Успіхи ФК “Десна” у 2023 році

Майже шість років тому при футбольному клубі «Десна» було відкрито дитячу академію. Для жителів села Погреби це було визначною подією. Адже на той час на районному та обласному рівнях успішно виступали два склади клубу: ФК «Десна» та ФК «Десна-2». Та й ейфорія від завойованого в 2017 році Кубка Київської області ще не минула. Віддати в академію свою дитину стало ціллю для багатьох батьків. До того ж, самі діти захоплювалися грою колективів і з вогниками в очах дивилися на гравців з біло-зеленою емблемою на грудях. Азам гри у футбол хотіли навчатися не тільки хлопчики, але й дівчатка.

Пройшов час. Через пандемію коронавірусу та воєнний стан доросла команда неодноразово переформатовувалася, змінювався склад, структура, формат змагань, в яких вони брали участь. Незмінною залишалася лише дитяча академія, яка й надалі продовжує прищеплювати юним спортсменам любов до футболу.

На даний час в академії навчається близько 60 дітей вікових категорій з 2012 по 2018 роки. Раніше ми писали про успіхи дитячо-юнацької футбольної школи ФК «Зазим’є». Але не менш вдалим був минулий рік й для вихованців «Десни».

Досягнення дитячої команди 2013-2014 років народження:

  • 1 місце в Деснянського району «Об’єднані футболом»,
  • 2 місце в Кубку Незалежності,
  • 3 місце в турнірі, який проходив в місті Тячів,
  • 3 місце в Зимовому Кубку Броварщини.

Досягнення дитячої команди 2015-2016 років народження:

  • 1 місце в Кубку Незалежності,
  • 1 місце в Деснянського району «Об’єднані футболом»,
  • 1 місце в турнірі, який проходив в місті Тячів,
  • 2 місце в турнірі «Фенікс Кап».

Варто зазначити, що неабияку підтримку діяльності дитячій академії ФК «Десна» забезпечує компанія Liberty Ukraine LLC (торгова марка «Nero Aroma») та безпосередньо її керівник Мартіно Брешіані. Завдяки їх допомозі, влітку близько 30 юних футболістів змогли відвідати виїзні тренувальні збори на території заміського комплексу «Авантюрист». Окрім того, практично всі діти мають повний комплект тренувальної та ігрової форми, яку було закуплено за сприяння згаданого мецената. «Ви отримуєте не просто форму. Ви отримуєте ім’я. Бережіть форму та пишайтеся, що ви її носите», – промовив тренер Андрій Крупенко новачкам академії на зустрічі з вихованцями клубу та їх батьками, яка відбулася 15 грудня 2023 року. В свою чергу головний тренер ФК «Десна» Андрій Воробей побажав юним футболістам успіхів на тренуваннях та в іграх, а також висловив сподівання, що в недалекому майбутньому вони долучаться до складу першої команди.

Фото- та відео про дитячі команди ФК “Десна” можна переглянути вкінці статті. Дякуємо вболівальниці та мамі вихованця клубу Ларисі Кулик за наданні матеріали.

Щодо першої команди, то в своєму інтерв’ю колишня зірка донецького «Шахтаря» і Національної збірної України, а нині головний тренер ФК «Десна», підсумував 2023 рік як досить успішним для клубу.

Дві з трьох задач виконали. З початку року все почало складатися непогано, так як виграли зимовий турнір, не зазнавши жодної поразки. Потім стартував чемпіонат Броварського району з футболу, в якому теж отримали беззаперечне перше місце. Фінальна стадія змагань, яка має назву «Кубок Патріотів», теж починалася добре. Впевнено переграли суперників із зони «Б». Однак у матчі за Кубок доля звела нас з ФК «Калинівка», якому ми мінімально поступилися.

За словами тренера, колектив в команді хороший, кістяк якої сформувався ще близько 5-7 років тому. Атмосфера позитивна, що створює сприятливі умови для плідної роботи тренерського клубу, виконанню поставлених завдань колективом та росту молоді. Відмінними рисами команди є відкритість та взаємоповага один до одного.

В ФК «Десна» не тільки грають колишні зірки вітчизняного футболу, але й набувають досвіду, сподіваємося, майбутні топ-гравці УПЛ. Так, останнім часом колектив покинули двоє футболістів, перебравшись до клубів Другої ліги України. Це Пластун Володимир (ФК «Кудрівка») та Тітаренко Тимур (ФК «Локомотив» Київ). «Ми раді, що даємо можливість розвиватися та досягати нових вершин футболістам. Може колись вони згадають, що починали в погребській «Десні», – коментує Андрій Олексійович.

Також варто зазначити, що деякі гравці «Десни» паралельно виступають в обласних змаганнях за інші колективи.

В доповнення щодо розвитку молоді, Воробей Андрій говорить, що робота з молодими гравцями не зупиняється. Так, був нетривалий період, коли молодь практично не розвивалася, але зараз вже в першій команді є троє 17-річних хлопців, які тренуються і показують прогрес. Є сподівання, що в майбутньому вони будуть лідерами команди або підуть грати в професійні клуби.

На даний час два склади ФК «Десна» виступають у Відкритому зимовому чемпіонаті Броварського району з футболу (8 на 8) і на початок 2024 року ділять між собою першу сходинку.

Головний тренер відзначає титанічну підтримку сільського голови Віталія Крупенка в розвитку футбольного клубу. Цьому також сприяє наявність хорошої інфраструктури: стадіони, роздягальні, душові, тренажерний зал, підтримка спонсорів та ін.

Окрема подяка вболівальникам, адже без них команда мала б зовсім інші результати. Дванадцятий гравець – це дуже важливо!

Успіхів ФК «Десна»!

Попередній запис
Сесія – 17.01.2024
Наступний запис
“Золото” на Меморіалі Іштвана Бочкаї
Вам також може сподобатися
Меню