Що таке Активні парки Зазимської СТГ?

В червні 2021 року Президент України Володимир Зеленський анонсував старт загальнонаціональної програми «Здорова Україна». Її головною ціллю є сприяння збільшенню тривалості життя населення держави та щоб спорт і здоровий спосіб життя стали невід’ємною частиною нас і, взагалі, нашого менталітету. Одним з напрямків реалізації Програми є проект «Активні парки – локації здорової України». Цей проект має на меті безпосередню активізацію всіх громад країни. До нього долучилося й Придесення.

Влітку серед бажаючих було обрано координатора «Активних парків Зазимської СТГ», як цього передбачав проект. Нею стала Овручевська Діана. Основна задача, яка була поставлена перед координатором – це визначити спортивні та фізкультурні активності, які існують або можуть існувати в громаді, активізувати їх розвиток та долучати до заняття ними всі верстви населення.

Робота розпочалася 1 вересня 2021 року. В фейсбук-групі та на Інстаграм-сторінці  «Активні парки Зазимської СТГ» було анонсовано графік активностей на перші кілька тижнів вересня. Спочатку географія обмежувалася лише селом Погреби. Однак з часом активності почали відбуватися в інших селах громади, залучаючи все більше людей. Це допомогло активізувати деякі спортивні активності та започаткувати нові в різних селах.

За два місяці було проведено багато фізкультурних та спортивних заходів для різних груп населення, більшість з яких проходять й зараз. Це:

 • фізкультурно-спортивні години для пухівських дошкільнят із садочку «Десняночка», школярів із Зазим’я, Пухівки, Рожнів і Літок;
 • волейбол в Погребах і Рожнах для дітей та молоді;
 • настільний теніс в Пухівці;
 • баскетбол для молоді та дорослих в Зазим’ї і Погребах;
 • футбол для молоді та дорослих в Погребах;
 • йога в Зазим’ї;
 • великий теніс в Погребах;
 • спортивні активності в Літках;
 • руханки для людей старшого віку;
 • фітнес в Погребах, Пухівці і Літках;
 • зумба, танці, пілатес в Погребах;
 • велопробіги в Зазим’ї і Пухівці;
 • сімейні змагання «Мама, тато, я – спортивна сім’я» в Погребах;
 • ранкові пробіжки в Погребах і Літках та ін.

До занять також залучаються діти з інклюзією. А тренування проводять відомі спортсмени. Наприклад, відкрите тренування з фітнесу в Погребах та руханка для рожнівських школярів від віце-чемпіонки з боксу Ловчинської Марії.

Помітною подією стало відкриття спортивного комплексу зі стендами, що містять QR-коди, в селі Літки. Спортивне спорядження «Активного парку» було закуплено за рахунок сільського бюджету та встановлено при безпосередній підтримці старости с.Літки Дацько-Різник Наталії.
Це один з етапів реалізації проекту, передбачений Програмою Президента України. На відкритті були присутні начальник управління молоді і спорту Київської ОДА Тимофєєв Сергій, сільський голова Крупенко Віталій, старости, депутати, представники виконавчого комітету, діти, молодь. Сергій Олександрович розповів про суть Програми «Здорова Україна» та вручив координатору Активних парків Придесення сумку зі спортивним інвентарем для проведення занять на локації.

Суть локації полягає в тому, що кожен бажаючий, відсканувавши QR-код на стенді, зможе обрати відео-тренування, яке показує відомий спортсмен чи телезірка, та виконувати запропоновані фізичні вправи разом з нею. З метою популяризації занять фізкультурою, на спортивних об’єктах в інших селах було прикріплено картки з QR-кодами та запущено спорт-челендж, в якому за тиждень взяли участь більше двадцяти людей з громади. І передача естафет не закінчується.

«Активні парки» не зроблять всіх відомими спортсменами та чемпіонами. Але за допомогою цієї ініціативи є можливість активізувати всі групи населення до заняття спортом та урізноманітнювати наше дозвілля.

Як показали перші два місця реалізації проекту в Зазимській СТГ, «Активні парки» мають ефект!

Долучайтеся до груп в фейсбуці та Інстаграмі. Наповнюйте своє життя спортом!

 

Попередній запис
Як отримати житло або грошову компенсацію від держави? Послуги на Гіді
Наступний запис
Цифровізація – це майбутнє! Збільшуй свої знання
Вам також може сподобатися
Меню