Виконком-31.08.2022

В останній літній день, 31 серпня, відбулося чергове засідання виконавчого комітету Зазимської сільської ради. Порядок денний складався з 17 питання, в тому числі про присвоєння адрес.

Засідання розпочали з приємного – сільський голова за високу соціальну відповідальність, безпосередню участь в організації та діяльності добровільної оборони Зазимської територіальної громади, створення безпечних умов життя в громаді під час героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню відзначив жителя Придесення Мичака Віктора (на фото).

Перші два питання стосувалися внесення змін до складу Комісії з питань визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості на території Зазимської сільської ради та Координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми.

Так, відповідно до цього:

  • з Комісії було виключено Олега Делайчука, Валерія Краєва та Сергія Самофалова. Натомість до складу Комісії включили Анну Бикову, Ігоря Прокулевича та Ярослава Пархоменка;
  • до складу Координаційної ради включили Марину Цахло.

Рішенням засідання виконавчого комітету було погоджено встановлено понижувачів швидкості по вулиці Осинки в с.Зазим’я в кількості 4 штуки. З таким зверненням до Зазимської сільської ради звернулися жителі відповідної вулиці.

Надаючи дозвіл Анні Петрусенко на встановлення зовнішньої реклами в с.Літки щодо занять з фітнесу, окремо обговорили перспективи розвитку цього виду активного дозвілля в нашій громаді. За словами тренера, на даний час тренування проходять в трьох селах громади. В середньому в Літках відвідують заняття 10 людей, в Пухівці – 15, в Погребах – 30. Також цьогоріч в Літках розпочали заняття з дитячого фітнесу. Ці тренування користуються популярністю серед юних жителів села Літки. В Погребах заняття з дитячого фітнесу проходять вже кілька років.

Розглядаючи питання надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами у вигляді бігбордів, сільський голова зауважив, що на даний час у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №7696 щодо заборони встановлення бордів вздовж доріг державного та регіонального значення. Отже, можливо, найближчим часом всі борди вздовж доріг від Пухівки до Калинівки, з Києва до Літочок та від Птахофабрики до Зазимських Садів будуть демонтовані. З деталями законопроєкту можна ознайомитися за посиланням.

В «Різному» Віталій Крупенко поділився планами на найближчий час та зазначив кілька проблемних питань.

Наскільки можливо, громада працює над тим, щоб освітній процес в Придесенні здійснювався максимально якісно та ефективно, враховуючи умови воєнного стану. Також проводиться підготовка до опалювального сезону.

В наших селах завершився етап ямкового ремонту частини доріг громади. Планується продовжити роботи на інших вулицях. Також зараз роблять розмітку автошляхів та за необхідності будуть доставлені дорожні знаки.

Відсвяткувати День Незалежності та День громади цьогоріч ми не змогли з міркувань безпеки. Тому привітання жителів Придесення було онлайн. З відео привітання можна ознайомитися за посиланням, а також в фейсбук-групі КЗ «Центр культури, дозвілля та спорту Зазимської сільської ради».

Найближче свято, яке планується відзначити в громади, є Свято Покрови та День захисників України. Формат заходу обговорюється.

Проблемним залишається вивіз сміття в громаді. Не всі жителі дотримуються правил, що спричиняє засмічування території сіл. Принагідно нагадуємо правила вивезення сміття в громаді.

Сортоване сміття (вторсировина). Збирається щотижня в кожному селі з-під домоволодінь компанією Hasket Recycling (деталі за телефоном 067-466-93-59, Семко Ігор).
Графік збору сортованого сміття:
-Погреби – кожен понеділок;
-Зазим’я, Пухівка – кожен вівторок;
-Рожни – кожна середа;
-Літки, Літочки, Соболівка – кожен четвер.
Несортоване сміття. Збір відбувається щопонеділка, щосереди і щоп’ятниці по всіх селах громади. Побутове сміття виставляти з 06:00 до 09:00 ранку вказаного дня. Сміття виставляти в БРЕНДОВАНОМУ пакеті компанії ТОВ «Селтік ТБО» спецтехніка забиратиме сміття в брендованих пакетах по трасі Т 10-08 та із заїздом на наступні вулиці:
с.Погреби: коло по вулицях Майданівська – Столична – Залющинська (Ватутіна) – Соборна;
с.Зазим’я: коло по вулицях Деснянська (до магазину перед озером Хома) – клумба – Широка – Ніни Барбон – Лісова – Київська;
с.Пухівка: без змін, збір лише по центральній трасі;
с.Рожни: вулиця Науки (від піцерії до пропускного пункту СТ «Трудовик»);
с.Літки: вулиці Європейська (Гагаріна), Київська, Коцюбинського, Лісова, Музиченка, Набережна;
с.Соболівка: збір сміттєвих пакетів біля магазину по вул. Рибальська;
с.Літочки: без змін, збір лише по центральній трасі.
Пункт прийому сміття. Щоб не чекати вище вказаного дня збору будь-якого сміття, можна здати сміття в пункт прийому, що знаходиться в с.Погреби (біля кладовища). Графік: вівторок, середа, четвер, субота – з 08:00 до 16:00. В пункті збору є в наявності брендовані пакети.

З початком осіннього періоду виникає нова проблема – спалювання сухостоїв та бур’янів, через що в громаді присутня сильна задимленість та забруднення повітря, що шкодить здоров’ю та затишку людей.

Окремо обговорили питання оборони.

Добровольче формування Зазимської територіальної громади продовжує здійснювати свою діяльність спрямовану на створення безпечних умов життя в Придесенні. Члени ДФТГ працюють на безоплатній основі. На даний час відкритим є питання матеріального забезпечення формування. Також командир ДФТГ Богдан Зарудний зазначив, що є проблема з дотриманням громадянами режиму комендантського часу.

Є ймовірність, що з 1 жовтня буде увімкнено вуличне освітлення в громаді. Зараз вивчається фінансова можливість втілення цієї ініціативи на основі аналізу наповнюваності місцевого бюджету. Також на це рішення будуть впливати вимоги воєнного стану. Зокрема, є ймовірність, що тривалість комендантської години буде змінено у зв’язку зі зменшення денного часу доби.

Сільський голова наголосив, що попри віддаленість Придесення від місць активних бойових дій, дотримуватися сигналу повітряної тривоги потрібно обов’язково! У випадку сповіщення ми повинні залишати місця масового скупчення людей (супермаркети, заклади освіти, адміністративні приміщення тощо) та слідувати до укриттів.

Також в громаді є дві втрати серед наших захисників.

Через хворобу серця близько 17:00 28 серпня помер член місцевого ДФТГ Скибін Олександр. Прощання з ним відбулося в селі Погреби 31 серпня. Цього ж дня Олександра поховали в смт Іванків на Київщині біля могили батька.

31 серпня ми також дізналися страшну новину з фронту. Загинув юний військовий з Літок – Роман Панько. Про день поховання буде повідомлено окремо.

Вічна пам’ять нашим захисникам!

Відео із засідання виконкому дивіться за посиланням.

Попередній запис
Міжнародна співпраця на користь ЗСУ
Наступний запис
Вічна пам’ять Паньку Роману Миколайовичу!
Вам також може сподобатися
Меню