ЗАЗИМ’Я

Село Зазим’я знаходиться між селами Погреби та Пухівка. Є адміністративним центром Зазимської територіальної громади. На території села працює багато комерційних підприємств. Компактно розміщено заклади торгівлі та громадського харчування. В селі працює два супермаркети. Послуги населенню надають заклади освіти (школа і садок), відділення зв’язку, два відділення «Нової пошти» та ін.

0 га
Площа села
0 осіб
Населення
0
Домогосподарств

Історична довідка. Поселення було засноване князем Городецьким у 1128 р. Проте перше поселення, яке називалось Зимнє, виникло, очевидно, значно раніше – у Х столітті, поблизу язичницького центру, в часи княгині Ольги. Місцеві перекази переповідають про події часів Солов’я – розбійника, який мав на острові двірець. Пізніше тут був град монахів, стояла Давидова божниця.

Другим важливим періодом в історії села були події 1630 р., коли Петро Могила брав облогою захоплене уніатами Зазим’є. Нарешті, у 1920 р., село увійшло в історію країни своїм повстанням проти радянської влади, боротьбою з регулярними частинами Червоної Армії. У селі збереглась давня Зазимська церква з іконою Святого Спаса.

Символом села є Зазимська церква Воскресіння, побудована у 19 ст. замість старішого храму.

ВІСНИК ПРИДЕСЕННЯ

Читайте цікаві новини та події в щомісячному випуску Зазимської СТГ

Меню