Волонтери Придесення. Випуск 2

Вже рік триває велика війна. Вже рік ми допомагаємо нашим воїнам та людям, які постраждали від окупації різних територій України. Однак в більшості випадків ця допомога несистематична, не зовсім прозора та інколи неефективна.

Із січня починає більш яскравіше проявлятися об’єднання волонтерських сил Придесення, що дозволяє швидше закривати різні фінансові та матеріально-технічні збори. Цьому, зокрема, сприяли створення фейсбук-групи та чату в телеграмі «Волонтери Придесення», де почали виставляти різні потреби, пропонувати допомогу, звітуватися за деякі виконані задачі. До спільноти почали долучатися волонтерські організації локального, регіонального та навіть міжнародного рівня.

Для прикладу, в другій половині січня було оголошено збір допомоги для нового зенітного ракетно-артилерійського дивізіону 32 ОМБр, який лише формується. Спільними зусиллями було зібрано допомогу військовому підрозділу, яка передавалася щонайменше двома великими партіями:

31 січня було передано: генератор 5 кВт, 2 акамулятори, пускозарядний пристрій, різні смаколики, шерстяні шкарпетки, рукавиці, каремати, спальні мішки, буржуйку, флісові кофти, медикаменти, кирки, лопати, ломи тощо;

15 лютого передали значну допомогу медичного призначення: антибіотики, протизапальні, знеболюючі, перев’язочні матеріали та 2 дефібрилятори, які отримані завдяки Благодійній організації «Світло Сонця» в особі Засипкіна Вадима Анатолійовича.

Згодом Вадим Засипкін разом з фінськими друзями передали в 32 бригаду генератор.

В зборі допомоги взяли участь жителі Зазимської територіальної громади, БФ БО «Вільні серцем», волонтери з села Медвин (зокрема, Осауленко Надія), волонтер з села Соболівки Шаменко С., волонтери з Літок Добровольська Наталія та Олександра, Зазимська сільська рада, БО «Світло сонця», Павловська Катерина та інші.

Також 23-24 січня відбулася чергова поїздка до м.Херсон до дитячого будинку, де перебуває 240 дітей з тимчасово окупованих територій. До збору гуманітарної допомоги спільно долучилися учні та батьки школи №220 м.Київ, Київська митниця в особі заступника начальника відділу митного оформлення Кузьменка Руслана Валентиновича та Зазимська сільська рада в особі сільського голови Крупенка Віталій Вікторовича. Поїздка була організована адміністрацією Зони відпочинку Кодак. Допомогу доставили Ребіков Валерій та Денисюк Юрій.

В цей час відбулася низка інших важливих волонтерських подій:

-Жительками с.Літки Тетяною та Олександрою було передано окопні свічки, солодощі та в’язані шкарпетки від місцевих жителів.

-Маленькі вихованці Зазимського садочку «Академія дитинства» (група Калинонька) намалювали та передали захисникам малюнки.

-Не обійшлося й без ремонту чергового автомобіля для наших військових; в середньому щонайменше раз в тиждень хоча б один автомобіль ремонтується.

-Передали відремонтований мерседес віто, а також бензопилу та навушники підрозділу, де служить військовий з Придесення Слубський М.П.

-Завдяки безпосередній допомозі БФ LET`S HELP було отримано близько 9 тон продукції французької компанії Лореаль (шампуні, гелі, крем для рук тощо), яка буде поступово передана військовим та цивільним з деокупованих територій під час наступних поїздок.

Ось нарешті 8 лютого відбулася перша зустріч Волонтерів Придесення. Детальніше про неї можна дізнатися з першого відеовипуску. Варто зазначити, що на цій зустрічі було визначено список задач на найближчі два тижні, за які потрібно буде прозвітуватися на другій зустрічі 22 лютого.

22 лютого 2023 року. Друга зустріч Волонтерів Придесення. На зібрання прийшло багато нових людей. Також завітали й представники Молодіжної ради Придесення. На зустрічі було обговорено низку організаційних питань. Зокрема, визначено координаторів в Зазим’ї та Літках – ними стали Суботовський Сергій та Натарова Таїсія відповідно. На попередній зустрічі було обрано координатором по Рожнах Ковалевську Оксану. Досі не визначено координаторів у Пухівці та Літочках. Обрали Сидоренко Ольгу помічницею спеціаліста Зазимської сільської ради, яка буде допомагати налагоджувати та покращувати комунікацію з військовими з громади. Особливу увагу приділили питанню безвісти зниклих воїнів та обговорили способи пошуки таких військових.

Було вирішено пропонувати іноземним благодійникам надавати фінансову допомогу за допомогою PayPal, а вітчизняним – на рахунок БФ «Вільні серцем» з можливим відкриттям окремих карткових рахунків за певних обставин. При цьому акцентували увагу, що, враховуючи зменшення рівня доходів населення, збір коштів в основному варто проводити лише на ремонт чи закупівлю авто, або на придбання дорого вартісного обладнання.

На зустрічі було оприлюднено звіти про виконану роботу від часу останньої зустрічі.

В період з 8 по 22 лютого було здійснено кілька поїздок на схід та південь. Щоб компенсувати частину витрат на пальне, було відкрито грошовий збір. Зібрали 16 100 грн. З цих грошей на пальне витратили 14 165 грн, 1 500 грн – оплата за оренду лафета, на якому було здійснено транспортування військових автомобілів. Решту коштів залишили для наступного збору.

Не обійшлося й без чутливих емоційних моментів – під час однієї з поїздок на під’їздах до міста Бахмут наших волонтерів зупинили діти, які організували свій блокпост і могли пропустити авто лише за «Паляниця» або за «Слава Україні». Наші хлопці не тільки пройшли тест на українця, але й подякували юним патріотам, передавши їм печиво та колу.

За інформацією Башака Богдана та Іванова Олега за цей період було здійснено дві поїздки на схід. Передавали військовим продукти, деякі матеріали, а також завозили відремонтовані авто та забирали в громаду автомобілі, які потрібно відремонтувати.

Доставлено Suzuki Grand Vitara у мотострілковий батальйон.

Доставлено Mitsubishi L 200 в 45 бригаду.

Ще одне Mitsubishi L 200 відремонтували та доставили в морську піхоту.

Mitsubishi Pajero відремонтовано та доставлено в 45 бригаду.

Ford Ranger відремонтовано та доставлено одному з військових підрозділів.

Зараз забрали на ремонт Mitsubishi L 200, ISUZU і військовий Hummer з двох батальйонів 72 бригади: з них – Mitsubishi L 200 незначний ремонт майже завершено, а ISUZU ймовірно піде на розборку, тому що ремонт цього авто дорожчий, ніж придбання та підготовка нового автомобіля.

Зараз, щоб оперативніше доставляти автомобілі, купується лафет. Його придбано французькими друзями у Франції. Третину суми заплатили французи. А решту (дві тисячі євро) ми повинні компенсувати французам.

Також за сприяння сільського голови зараз виготовляють ще один лафет в Україні. До кінця березня він буде готовий.

За доставку і ремонт автомобілів дякуємо: Дударєву Ярославу, Одерій Андрію, Денисюку Юрію, Литвиненку Руслану, Стеценку Олександру, Піндюрі Василю, Микуляку Степану, Лейбі Сергію, Лисенку Олександру, Баретінському Олександру, Ребікову Юрію, Лиману Олександру, Яковенку Миколі, Барбону Костянтину, Баришпольцю Володимиру, Крупенку Віталію, Пальгуєву Юрію.

Юрій Ребіков прозвітувався про підготовку та поїздку в Херсон 20-21 лютого.

Юрій повідомив, що попередня поїздка в Херсон відбулася в січні. Тоді було доставлено 4 тони гуманітарної допомоги, зібраної жителями громади та наданої різними організаціями. А після зустрічі волонтерів 8 лютого він спільно з Богданом Башаком і о.Олександром здійснили поїздку на схід, де відвідали наших військових, проїхавши понад 180 км вздовж лінії фронту.

Окрім того, із Слов’янського полку було забрано на ремонт генератор. Завдяки майстру Владиславу Миронишину прилад був швидко відремонтований та переданий назад військовим. Дякуємо Трухану Максиму за фінансування закупівлі запчастин для генератора.

Великий збір гуманітарної допомоги стосувався поїздки в Херсон. До цієї події долучилося дуже багато людей.

Завдяки о.Олександру Лиману, його друзям та парафії Свято-Успенської церкви с.Погреби було надано 1 т борошна та орієнтовно стільки ж молока, а також крупи і каші швидкого приготування.

Також велику допомогу було надано о.Анатолієм з Свято-Воскресенського храму с.Зазим’я та о.Володимиром з храму Різдва Богородиці с.Рожни і Свято-Покровського храму с.Літки, яку зібрали прихожани відповідних церков.

Значну допомогу зібрали зазимці. Суботовський Сергій та Рижа Світлана неодноразово передавали зібране на волонтерський склад.

20-21 лютого відбулася поїздка в Херсон. Було передано понад 9 тон різної гуманітарної допомоги. Передавали в два місця:

-людям одного житлового масиву, де проживає близько 600 людей (раніше тут в гімназії навчалося 1000 учнів, в школі – 800, а зараз загалом на два навчальних заклади 200 школярів);

-близько 150 жителям в районі Гідропарку, де постійно відбуваються обстріли росіянами.

За цю поїздку варто також подякувати:

заступнику начальника відділу митного оформлення Київської митниці Кузьменко Руслану Валентиновичу  за смачні соки та сухі сніданки.

Благодійному фонду LET’S HELP в особі директора Марушевської Вікторії за косметику: гелі, шампуні, крема, антіперспіранти.

Вадиму Засипкіну, Благодійній організації «Благодійному фонду «Світло сонця» та фінським друзям АРUA Ukrainaan ry.

Благодійному фонду «Вільні серцем» в особі Пономар Людмили та Велігорської Тетяни;

Березан Сергію та Наталії із Зазим’я за надані речі та іграшки.

Жителям Медвинської громади, зокрема, Осауленко Надії Миколаївні та її помічницям за смачну випічку, хліб, домашню консервацію.

Жителям Зазимської громади за надану продуктову допомогу. Великий уклін Олександру Лиману за  неодноразове формування продуктових наборів. Сергію  Суботовському за його невтомний труд в зборі продуктів та коштів на пальне.

Оксані Коваленко, Світлані Рижій, Богдані Луценко, Тетяні Барбон за духмяну випічку. Особлива подяка Волонтерам Придесення Савчук Тетяні та Ребікову Юрію за своєчасно організовану, зібрану та доставлену допомогу.

Велика подяка добровольцям Зазимського ДФТГ в формуванні, пакуванні та завантаженні гуманітарної допомоги.

За інформацією Пульгуєва Юрія, оприлюдненою на другій зустрічі, отримано значну технічну допомогу від іноземних друзів. Зокрема завдяки своїм товаришам з Данії вже отримали 4 рації (для 107 бригади 97 батальйону) – кожна рація понад 28 тисяч гривень. Ця бригада також отримала тепловізор (46 тисяч гривень), одна з рот 57 бригади отримала зарядну станцію (430 євро), а для ДФТГ – Mavic 3 з додатковими акумуляторами для підтримки безпеки в громаді.

Також варто зазначити, що Юрія визначили відповідальним за спілкування з іноземними благодійниками.

БФ «Вільні Серцем» передали два планшети нашим захисникам. Також завдяки спільним зусиллям з блогером Паном Василем вдалося придбати два дрони Mavic (Пан Василь завдяки своїм донаторам зумів зібрати на півтора прилади, і об’єднавши з коштами фонду «Вільні серцем» вдалося купити два Mavic в Угорщині – кожен дрон по 1555 євро. Ці «мавіки» будуть відправлені в 112 бригаду 252 батальйон «Штурм».

Від БФ «Вільні серцем» в Національну гвардію України та 5-у Слобожанську бригаду було передано гомеостатичні бинти, а підрозділам 72 бригади – різні медикаменти.

Також варто зазначити, що благодійники з Пухівки передали 3 дефібрилятори, які будуть передані найближчим часом військовим разом з іншою допомогою, наданою жителям громади: буржуйки, консервація, випічка, медикаменти тощо.

Велику роботу було проведено Світланою Бруєвою, яка організувала збір допомоги в шпиталі. Разом з Пономар Людмилою Світалана відвідала поранених військових. Відвезли для поранених захисників багато пробіотиків в реанімацію, також підгузники, пелюшки, дитяче харчування, соки маленькі з трубочкою, туалетний папір, шорти, футболки і м’яч-фітбол для реабілітації та відновлення нашим хлопцям. Дякуємо  Благодійному фонду «Вільні серцем»  за допомогу і всім небайдужім хто допомагав.

Окрім того було передано військовим буржуйки та каремати. Дякуємо за значний внесок у виробництво карематів родині Охмак.

Також за ініціативи Волонтерів Придесення було передано значну допомогу медамбулаторіям Зазимської та Калинівської громад, а саме:

-від БФ «Світло сонця» та фінських друзів медичні інструменти, глюкометри, оглядові лампи та інші речі;

-від БФ LET’S HELP було передано антисептичні засоби гігієни.

За останні кілька тижнів було надано дуже велика кількість різної допомоги, яку передавали військовим, пораненим та жителям деокупованих територій.

Дуже значну фінансову допомогу за придбання дороговартісного обладнання, ремонт та придбання автомобілів, закупівлю пального для гуманітарних поїздок було зібрано жителями громади та небайдужими громадянами з інших міст та навіть країн. Дякуємо Дєєвій Олені та Дабіжі Анастасії за оперативну та ефективну роботу зі збору коштів та комунікацію з благодійниками.

Впевнені, що не всіх добродіїв згадано в цій статті. Але будемо виправлятися та в наступних випусках обов’язково подякуємо кожному.

Також зазначимо, що найближчим часом планується кілька поїздок, серед них:

-доставка гуманітарної допомоги на Харківщину;

-доставка авто на схід;

-відвідування захисників на Запоріжчині.

Підписуйтеся на сторінку «Волонтерів Придесення» в фейсбуці та телеграмі. Беріть участь у матеріальних, продуктових та грошових зборах, які організовують наші волонтери. Перемога України залежить від кожного з нас!

Попередній запис
Монетизація пільг за житлово-комунальні послуги
Наступний запис
Виконком – 28.02.2023
Вам також може сподобатися
Меню