З початку року ми публікували щоденні статті, які покликані допомогти жителям громади краще орієнтуватися в питаннях місцевого самоврядування.
Зараз переходимо до детального висвітлення різних напрямів роботи ОМС, враховуючи заходи з реалізації Стратегічного плану розвитку громади до 2027 року.
Варто почали з того, що наприкінці 2024 року було затверджено документацію Стратегії. Участь у її розробці брали участь як працівники сільської ради, так і інші жителі громади та представники бізнесу. Процес розроблення був досить тривалим – з травня до грудня. Ця робота здійснювалася безпосередньо за підтримки ГО «Громадська ініціатива Луганщини» відповідно до проєкту «Забезпечення ефективності процесів відновлення та розвитку 2-х сільських територіальних громад Київської області» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України».
Одним з етапів роботи було проведення сесій публічних консультацій. Зустрічі відбувалися за сприяння ГО «Громадська ініціатива Луганщини» в рамках проєкту «Прозоре відновлення та розвиток територіальних громад Київщини через громадянську участь» за грантової підтримки проєкту Ради Європи «Зміцнення стійкості демократичних процесів через громадську участь під час війни та в післявоєнний період», що впроваджується Офісом Ради Європи в Україні в рамках ухваленого Плану дій для України «Стійкість, відновлення і відбудова» на 2023-2026 рр.
Детально про всі етапи роботи над Стратегією можна ознайомитися на сайті громади.
Учасниками сесій було запропоновано 138 заходів з метою досягнення стратегічних цілей. Поступово будемо вивчати ці заходи, аналізувати їхній вплив на життєдіяльність громади та, найголовніше, залучати зацікавлених осіб до їх реалізації та врахування побажань від населення.
Одним з пріоритетних напрямів ефективного управління розвитком територіальної громади є розроблення статуту громади.
Розроблення статуту розпочалося наприкінці 2024 року за безпосередньої участі ГО «Громадська ініціатива Луганщини» в рамках проєкту «Забезпечення умов для розвитку та використання форм громадської участі 3-х територіальних громад Київської області» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».
Протягом кількох місяців відбувалися засідання робочої групи, під час яких напрацьовувався текст документу та додатків до нього – положень про проведення загальних зборів (конференцій), громадських слухань, місцевих ініціатив, консультацій з громадськістю.
Слід зауважити, що від самого початку робота над документом відбувалася з врахування змін до законодавства в сфері народовладдя, попри те, що відповідний Закон був підписаний Президентом України лише на початку 2025 року.
23 січня 2025 року відбулася презентація проєктів документів. З 27 січня розпочався 30-денний період громадських обговорень, який також включає громадські слухання пропозицій та зауважень, що заплановано на 25 лютого.
Таким чином, є ймовірність, що на найближчій сесії Зазимської сільської ради документ буде затверджено і громада отримає свою, так би мовити, місцеву конституцію, яка визначатиме права жителів у сфері народовладдя, обов’язки та засади роботи органів місцевого самоврядування.
Детально з проєктами документів статуту можна ознайомитися за посиланням.