад, висновок один: ДФТГ є запорукою спокою та безпеки в громаді. Нічні патрулювання та постійна участь в безпекових заходах зменшують ймовірність настання правопорушень та вчинення злочинів. Окрім цього, добровольці надають безпосередню підтримку підрозділам Збройних Сил України, що полегшує для них виконання задач.

19 січня відбулися заходи на Водохреще. Цьогоріч було погоджено лише два місця для купання – річка Кодак (Погреби) та озеро Хома (Зазим’я). Віталій Крупенко зазначив, що на майбутнє потрібно докладати зусилля до створення належних умов для купання в усіх селах громади.

Енергетики постійно продовжують працювати над відновлення енергетичної системи України. Однак постійні ракетні удари по об’єктах критичної інфраструктури щораз приносять нову шкоду. Атака дронами та ракетами в новорічну ніч та раптовий удар балістичними ракетами на світанку 14 січня завдали нових пошкоджень енергооб’єктам, що спричинило те, що в певні періоди першої половини січня електрику у нашій громаді вмикали сумарно на чотири-шість годин на добу. (14 січня о шостій годині ранку одна з ракет впала приблизно за кілометр від Погребів, утворивши 6-метрову вирву; від сили удару в деяких зазимських та погребських будинках повідкривало замкнені двері та вікна, відпали елементи інтер’єру та екстер’єру будівель). Лише 20 січня вдалося повернути громаду на графік відключення 4/4.
Також сільський голова зазначив, що в Зазим’ї встановлено новий трансформатор, який буде обслуговувати об’єкти, які мають критичне значення для громади.

Обговорили кілька питань з медицини:

 • враховуючи, що по закладах охорони здоров’я в громаді виявлено певні недопрацювання, необхідно приділити більше уваги контролю роботи медичних амбулаторій;
 • з 24 січня починає роботу виїзний флюорограф. Графік роботи повідомимо окремо;
 • відкритими є питання сімейних лікарів в Літках та Рожнах. На даний час в Рожнівській медамбулаторії послуги сімейного лікаря за окремим графіком надає Вовк Ірина Вікторівна.

Щодо питання освіти виступила начальник управління освіти, культури, молоді та спорту Щиголь Наталія Миколаївна, яка доповіла про наступне:

 • з 23 січня починається повноцінний навчальний процес в усіх закладах освіти громади;
 • укриття в Пухівці комісія прийняла та погодила його використання;
 • розмір державної освітньої субвенції на цей рік передбачається в меншому розмірі, що з врахуванням потенційно менших надходжень до місцевого бюджету, може негативно впливати на вчасне виконання видаткової частини;
 • освітні заклади громади періодично отримують спонсорську допомогу від приватних та державних організацій. Наприклад, за підключення зарплатного проекту від Приватбанку в Погребському, Зазимському ліцеях та Пухівському ЗЗСО заклади освіти отримали незначні кошти підтримки, що були спрямовані на придбання навчальних матеріалів.

Окрім цього, сільський голова говорив про наступне:

 • 12 січня в Зазимському ліцеї було проведено районні змагання з волейболу серед школярів;
 • в цьому році важливо завершити проєкти будівництва бюветів в Рожнах та Літках;
 • 21 січня заплановано здійснити ямковий ремонт по центральні трасі;
 • 28 січня відбудеться захід до пам’яті Героїв Крут на Курганів в Літках;
 • за кілька місяців ймовірно, що функцію збору несортованого сміття в громаді буде виконувати КП «Добробут». Також розглядається можливість збору комунальним підприємством й сортованого сміття, враховуючи неякісне виконання Семком Ігорем своєї роботи;
 • про наявність в селах бездомних собак потрібно повідомляти старост. Тварин буде відловлено та передано до притулків.

Попередній запис
Обрано нового командира ДФТГ
Наступний запис
Кубок В.С. Медведя
Вам також може сподобатися
Меню