Виконком – 28.02.2023

28 лютого 2023 року відбулося чергове засідання виконавчого комітету Зазимської сільської ради. Розглянули 29 питань порядку денного, в тому числі блок питань щодо присвоєння адреси.

Перед початком засідання сільський голова відзначив подяками та цінними подарунками Броварської районної військової адміністрації волонтерів Придесення:

  • Дєєву Олену – погребську активісту, яка з перших днів російського воєнного вторгнення займається зборами фінансової допомоги на потреби військових та є ефективним координатором різних волонтерських ініціатив в Придесенні, учасницею місцевого об’єднання «Волонтери Придесення», співадміністратором вайбер-групи «Придесення On-Line»;
  • Ковалевську Оксану – активну жительку села Рожни, яка постійно допомагає військовим громади як зі зборами коштів, так і продовольством та різними речами, координаторку місцевого об’єднання «Волонтери Придесення» села Рожни, співадміністратора фейсбук-групи «Допоможемо разом-допоможем всім селом, допоможем з «Дві куми»;
  • Велігорську Тетяну – активісту села Погреби, яка з перших днів вторгнення веде активну волонтерську діяльність, спрямовану допомагати жителям з деокупованих територій, внутрішньо переміщеним особам та військовим, учасницю місцевого об’єднання «Волонтери Придесення», співзасновницю Благодійного фонду «Вільні серцем».

Більшість питань на виконкомі стосувалися затвердження рішень, розглянутих комісією з питань захисту прав дитини, а також розгляду звернень громадян щодо погодження здійснення торгівлі на території громади.

Перше питання порядку денного стосувалося роботи поліцейських офіцерів громади. За словами капітана Самсоненка Сергія Вікторовича, ситуація в громаді є відносно контрольованою, чому, в першу чергу, ми завдячуємо також Добровольчому формуванню Зазимської територіальної громади.
Сільський голова Віталій Крупенко наголосив на тому, що важливо найближчим часом завершити всі ремонтні та організаційні роботи, щоб відкрити поліцейську станцію в с.Рожни. Третій поліцейський громади вже активно здійснює свою роботу. Є всі передумови, що після відкриття другої поліцейської станції наші офіцери отримають ще один службовий автомобіль.
Окрім того Віталій Вікторович зауважив, що варто більше уваги приділити наступним питанням:

  • встановленню додаткових відеокамер в селах;
  • комунікації та виховній роботі офіцерів із старшокласниками;
  • ліквідації будь-якої діяльності, пов’язаної з наркоманією.

В другому питанні обговорювали проблему паводків. За словами начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення, мобілізаційної та правоохоронної діяльності Андрія Ткачука, здійснюється робота щодо актуалізації планів евакуації населення та оповіщення громадян. Враховуючи примхливий характер Десни, що спричиняє поводки, льодові зажори та інші небезпечні явища, відділ звернувся до низки вищих державних інстанцій та компетентних інституцій з проханням сприяти вирішенню проблем підтоплення в прибережних зонах Десни, розмиву берега, обмілінню річки на різних ділянках.
Також Андрій Леонідович повідомив, що на даний момент на річці Десна в районі Чернігова зафіксовано підняття води на 1,5 м. Зважаючи на те, що в межах нашої громади русло Десни є ширшим, рівень підняття води в річці біля наших сіл може досягти п’ятдесяти сантиметрів. При цьому, до виходу на заплави рівень води в Десні повинен піднятися щонайменше на 2,2 м.

Про Десну говорили ще в кількох питаннях.
В одному з них сільських голова зазначив, що зараз проблема розмиву берега річки широко обговорюється на всіх рівнях. Але це проблема не одного дня. І, можливо, навіть не одного десятка років. На даний момент в одному місці Десна «з’їла» не тільки стометрову захисну смугу, а й навіть дванадцять приватних ділянок. Хвилі річки вже почали руйнувати приватні паркани та доріжки. З ініціативи деяких громадян для укріплення берега було висипано бетонні блоки, що містять металеві конструкції. На цьому тижні запланований виїзд управління екології області з метою вивчення проблеми розмиву берега.
Важливо сказати, що річка Десна має загальнодержавне значення і, відповідно, громада не може безпосередньо вирішувати питання, що стосуються її стану. Тобто з місцевого бюджету також не виділялися кошти на вирішення питань, що стосуються річки Десна. Чинне законодавство є недосить однозначним щодо участі місцевих громад в здійсненні таких заходів по відношенню до подібних природних об’єктів.

Також виконавчий комітет прийняв рішення про необхідність розроблення звіту стратегічної екологічної оцінки детального плану території в селі Зазим’я, де заплановано будівництво підприємства з виробництва напоїв (земельна ділянка придбана на відкритих торгах).

У різному обговорили деякі питання сфери освіти:

  • є необхідність заміни кухонних плит в деяких закладах освіти;
  • в Погребському ліцеї планується заведення оптоволоконного інтернету задля безперебійного і якісного з’єднання навіть за відсутності електроенергії;
  • заплановано низку заходів до Шевченківських днів.

Також сільський голова повідомив, що з 28 лютого у вечірній час буде вмикатися вуличне освітлення (до настання комендантської години). 

Попередній запис
Волонтери Придесення. Випуск 2
Наступний запис
Відзначення пожежної команди села Погреби
Вам також може сподобатися
Меню