Звернення сільського голови Віталія Крупенка (ТЕКСТ+ВІДЕО)

Восьмий місяць повномасштабної війни, яку росіяни розпочали проти нас на нашій території, показує загострення багатьох проблем та небезпек, з якими ми, на жаль, зіштовхуємося ледь не щодня.
Ворожі атаки по енергетичних об’єктах змушують нас економити електроенергію та підлаштовуватися під віялові відключення.
Часті запуски російських ракет та іранських дронів-камікадзе навчили нас не ігнорувати сигнали повітряної тривоги.

Повідомлення про можливий повторний наступ росіян з півночі підтверджує позицію місцевої влади щодо необхідності підтримки діяльності Добровольчого формування Зазимської територіальної громади.
Несприятлива економічна ситуація в Україні, загострена воєнним станом, наголошує на необхідності активної взаємодії з місцевими підприємцями та підтримці бізнесу в громаді.

З цими питаннями 28 жовтня 2022 року сільський голова Віталій Крупенко звернувся до придесенців.

Відео звернення за посиланням. Повний текст звернення нижче.

Реквізити для підтримки Добровольчого формування Зазимської територіальної громади та військових з Придесення:
Банк отримувача: АТ “РАЙФФАЙЗЕН БАНК”
Отримувач: Благодійний фонд «Придесення»
ЄДРПОУ отримувача: 34901815
Номер рахунку/IBAN: UA85 3808 0500 0000 0026 0032 1599 7
Призначення – благодійна допомога (!!!)

«Добрий день, жителі Придесення!
Сьогодні ми переживаємо нелегкі часи.
За останні кілька тижнів росіяни завдали десятки ракетних ударів та атак дронами-камікадзе по території України. Їхньою головною ціллю були енергетичні об’єкти, які вони хочуть знищити, щоб ми на зиму залишилися в темряві та холоді. Завдяки роботі Збройних Сил України та Сил протиповітряної оборони, енергетична система держави ще жива. Але дуже багато енергетичних об’єктів вже знищено або сильно пошкоджено. Тому запроваджуються віялові відключення електроенергії, які не завжди відбуваються за графіком – Укренерго аналізує об’єми навантаження на енергосистему та вимикає електропостачання на тих територіях, де спостерігається перенавантаження мережі. Так, це незручно. Так, це негативно відображається на нашій роботі, нашому настрої, нашому повсякденному житті.

Але, на жаль, це ще не найгірший сценарій.

Я бачу, як відбувається електроспоживання деякими суб’єктами господарювання та жителями Придесення. Трохи більше знаю про реальну ситуацію з енергетичною системою України та прогнози на низку інших подій, які можуть відбутися найближчим часом. Не хочу вас засмучувати чи лякати, але вже скоро в нашій громаді може настати така ситуація, що ми залишимося без електрики, опалення та мобільного зв’язку. Якщо і буде електроенергія, то можливо лише по кілька годин на тиждень і напруга не перевищуватиме 200 вольт.

Зараз ми готуємося до найгіршого сценарію, пов’язаного зі ще більшою енергетичною кризою:

 • в кожному селі облаштовуються пункти обігріву, де можна буде погрітися та зарядити свої електроприлади першої необхідності;
 • готує кілька польових кухонь для приготування їжі;
 • робимо запаси пального для електрогенераторів;
 • забезпечуємо електрогенераторами всі соціальні об’єкти громади, де зокрема, можна буде організувати пункти обігріву (адмінприміщення, школи, садки, пожежні депо);
 • допомагаємо операторам мобільного зв’язку зі збільшенням автономної роботи їхніх мобільних вишок.

Готуємося до найгіршого, але віримо в краще! І сподіваємося, що ви, жителі Зазимської громади, допоможемо собі, допоможете Україні і нашій енергетичній системі мінімізувати ризики.

Будь ласка, заощаджуйте електроенергію! Відмовтеся або хоча б зменшіть використання приладів, які споживають багато електроенергії. Застосовуйте максимальну економію електрики в пікові години – з 17:00 до 23:00.

Принагідно хочу подякувати всім, хто допомагає нам забезпечити соціально важливі об’єкти електрогенераторами. Це:

 • Лисецький Андрій
 • Клапатнюк Василь
 • Шпиг Олександр
 • Компанія «П’ять континентів К»
 • Малик Микола
 • Сирота Віталій

Друге питання, яке я хочу підняти в цій промові – це повітряні тривоги!
Ні в якому разі не ігноруйте повітряні тривоги! Наша громада розташована так, що до нас може або прилетіти, або над нами можуть збити. Кілька тижнів тому було повністю знищено об’єкт одного з найбільших платників податків громади – компанії Аквародос і Родос. Очевидно, російські ракети призначалися не цьому офісно-складському приміщенню, але, на жаль, в результаті ракетного удару загинула людина – жителі села Зазим’я Кравченко Сергій, а наш місцевий бюджет, який і так показує стрімке зменшення, потенційно втратив значні обсяги надходжень, які ми могли спрямувати на закупівлю електрогенераторів для соціально важливих об’єктів, виплату матеріальних допомог жителям громади та підтримку життєдіяльності громади.

Не ігноруйте повітряні тривоги! Знаходьтеся в укриттях! Будьте подалі від об’єктів енергетики! Також важливо пам’ятати, що під час повітряної тривоги заборонено перебувати в радіусі 1,5 кілометра навколо ТЕЦ-6. Проїзд через блокпости біля ТЕЦ-6 під час повітряної тривоги закритий!

Окремо хочу зупинитися на питанні діяльності Добровольчого формування громади та збору коштів для потреб військових, які зараз здійснюють різні волонтери в кожному нашому селі.

На жаль, війна з російськими окупантами триває. Понад 200 військових з нашої Зазимської територіальної громади зараз проходять службу в збройних формуваннях України, жертвуючи своїм комфортом та ризикуючи своїм життям і здоров’ям задля нашої безпеки та незалежності і цілісності нашої держави.
Окрім цього, понад 350 добровольців на безоплатній основі несуть службу в Добровольчому формуванні Зазимської територіальної громади, забезпечуючи порядок та безпеку в наших селах.

Дякую всім, хто з перших днів війни не стояв осторонь, а прийшли на поміч Україні та Придесенню, взявши в руки зброю, будуючи оборонні споруди, готуючи їжу захисникам, купуючи необхідні речі та спорядження для оборонців.
Ви неодноразово долучалися до збору коштів, які спрямовувалися на придбання та ремонт автомобілів для військових, на закупівлю військового захисного спорядження, тепловізійного обладнання та інших речей, які так необхідні військовим. Завдяки допомозі місцевих підприємців, вітчизняних та іноземних друзів, ми змогли отримати велику кількість гуманітарної допомоги у вигляді речей та продуктів харчування, автомобілів, інструментів тощо.
Ми мали змогу навіть ділитися цією допомогою з постраждалими від окупації жителями Великодимерської та Калитянської громад, населених пунктів Чернігівщини та Бородянки, внутрішньо переміщеними особами, військовими різних бригад ЗСУ. Завдяки підтримці підприємців нам вдалося доставити в Україну велику партію військового взуття, що була розподілена між дванадцятьма військовими підрозділами.

Інколи чую від різних людей, що ДФТГ непотрібне, ніби там знаходяться люди, які ухиляються від служби в армії. Я категорично з цим НЕ ЗГОДЕН!

Деякі громади вирішили розформувати своє Добровольче формування. Але ми продовжуємо всіма силами підтримувати своїх місцевих оборонців. Роботи в них зараз десь можливо навіть більше, ніж було в березні. Вже сама їхня присутність на території громади робить життя в наших селах безпечнішим та спокійнішим. Свою службу вони несуть безоплатно, але при цьому дуже сумлінно. Майже кожен доброволець бере участь в постійних тренуваннях, готуючись до опору можливим спробам ворога знову піти в нашому напрямку. Чергування на блокпостах, а також патрулювання в нічний час зменшує ризики пограбувань і крадіжок в громаді. Переважно саме  члени Добровольчого формування доставляють допомогу нашим воїнам в зону бойових дій. Окрім цього, багато членів ДФТГ вступили до лав ЗСУ і вже дають бій ворогу.

На даний час за рахунок місцевого бюджету на суму понад 2 млн грн для добровольців нашого ДФТГ закуплено літній однострій та зимовий одяг.

За рахунок благодійників та деяких підприємців ми забезпечуємо пальним автомобілі ДФТГ, які несуть чергування під час комендантського часу, а також виїжджають на екстрені виклики. Ми також заправляємо автомобілі, які щонайменше раз в 1-2 тижні везуть допомогу нашим військовим в східному та південному напрямах.

Щоб підтримувати діяльність Добровольчого формування і оперативно реагувати на потреби придесенських військових, які зараз перебувають на війні, нам потрібні кошти. І з цим щораз стає все важче і важче.

Тому було прийнято рішення фінансувати потреби ДФТГ та військових з благодійного фонду Придесення.

Це дозволить не лише акумулювати більші суми, що будуть використовуватися на потреби наших військових та місцевих оборонців, але й впорядкує процес збору коштів, адже зараз в громаді проводиться багато зборів  на приватні карткові рахунки. Справжність, чесність та, інколи, навіть доцільність більшості цих ініціатив нам не відома. Так не повинно бути! Все має бути прозоро, зрозуміло і ефективно.

Тому я закликаю всіх жителів громади та підприємців по можливості періодично наповнювати благодійний фонд розвитку сіл Придесення.
Я, як сільський голова, гарантую, що зібрані на цьому рахунку ваші кошти будуть витрачатися на потреби ДФТГ та військових придесенців. Це може бути й, 10 гривень, й 100 гривень, й 1000, й 10 000. Або й більше. Хто скільки зможе. Щоб на рахунку завжди були гроші, які в будь-який час ми змогли спрямувати за призначенням. Для розуміння, утримання ДФТГ в місяць складає близько 50 тис гривень (це пальне, обіди для чергових патрульних, дрібний ремонт патрульних автомобілів тощо). Щонайменше раз в тиждень ми отримуємо прохання допомогти в придбанні автомобіля чи тепловізора для військового на передовій. Що вже говорити про відносно дрібні потреби: спальні мішки, військове взуття чи, наприклад, термобілизну.

Наповнюйте рахунок благодійного фонду розвитку Придесення.

Ми робимо внесок у свою власну безпеку та в Перемогу України!

І наостанок хочу подякувати всім підприємцям, які продовжують працювати в громаді, забезпечуючи робочими місцями наших жителів та сплачуючи податки до місцевого бюджету. Зараз це дуже важливо!

Також найближчим часом ми розпочинаємо активну роботу з підприємствами, які діють в Придесенні, але не платять жодних податків і зборів в місцевий бюджет, з якого фінансуються придбання автомобілів для медамбулаторій та пожежних команд, благоустрій сіл, будівництво укриттів, виплачується заробітна плата працівникам соціальної сфери, ремонтуються дороги та надаються інші послуги, якими користуються всі і ті, хто платить податки, і ті, хто ухиляється від сплати. Всі мають бути в рівних умовах!

Також за кілька тижнів ми організуємо зустріч з підприємцями громади, на якій разом напрацюємо нашу майбутню взаємодію, метою якої повинна бути підтримка бізнесу, розвиток громади та належне надання послуг жителям громади.

На завершення хочу сказати кілька позитивних слів!

Вітаю боксерку із села Зазим’я Ловчинську Марію, яка стала чемпіонкою Європи серед жінок! Марія і її брат Дмитро є спортивною гордістю Придесення і всієї України!

Також ще є одна приємна новина. Житель Пухівки Мирослав Омельченко  у складі збірної України вирушив на чемпіонат Європи з карате. Бажаю Мирославу вдалих виступів і перемоги! Ми за тебе вболіваємо!

Також запрошую всіх підтримати футбольний клуб «Десна» Погреби, яка вийшла до плей-оф Кубку Патріотів Броварського району. 30 жовтня о 14:00 на погребському центральному стадіоні деснянці в півфінальному матчі зустрінуться з сильною і технічною командою «Авангард» Бзів. Підтримаємо нашу придесенську команду разом! (про результат матчу читайте за посиланням – ред).

Дякую всім за увагу!

Заощаджуйте електроенергію!

Не ігноруйте повітряні тривоги!

Підтримуйте Добровольче формування Зазимської територіальної громади!

Будьте відповідальними платниками податків!

Дякую всім, допомагає підтримувати життєдіяльність громади, створювати безпечні умови життя в Придесенні!

Ми сильні, ми вистоїмо! Ми повинні об’єднатися! Бути одним цілим! Ми повинні показати іншим громадам і всій Україні свою єдність і свою взаємодію заради досягнення спільної цілі!

Дякую Збройним Силам України за можливість жити і працювати на нашій Богом даній Землі!»

 

Попередній запис
Нарада з провайдерами зв’язку
Наступний запис
Про державну програму “Власна справа”
Вам також може сподобатися
Меню