Що таке відумерла спадщина та яким чином вона може стати власністю територіальної громади?

Цивільний кодекс України визначає відумерлість спадщини як ту, яка залишилася від власника (спадкодавця) і не перейшла до спадкоємця.
У разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини протягом довгого періоду, а також відмови від її прийняття, орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, а якщо до складу спадщини входить нерухоме майно – за його місцезнаходженням, зобов’язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.
Загальний строк на вступ у спадщину складає 6 місяців, а у період дії воєнного стану такий строк збільшено і складає вже 10 місяців.
У разі якщо на об’єкті нерухомого майна на момент відкриття спадщини знаходиться рухоме майно, що входить до складу спадщини, таке рухоме майно переходить у власність територіальної громади, якій передано нерухоме майно. Статус відумерлої спадщини визначає суд.

Хто може подати заяву про визнання спадщини відумерлою?

▪ органи місцевого самоврядування, де розташоване майно;
▪ кредитор спадкодавця;
▪ якщо до складу спадщини входять земельні ділянки сільськогосподарського призначення – власники або користувачі суміжних земельних ділянок.
Заява про визнання спадщини відумерлою може подаватися до суду після спливу 1 року з часу відкриття спадщини.

Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини, а нерухоме майно – за його місцезнаходженням.
Спадщина, не прийнята спадкоємцями, охороняється до визнання її відумерлою.
Таким чином, спадкоємцям рекомендується подавати відповідні заяви на прийняття спадщини вчасно. Інакше спадщина може бути визнана відумерлою і перейти у власність територіальної громади.

Попередній запис
АТ “Київоблгаз” повідомляє
Наступний запис
Повістки: хто і де може їх вручати. Роз’яснення від юристів системи безоплатної правової допомоги
Вам також може сподобатися
Меню