Юні літківці перемагають на чемпіонаті України з воркауту

У 2012 році на популярному талант-шоу “Україна має талант” перемогу здобула команда “Workout”. Неймовірні трюки та силові вправи, гармонійно поєднані в один виступ, неабияк зацікавили сотні тисяч глядачів з усієї України. Цей вуличний вид спорту отримав багато прихильників серед молоді в усіх регіонах держави.

Придесення у центрі уваги

В середині травня 2013 року спортивний майданчик біля Погребської школи Броварського району вже був готовий до експлуатації. Він надовго став місцем збору молоді. Кожного вечора юні спортсмени збиралися “на турніках” і разом виконували вправи. Щоразу кожен пропонував власну програму тренувань, адже в той час воркаут знаходився на піку своєї популярності. Напередодні спортивний колектив “Workout” виграв 4-й сезон “Україна має талант” і сотні хлопців та дівчат по всій країні дуже захопилися цією ідеєю. Кожен хотів повторити “прапорець”, силовий вихід на дві руки та інші елементи цього вуличного спорту.

У місцевої молоді також була додаткова мотивація до заняття на турніках, викликана тим, що житель громади Антон Негода був учасником того колективу, що здобув перемогу на цьому телевізійному шоу.

Тренуватися це добре, але хотілося б чогось більшого. Тому молоді активісти вирішили провести змагання з воркауту, яке назвали “Богатирі Ратибора”, провівши паралель з київським воєводою Ратибором, печатку якого було знайдено у селі. У змаганнях брали участь жителі не лише придесенських сіл, але й інших населених пунктів Броварського району та навіть міста Києва.

Воркаут актуальний досі

За більш ніж 10 років інтереси молоді суттєво змінилися, що викликано, зокрема, розвитком цифрових технологій. Але приємно, що попри це воркаут розвивається та продовжує поповнюватися все новими шанувальниками.

Вже не один рік у Броварах працює школа воркауту “Стронг Фемілі Бровари”. Власником закладу та головним тренером є Володимир Хрипливенко. Його учнями є діти та молодь різного віку. Серед них є також жителі громади Придесення.

18 травня 2024 року у м. Львів відбувався чемпіонат України зі стріт воркауту. Місцем проведення заходу було обрано площу біля Львівського оперного театру. У чемпіонаті взяли участь спортсмени з різних міст України: Київ, Харків, Бровари, Полтава, Вінниця, Львів та інші. Двоє юних представників села Літки Броварського району не лише показали гідний виступ, але й вибороли золоті нагороди.

Тимофій Головня став кращим серед учасників віком 9-11 років. У цій категорії учню 5 класу Літківського ліцею ім. М. П. Стельмаха протистояло аж 19 суперників. Тимофій завоював золоту нагороду у дисципліні “Фрістайл”, а також його було відзначено як кращого статика. Хлопець займається воркаутом 3,5 роки.

Серед дівчат віком 10-13 років кращою стала учениця 6-Б класу Літківського ліцею ім. М. П. Стельмаха Кіра Юхименко. Дівчина займається 2 роки.

Приємно, коли молоде покоління цікавиться спортом та фізичними активностями. Очевидно, що розвиток спортивної інфраструктури та організація різноманітних активностей є важливою складовою покращення та розвитку дозвілля дітей та молоді.

Попередній запис
Районні змагання з футболу у самому розпалі
Наступний запис
Максим Желавський – призер Всеукраїнського етапу конкурсу-захисту робіт МАН
Вам також може сподобатися
Меню