Як правильно спілкуватися з поліцейським, якщо вас зупинила патрульна поліція?

❌ Виходити з автівки без персонального запрошення.

✅ Поліцейський, якщо у нього виникне в цьому необхідність, може запропонувати водієві вийти з автомобіля, та ви можете залишитися за кермом і спілкуватися з ним через відкрите скло. Якщо ви раптом вийдете з авто, поліцейський може вас у чомусь запідозрити.

❌ Виправдовуватися.

✅ Не кваптеся виправдовуватися перед поліцейським, який вас зупинив. Вас можуть зупинити зовсім з інших підстав, а ви почнете вибачатися і виправдовуватися геть за п’яте-двадцять п’яте. Не поспішайте «відкривати карти».

❌ Пропонувати хабар.

✅ Українське законодавство передбачає кримінальну відповідальність не тільки за отримання «хабара», але і за його пропозицію. Краще не ризикуйте, а заплатіть штраф, якщо вже порушили Правила дорожнього руху чи оскаржте постанову у суді. Інакше наслідки можуть бути набагато сумнішими.

❌ Погоджуватися з доводами поліції, навіть якщо не порушували.

✅ Поліцейські теж люди і, отже, вони можуть помилятися. Якщо ви впевнені, що не порушували Правил дорожнього руху, вимагайте занести це в протокол/постанову і шукайте докази своєї невинності (для обґрунтування позовних вимог). Це можуть бути записи камер відеоспостереження, відеореєстраторів, свідки події.

❌ «Нариватися».

✅ Деякі водії, коли їх зупиняє поліція, починають «гнути пальці», «тикати», погрожувати «зняти погони» тощо. Це поганий метод спілкування з правоохоронцями. Так можна нарватися на неприємності. Поліцейський, можливо, зупинив вас формально, але після такого початку розмови він поставитися до вас з усією своєю принциповістю.

❌ Вихвалятися знанням законів.

✅ Буває, що водії, відчуваючи свою невинність в порушенні ПДР, починають це доводити поліцейському. При цьому вони посилаються на букву закону і на слова якогось юриста. Неправильний спосіб поведінки. Якщо ви вважаєте, що не порушували Правил дорожнього руху, – напишіть про це в поясненнях. Іноді (але не часто!) поліцейські визнають свої помилки. Але в тому випадку, якщо говорити з ними спокійно, без нервів і аргументовано.

❌ Жартувати.

✅ Мати почуття гумору – that’s perfect, але поліцейські виконують свою роботу. Вони просто фізично не можуть підтримувати жартівливий темп розмови з кожним зупиненим водієм. Спілкуйтеся з поліцейськими спокійно, без улесливості і жартів.

📝Консультацію підготувала завідувач сектору “Броварське бюро правової допомоги” – Марина Губська.

Попередній запис
Вічна пам’ять Щиголю Євгенію Васильовичу!
Наступний запис
Неправильна експлуатація опалювальної системи забирає людські життя
Вам також може сподобатися
Меню