Волонтери Придесення. Випуск 3

Після поїздки в Херсон Волонтери Придесення почали планувати поїздку в Харків та Харківську область, куди евакуювали жителів Куп’янська та Вовчанська. На той час чисельність евакуйованих складала 6300 осіб, в тому числі 700 дітей. В нашій громаді було оголошено збір товарів першої необхідності. Організатором цього проєкту був Ребіков Юрій.

З кінця лютого до початку березня було здійснено чотири гуманітарних поїздки в Харківську область. Була доставлена допомога в гуртожитки м. Харків (де проживають евакуйовані особи) та населені пункти Балакліївського району: с. Чепіль, с. Нова Гусарівка, с. Вербівка, с.Щурівка, с.Байрак, с.Сенькове, с.Яковенкове.

Завдяки співпраці Волонтерів Придесення та Волонтерського корпусу постраждалим з Харківської області передали 190 «пічок-буржуйок».  Також при допомозі місцевих підприємців Бондаренко Євгенія, Угрин Миколи, Ребікова Валерія в Харківську область було доставлено більше 15 тон продуктів харчування, одягу, косметики та засобів гігієни. Дякуємо, що надали транспорт на доставку гуманітарної допомоги.

Особливо хочеться відзначити компанію «Аквародос» в особі Мельничука Руслана Ярославовича. З першого дня війни Руслан Ярославович брав участь в усіх проєктах по допомозі як ЗСУ, так і цивільним людям, які потерпіли в наслідок російської агресії. Потреби в складах, техніці, автомобілях, обладнанні приміщень для ВПО, кошти на тепловізори і авто… Скрізь відчувається могутня підтримка «Аквародос».

Окрім цього, здійснено ще кілька гуманітарних поїздок на схід до військових громади, зокрема, в район населених пунктів Курахове та Покровськ.

До збору допомоги активно долучилися жителі Погребів, Зазим’я, Рожнів, Пухівки, Літок і Літочок. Постійними учасниками гуманітарних ініціатив Волонтерів Придесення є жителі Рожівки (Калинівська громада) та Медвинської громади (Білоцерківський район).  Також допомогу було отримано зі Швеції та Хмельницької області. Приємно, що завжди підтримують волонтерські ініціативи учні громади, зокрема, в березні великий обсяг продуктів харчування для постраждалих громадян зібрали ліцеїсти Погребів та Зазим’я. Релігійні парафії церков ПЦУ громади постійно збирають продукти та гроші на волонтерські потреби: Свято-Успенська церква с.Погреби, Воскресенська церква с.Зазим’я, Свято-Покровська церква с.Пухівки, церква Різдва Божої Матері с.Рожни, Свято-Покровська церква с.Літки. Літківська швейна фабрика надала значну кількість матеріалу для пошиву адаптивного одягу для поранених. Завдяки фінським друзям та Вадиму Засипкіну з БФ «Світло сонця» була передана оргтехніка на передову. Від БФ «Допомога ЮА» та Павла Тімофєєва було отримано партію енергетичних напоїв для військових. Місцеві підприємці Натіг Гулієв та Натіг Пашаєв забезпечують потреби військових та евакуйованих громадян у свіжих фруктах.

Хотілося б відмітити координаторів населених пунктів та напрямків волонтерського руху. Це люди, потік енергії яких наближає нашу перемогу все ближче й ближче. Сергій Суботовський та Світлана Рижа із Зазим’я, Лупіна Євгенія та Ребрик Катерина з Пухівки, Ковалевська Оксана з Рожнів, Натарова Таїсія з Літок, яка також працює в Соболівці та Літочках, Іра з Рожівки, Осауленко Надія з Медвина (Білоцерківський район), Коваленко Оксана («Смачно як вдома» – Кухня Придесення»), Доценко Роман з села Пархомівці (Хмельницька область).

З визначенням координаторів по селах робота Волонтерів Придесення стала більш ефективна та злагоджена.

Натарова Таїсія передала кілька партій зібраної допомоги від жителів Літок, Літочок, Соболівки. Також Таїсія разом з Молодіжною радою Придесення організувала благодійний вечір в Літках, на якому було зібрано кошти на потреби військових.

Ковалевська Оксана вже більше року веде активну волонтерську діяльність. За останній місяць завдяки їй було зібрано значну продуктову та грошову допомогу на потреби наших військових та постраждалих людей.

Лупіна Євгенія та Ребрик Катерина відносно недавно приєдналися до руху Волонтерів Придесення, але за цей короткий час встигли зробити дуже багато. Завдяки їхнім старанням було організовано благодійний вечір у кав’ярні «Карамелька», де зібрали більше 10 тисяч гривень на волонтерські потреби. Активно долучилися до збору коштів на придбання авто та лафету для військового з Пухівки. Пухівці є постійними учасниками гуманітарних зборів, до яких долучаються віряни церкви, колективи дитячого садочку та школи, працівники Укрпошти та всі жителі села.

Суботовський Сергій та Рижа Світлана продовжують об’єднувати зазимців задля досягнення цілей, які стоять перед Волонтерами Придесення. Першою справою, до якої активно долучилися жителі села в рамках цього волонтерського руху, став збір гуманітарної допомоги херсонцям. За перший неповний день від оголошеного збору у м.Херсон зібрали 8 мішків картоплі, 7 ящиків консервації, пакет з крупами та олією. Також зібрали кошти в розмірі 5000 грн. До 15 лютого закрили збір на Херсон з такими показниками: зібрали та відвезли на Волонтерський склад 5 машин, це близько 2,5 т продукції. Зібрано та передано на пальне для поїздки 12 900 грн. та талони на 40 л дизельного пального.

З ініціативи Оксани Коваленко було організовано волонтерську спільноту «Смачно як вдома» Кухня Придесення». Спільнота створена для об’єднання громадян з метою організації приготування домашніх страв насамперед для наших захисників, людей, які пережили окупацію, дітей, які потребують допомоги. Таким чином, ми зможемо передати  смак домашньої страви, затишок домівки та нашу підтримку. Як говорять: «З кожного по варенику – бійцям смачний обід». Продукти для приготування страв виділяються зі складу Волонтерів Предесення.

За останній місяць було передано значні обсяги допомоги нашим військовим:

 • Олександр Кованіч передав пересувний будинок для військових ППО;
 • Зазимська Недільна школа «Джерело радості» підготували та передали коробки з окопними свічками та листівками для бійців 72 і 79 бригад;
 • Молодіжна рада придбала набір інструментів для одного з військових підрозділів;
 • завдяки корисним зв’язкам Юрія Пальгуєва від польських друзів отримали тепловізор для захисників із 14 ОМБр;
 • неодноразово передавали допомогу пораненим у шпиталях (активні учасниці поїздок Оксана Ковалевська, Світлана Бруєва, Людмила Пономар та інші);
 • київське ательє на вул.Сержа Лифаря,3 передали постільну білизну та тканини для сіток;
 • пухівськими майстрами встановлено кунг та зроблено поточний ремон автомобіля для 72 ОМБр;
 • військовому 66 ОМБр Наконечному Сергію придбано активні навушники, а місцевий житель Максим передав шини для автомобіля;
 • встановлено відеокамеру та екран в авто Зарудного Богдана із 72 ОМБр;
 • передано продукти харчування для 81 ОАеМБр;
 • передано допомогу військовому з громади Сергію Кирилюку;
 • передано бензопилу підрозділу Сергія Позднякова.

Активним волонтером є блогер Пан Василь. Нещодавно бійці 5 штурмової бригади отримали прилад нічного бачення Dsoon NV8000 від його підписника з Казахстану Амандика, який він придбав в кредит (!) за 235 євро (118 тис. тенге). Також завдяки безпосередній участі пана Василя було відремонтовано генератор для бійців 53 ОМБр.

При спільній взаємодії Волонтерів Придесення, БФ «L’ets help», БФ «Світло сонця» та фінської волонтерської організації APUA Ukrainaan ry відвантажили допомогу для СП KRAKEN: промисловий генератор, побутовий генератор, 18 «бужуйок», ламелі для ліжок та продукцію L’OREAL.

Для бійців 41 ОМПБ відремонтовано автомобіль Кіа Sorento, а також доставлено пересувний вагончик, генератор, активні навушники, шолом, дрон, старлінк, рації, лафет часткового навантаження, метал (дякуємо Погребиметал) для накриття на бензовоз.

Жоден місяць не обходиться без зборів на автомобіль. Окрім того, що було відремонтовано кілька автомобілів та повернуто їх на фронт, Волонтерами Придесення проводилося кілька зборів на придбання автомобілів:

1.Автомобіль для підрозділу 2 піхотного батальйону 3 ОТБр, в якому служить Юрій Некрашевич.  Волонтери Придесення долучилися до збору, коли потік внесків зупинився. На цей час було зібрано трохи більше 180 тис. з 260 тис. необхідних. Було вирішено, що Юрію буде передано попередній автомобіль Володимира Бондаренка Hyundai Terracan (раніше громада збирала кошти на це та ще одне авто для військового), а зібрані кошти буде спрямовано на ремонту переданого авто та інші автомобілі, які на даний час знаходяться на підготовці до відправки на фронт.

2.Автомобіль для підрозділу Віталія Яковенка. Під час одного з ворожих обстрілів попереднє авто військового згоріло. З’явилася необхідність у придбанні тепловізора та автомобіля. Прилад нічного бачення було надано Зазимською сільською радою, який раніше отримали від благодійників. Розпочався збір на придбання авто. Більшу частину суми було зібрано серед жителів села Зазим’я. Волонтери Придесення допомогли дозбирати кошти.

3.Автомобіль для підрозділу Володимира Савченка. На момент підключення Волонтерів Придесення вже було зібрано 142 тис грн. Саме в цей час Олександр Лиман познайомився з активістами з Данії, які допомогли нам з придбанням авто Hyundai Santa Fe.

4.Автомобіль L200 для відділення Богдана Зарудного було придбано раніше. Ремонт та підготовка його на фронт фінансувалася за рахунок коштів, які залишилися зі збору на авто Юрію Некрашевичу.

5.Автомобіль снайперському підрозділу, в якому служить Дмитро Абдулаєв. Ford Ranger було доставлено в Бахмут через добу після оголошення збору. Враховуючи нагальну потребу в транспорту, автомобіль отримали в борг під відповідальність сільського голови. Збір на авто триває! Прохання долучаєтеся!

6.Також було проведено збір коштів на придбання лафета, завдяки якому вже здійснюється транспортування автомобілів з і на фронт. Причіп було придбано завдяки польським друзям за 3 тис. євро. Дозбирати на лафет допомогла команда Ліги Сміху V.I.P. Тернопіль.

Варто зауважити, що на зборах 22 березня 2023 року одноголосно було прийнято рішення про централізацію грошових зборів в нашій громаді.

Збори, які проводяться на території Придесення Волонтерами Придесення є пронумерованими та погоджненими з адміністрацією. Вони поділяються на 2 типи:

1.Нецільові – на рахунок, відкритий БФ «Вільні серцем».

Це підтримка волонтерської діяльності (придбання бензину та на термінові непередбачувані витрати).

2.Цільові. Зазвичай це авто, ремонти авто та інше військове оснащення. Такі збори проводяться медійною командою Волонтерів Придесення Олена Дєєва Олена, Анастасія Дабіжа, Світлана Рижа, Таїсія Натарова та за потреби координаторами сіл.
Картки, на які збирають кошти, визначають за погодженням з кураторами по зборах.

На завершення хочемо подякувати всім, хто долучається до волонтерського руху та допомогає військовим і постраждалим громадянам:

Юрій Ребіков, Тетяна Савчук, Богдан Башак, Олег Іванов, Олена Дєєва, Анастасія Дабіжа, Тетяна Велігорська, Людмила Пономар, о.Олександр Лиман, Берхард Монес, о.Анатолій Слинько, о.Володимир Воровий, Ольга Лисянська, Світлана Рижа, Сергій Суботовський, Віталій Крупенко, Таїсія Натарова, Оксана Ковалевська, Катерина Ребрик, Лупіна Євгенія, Силюков Данило, Доценко Роман, Ребіков Валерій, Оксана Коваленко, Харлан Тетяна, Роман Поляков, Бублій Юрій, Томошинець Михайло та інші.

Попередній запис
Краща стрілецька пара
Наступний запис
Візит фінського друга
Вам також може сподобатися
Меню