Сесія – 26.01.2023

26 січня 2023 року відбулася 48 чергова сесія Зазимської сільської ради, до порядку денного якої увійшло 23 питання.

Перед відкриттям сесії було заслухано гостей, питання стосовно яких були внесені до порядку денного:

  • Вербицького Романа Володимировича, керівника ТОВ «ВК ПРОФІ», щодо погодження на отримання спеціального дозволу на користування надрами. Всі присутні висловили свою думку та досягли спільного рішення, яке ґрунтувалося на потенційному майбутньому впливі діяльності компанії на умови проживання місцевих жителів та внеску в соціально-економічний розвиток громади;
  • Петрусенко Анну Борисівну, тренера «Панянка Фітнес», щодо ролі діяльності фітнес-колективу в покращення умов дозвілля жінок і дівчат громади, що здійснюється на основі добровільних внесків, та доцільності перегляду умов оренди приміщень для здійснення цієї діяльності.

Перші три питання порядку денного стосувалися звітів постійних комісій Зазимської сільської ради.

Постійна комісія з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів, комунальної власності, реалізації державної регуляторної політики, інвестицій та зовнішньоекономічних зв’язків.

Голова комісії Река Микола Федорович повідомив, що з початку роботи 8 скликання Зазимської сільської ради було проведено 48 засідань, на яких розглянули 662 питання. Комісія брала участь у розгляді та оцінці трьох проєктів місцевого бюджету (на 2021, 2022 та 2023 роки). Зазвичай засідання комісії, присвячені проєктам бюджету, тривали понад 5 годин. Окрім того, на 46 засіданнях піднімалося питання внесення змін до бюджетів. Комісія розглядала питання про виділення матеріальної допомоги населенню; від початку роботи 8 скликання загальний обсяг виділеної матеріальної допомоги становить 4 645 тис.грн. Розглянуто 42 розпорядження сільського голови, 37 питань щодо оренди землі та понад 20 питань, які стосувалися внесення змін до договору оренди комунального майна.

Микола Федорович відзначив безпосередню допомогу в організації та проведені засідань комісії секретаря Зазимської сільської ради Бондаренка Олега Вікторовича та начальника управління фінансів Чиж Мар’яни Анатоліївни.

Постійна комісія з питань житлово-комунального господарства, природокористування, екології та благоустрою.

Голова комісії Юхименко Юрій Вікторович повідомив, що за минулий рік було здійснено 15 виїзних засідань, складено 10 протоколів засідань з різних питань, які входять до компетенції комісії. Головними задачами комісії є контроль за дотриманням природоохоронних заходів та загальних правил благоустрою суб’єктами господарювання. Комісія в межах своїх повноважень контролює роботу комунального підприємства «Добробут» та підприємств, які здійснюють вивіз твердих побутових відходів в громаді. Опікується соціально важливими питаннями, такими як забезпечення якісною питною водою в громаді завдяки будівництву та обслуговуванню бюветів, розробка та впровадження програми з благоустрою території громади, контроль за вивезенням ТПВ та видаленням зелених насаджень. Завдяки роботі комісії було виявлено та зупинено незаконний намив піску та його вивезення без попереднього отримання необхідного дозволу.
Також сільський голова доповнив, що питанню екології потрібно приділити більше уваги. Зокрема, є проблема з вивезенням каналізаційних нечистот, викачування яких здійснюють місцеві асенізатори. Пріоритетним є будівництво власної зливної станції в громаді. Однак для цього потрібно вирішити низку питань, головним з яких є визначення відповідного місця під її спорудження.
Прогнозується, що у зв’язку з незадовільним та неефективним станом нинішньої системи сміттєзбору, через 2-3 місяці послуги зі збору сортованих та несортованих твердих побутових відходів в громаді буде надавати КП «Добробут».
Відкритим є питання діяльність комісії з благоустрою, що працює при виконкомі. Є необхідність у внесені змін до її складу.

Постійна комісія з питань земельних відносин, агропромислового комплексу, планування території, архітектури та містобудування.

Голова комісії Силюков Данило Сергійович розпочав свою доповідь з подяки відділу земельних ресурсів та екології Зазимської сільської ради та всім землевпорядникам, які здійснюють велику роботу в підготовці та опрацюванні земельних питань.
В 2022 році комісія здійснила 18 засідань, на яких розглянули 438 заяв від юридичних та фізичних осіб, 109 проєктів землеустрою, 44 заяви від ДТЕК. Було 53 прийоми громадян. Здійснено 34 виїзди з різних питань. Окремо Данило Сергійович повідомив інформацію щодо надходжень до місцевого бюджету за рахунок продажу та оренди земельних ділянок (здійснювалося через відкриті торги на аукціонах), а також відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва.

Наступне питання стосувалося стану обслуговування мережі зовнішнього вуличного освітлення на території населених пунктів Зазимської сільської територіальної громади у 2022 році. Відповідальний за це питання Силюков Данило Сергійович зазначив, що до початку повномасштабного вторгнення витрати на обслуговування в громаді становили близько 120 тис.грн. в місяць. У зв’язку з дотриманням вимог світломаскування та енергозаощадження вдається суттєво економити. Однак певна робота в цій сфері всеодно здійснюється. Зокрема, забезпечується практично безперебійна робота світлофорів в громаді.
Раніше значну частину роботи щодо обслуговування мережі здійснювали  ТОВ «БП Спецфонд Перспектива» та ТОВ «Альянсенерго». В нинішніх умова їхня робота зосереджена на оперативному вирішенні питань ремонту електромережі та трансформаторних підстанцій, а також вирішенні інших питань, що пов’язані з електроенергією в громаді. Сільський голова подякував даним компаніям, а також Бабакіну Олегу та Юхименку Юрію за допомогу в обслуговуванні енергооб’єктів.
Також Віталій Вікторович зазначив, що громаду було включено до міжнародної програми із заміни трансформаторів, що дасть можливість покращити енергетичну інфраструктуру в наших селах.
Сільський голова зауважив, що потребує покращення відеонагляд в громаді – є необхідність у встановленні додаткових камер.

В різному говорили про наступне:

  • ракетна небезпека в громаді залишається, тому важливо дотримуватися всіх правил та рекомендацій під час повітряних тривог: перебувати в укриттях, уникати місць масового скупчення людей, не забувати, що проїзд через ТЕЦ-6 під час повітряної тривоги закритий;
  • найближчим часом буде встановлено новий генератор в Пухівському закладі загальної середньої освіти;
  • навколо будівлі Пухівського старостинського округу планується здійснити благоустрій з покращенням під’їзду та місця для паркування;
  • навесні планується покращити дороги громади з ґрунтовим покриттям;
  • продовжується робота з покращення співпраці з підприємцями, які здійснюють господарську діяльність в Придесенні;
  • Добровольче формування Зазимської сільської територіальної громади залишається, обраного нового командира ДФТГ.

Окрім того, сільський голова повідомив, що на вихідних відвідав прифронтову зону на Донеччині, де проходять службу військові з Придесення. На основі побаченого він ще більше переконався, що наших воїнів потрібно підтримувати всіма силами і можливостями. Ми повинні сприяти тому, щоб війна завершилася Перемогою України і ніколи більше не повернулася в наш край!

 

 

Попередній запис
“Молодіжка” ініціює активний і корисний 2023 рік
Наступний запис
Корисна інформація платникам податків
Вам також може сподобатися
Меню