Туристичний збір

Експерти зазначають, що одне робоче місце у сфері туризму створює близько п’яти робочих місць у суміжних галузях. Аналізуючи курортні місця України або за кордоном, розумієш, що це дійсно так. Поруч з готелями будують магазини, ресторани, автомобільні заправки тощо. Збільшується чисельність підприємств, які наймають працівників. Як результат, вирішується питання зайнятості населення та зростає обсяг надходжень до місцевого бюджету за рахунок, щонайменше, від сплати ПДФО. Але варто не забувати, що на фоні розвитку туристичного потенціалу в громаді все більшої актуальності набирає два місцевих збори: збір за паркування та туристичний збір.

Зупинимося на другому.

Туристичний збір може встановлювати орган місцевого самоврядування, якщо він розуміє, що туризм є актуальним для громади.

Його сплачують особи, які тимчасово зупиняються в готелях, кемпінгах, хостелах, турбазах, приватних садибах тощо. Розмір збору визначає орган місцевого самоврядування в межах до 0,5% мінімальної зарплати (встановленої на 1 січня поточного року) за добу тимчасового проживання – для внутрішніх та до 5% – для іноземних туристів.

Податкові агенти, якими є надавачі послуг з розміщення туристів, сплачують туристичний збір поквартально або, за певних умов, щомісячно.

Туристичний збір є досить логічним та справедливим збором. Змоделюємо ситуацію для розуміння.
Наприклад, підтримка благоустрою громади та ремонт доріг сприяють приїзду гостей до певного готелю. Це все забезпечується за рахунок місцевого бюджету. Тим часом, для прикладу, постійне використання 100 ліжко-місць в готелі протягом року може забезпечити отримання місцевим бюджетом близько 1,5 млн грн щороку (8000*0,5%*100*365).

Тобто розвиток туризму це важливо. Громада, яка має відповідний потенціал, повинна цим користуватися. Туризм – це сфера, яка є вигідною для кожного:

  • бізнес – отримання прибутку;
  • жителі – робочі місця;
  • громада – туристичний збір;
  • туристи – нові враження та відпочинок.

Однак, як зазначають представники місцевого самоврядування і з цим погоджуються податківці, на сьогодні є питання щодо адміністрування туристичного збору.

На думку представників місцевого самоврядування, найчастіше готельєри та власники «зелених садиб» сплачують суму туристичного збору, що не завжди відповідає кількості проживаючих або не сплачують цей збір взагалі. Через відсутність повноважень ОМС не можуть контролювати їхню діяльність та й інформацію про надходження отримують раз на квартал, що є перепоною у бюджетному плануванні.

Попередній запис
Хроніки війни. Позивний “Синиця”
Наступний запис
Реконструкція харчоблоку Пухівського ЗЗСО
Вам також може сподобатися
Меню