Сесія-21.02.2022: безпека та захист населення Придесення

Питання територіальної оборони зараз широко обговорюється в Україні. Згідно з вимогами Закону України «Про основи національного спротиву», в Броварському районі утворено 136 окремий батальйон територіальної оборони Броварського району 114 окремої бригади територіальної оборони Київської області. Частково матеріально-технічне забезпечення батальйону здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів громад, які входять до складу району. На основі «Програми організації територіальної оборони в Броварському районі на 2021-2023 роки» затвердженої рішенням сесії Броварської районної ради № 166-14-позачергової-VIIІ від 09.11.2021р. наприкінці 2021 року в Зазимській сільській територіальній громаді також було прийнято відповідну Програму та виділено в минулому році 11 тис. грн на забезпечення потреб батальйону.

Враховуючи нинішню військово-політичну ситуацію в Україні, розпорядженням сільського голови 21 лютого 2022 року було скликано 28 позачергову сесію Зазимської сільської ради з метою розгляду питання про внесення змін до «Програми організації територіальної оборони на території Зазимської сільської територіальної громади на 2021-2023 роки» та виділення в 2022 році 117,4 тис.грн з місцевого бюджету на потреби батальйону, а саме:

 • закупівля засобів захисту, зв’язку, продуктів харчування, медичного майна, речового майна та спорядження;
 • закупівля предметів, матеріалів для обладнання місць розміщення, харчування, проведення бойового злагодження особового складу, кімнат зберігання зброї;
 • закупівля предметів, матеріалів для створення бази мобілізаційного розгортання та навчально-матеріальної бази для організації та проведення занять, придбання канцелярського приладдя;
 • виготовлення та друк наочної агітації, роз’яснювальних матеріалів, щодо призначення та виконання завдань територіальної оборони на території Броварського району.

Рішення про виділення зазначеної суми коштів було прийнято.

Також на сесії було прийнято рішення про виділення 2000,0 тис.грн на придбання нового автомобіля для сільської пожежної команди.

Після розгляду вказаних питань виступив начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення, мобілізаційної та правоохоронної діяльності Зазимської сільської ради Ткачук А.Л., який ознайомив з Планом евакуації населення Зазимської сільської територіальної громади у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру (на відео дивіться з 24-ї хвилини).

Зазначимо основні тези з Плану.

1.Враховуючи особливості розташування та інфраструктуру Зазимської сільської територіальної громади,  існує можливість виникнення надзвичайних ситуацій у ньому, а саме:

 • пожеж у лісових масивах та лісопаркових зонах, загальна площа яких становить близько 3023,5576 га;
 • масових інфекційних захворювань;
 • природних стихійних явищ, які призводять до людських втрат, значних матеріальних збитків і порушення режиму нормальних умов життєдіяльності громади, в т.ч. підтоплення у разі можливого прориву греблі Київської ГЕС.

2.Попередньо встановлені місця збору населення для евакуації та маршрути евакуації:

 • с.Літочки – біля Літочківського БК/приміщення Літочківського старостинського округу, вул.Каштанова, 11А – евакуація до с.Семиполки;
 • с.Літки – біля Літківського старостинського округу та школи, вул.Шевченка, 63-67 – евакуація до с.Богданівка;
 • с.Рожни – біля Рожнівського старостинського округу та школи, вул.Свободи, 70 та 41В – евакуація до смт Велика Димерка;
 • с.Рожни (СТ “Трудовик”) – біля прохідної СТ “Трудовик” – евакуація до смт Велика Димерка;
 • с.Пухівка – основний ЗПЕ: школа, вул.Поштова, 14; резервний ЗПЕ:  залізничний міст поблизу нового кладовища – евакуація до смт Калинівка;
 • с.Зазим’я – біля Зазимського НВО, вул.Лісова, 61 – евакуація до с.Княжичі;
 • с.Погреби – поряд зі школою та СПК, вул.Соборна, 7-7А – евакуація до с.Княжичі.

3.Сирени і переривисті гудки інших сигнальних засобів означають сигнал цивільного захисту «УВАГА ВСІМ!». За такої ситуації негайно включається гучномовець, радіоприймач або телевізор і слухається повідомлення про надзвичайну ситуацію.
Населенню, що проживає на території вказаних сіл перенести необхідні речі на горища, верхні поверхи, підготувати необхідний одяг і взуття, зібрати продукти харчування. Перед виходом вимкнути електроенергію, газ і самим  вийти до збірного пункту евакуації.

4.Евакуйовані громадяни повинні мати при собі паспорт, військовий квиток, документ про освіту, трудову книжку або пенсійне посвідчення, свідоцтво про народження, гроші, цінності та бути забезпеченими продуктами харчування, питною водою на 3 доби, постільною білизною, необхідним одягом та взуттям загальною вагою не більше 50 кг на кожного члена сім’ї.

5.Для надання медичної допомоги на пунктах збору евакуйованих організує медичний персонал підрозділів Комунального некомерційного підприємства Броварської районної ради «Броварський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» та КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Калинівської селищної ради.
Госпіталізація потерпілих планується у стаціонарі за адресою: для дорослих вул. Шевченка, 14; для дітей – вул. Ярослава Мудрого, 47 – центр «Дитяча лікарня» – комунального некомерційного підприємства «Броварська багатопрофільна клінічна лікарня» Броварської районної ради та Броварської міської ради.
У кожному населеному пункті громади створені бригади швидкого реагування, які оснащені санітарними сумками з необхідним набором медикаментів та медичними засобами для надання першої медичної допомоги.
У різних населених пунктах району підлягають евакуації із зони НС від близько 646 осіб  з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, які перебувають на домашньому утриманні.

Повний текст Плану евакуації під час НС техногенного та природного характеру, а також рекомендації населенню під час військових дій розміщено нижче.

Брошура_У разі надзвичайної ситуації або війни

ПЛАН ЕВАКУАЦІЇ

Додаток 5

Додаток 6

Попередній запис
Пам’ятаємо Героїв, шануємо державні свята
Наступний запис
Проводимо профорієнтаційну роботу зі старшокласниками
Вам також може сподобатися
Меню