Звитяжна Київщина: хроніки героїзму

В 2023 році вийшов з друку Альманах-2023 «Звитяжна Київщина: хроніки героїзму». Серед великої кількості учнівських досліджень, представлених учнями Київської області та юними науковцями Малої академії наук при Київській обласній раді є дві роботи, які особливо цікаві для жителів нашої громади.

Учениця Погребського ліцею Аліна Костенко (науковий керівник: Людмила Анатоліївна Ляшенко) в своїй дослідницькій роботі на тему «Сторінка життя сім’ї Ярослава та Андрія Сергієнків» описує події російсько-української війни від початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року, акцентуючи головну увагу на братах Сергієнках, які з перших днів долучилися до місцевої самооборони громади (пізніше Добровольчого формування Зазимської ТГ №1), а згодом вступили до лав Збройних сил України. 12 червня 2022 року в районі села Богородичне Ярослав Сергієнко загинув під час виконання бойового завдання.

Другий проєкт, підготовлений учнем Погребського ліцею Іваном Висоцьким, є відеофільмом про діяльність Волонтерів Придесення та демонструє невелику частину тієї роботи щодо забезпечення підтримки військових, які здійснюються місцевими жителями. Відео можна переглянути за ПОСИЛАННЯМ.

Автори Альманаху-2023 отримали сертифікати, а також зробили свій важливий внесок у збереження в історії тих подій, які є важливими для наступних поколінь.

Попередній запис
Десять років війні
Наступний запис
Огляди пожежно-рятувальних підрозділів
Вам також може сподобатися
Меню