Життя в наших освітніх закладах кипить. Учні постійно долучаються до різних тематичних заходів, відзначають значимі історичні, культурні та державні дати, демонструють свою креативність, творчість, знання і вміння. Вчителі підтримують в дітях жагу до пізнання нового, виховують в них розумних людей та гідних громадян України.
Здійснимо огляд подій, які відбулися в школах та садочках Придесення в лютому 2023 року.
1 лютого в Зазимському ліцеї «Академія успіху» відбувся екскурс у життя людини зі шкідливими звичками, до якого залучили учнів 7Б класу. Підлітки серйозно поставилися до проблеми паління, висвітлили причини, навели статистику курців по Україні і країнам Європи, познайомилися з речовинами, які містяться у тютюнових виробах, а головне – засвоїли наслідки шкідливої звички. Виховна година відбулася у форматі дискусії і роздумів.
Тим часом в Рожнівській філії відзначили Всесвітній день читання вголос, до якого долучилися першокласники. Свято покликане спонукати молоде покоління до читання книжки вголос разом із другом або друзями, обговорювати зміст прочитаного. Воно має надихати дітей більше читати і спілкуватися між собою. Читаючи більше книжок, вони отримують шанс відкрити для себе цілі світи, про існування яких вони навіть не здогадувалися.
У Погребському ліцеї вчитель «Захисту України» і гуртка військово-патріотичного спрямування «Джура» підполковник ОГФ України Олег Андрійович Андрієнко, разом з інструктором-парамедиком Міжнародного Червоного Хреста, отаманом Броварської козацької сотні « Вовк» Віктором Юровим, з учнями 5-11 класів і педколективом ліцею фахово провели тренінг «Домедична допомога з елементами тактичної медицини».
2 лютого у Літківському ліцеї ім. М.П. Стельмаха у рамках тижня профорієнтації в учнів 8Б відбулась година спілкування «Обираєм професію», де учні зачитали есе про свій майбутній фах та створили карту професій.
В той же час учні 2Б класу підійшли досить творчо до конструювання та моделювання різних предметів в рамках тижня інженерії.
Наступного дня вже літківські десятикласники, долучившись до тижня профорієнтації, провели круглий стіл «Професії майбутнього». Головною метою заходу було звернення уваги учнів до питання важливості вибору професії, навчанню учнів бачити свої реальні перспективи та можливості, розвитку вмінню планувати і досягати професійних цілей, розширенню уявлень дітей про різні професії, спонукати їх до усвідомленого професійного вибору.
Також 3 лютого за ініціативи ГО «Крок до відродження» та за підтримки Служби у справах дітей та сім’ї Зазимської сільської ради, на базі Літківського ліцею ім. М.П. Стельмаха відбувся семінар на тему «Діти з особливими освітніми потребами». На зустріч були запрошені батьки, педагоги та асистенти вчителів, які працюють з такими категоріями дітей. Обговорили низку організаційних та практичних питань. Батькам було надано відповіді на питання, які їх турбують. Найближчим часом плануємо організувати наступну зустріч за участю фахівців Інклюзивно-ресурсного центру.
4 та 5 лютого 2023 року в Зазимській сільській територіальній громаді відбулись Олімпіади з англійської мови та математики. Проводились олімпіади у дистанційній формі, незважаючи на повітряну тривогу.
Також на першу суботу лютого припала зустріч випускників. Через воєнний стан привітали школярів минулих років онлайн. Випускиники 11 класу Погребського ліцею та Некрашевич Катерина під керівництвом класних керівників Гузенко Ю.С. та Негодою О. М. зробили відеопривітання для випускників школи.
6 лютого в Зазимському ліцеї «Академія успіху» розпочався тиждень біології та хімії. Стартувала ініціатива на шкільній лінійці інформаційною хвилинкою: «Чому потрібно вивчати ці природничі науки?» Ліцеїсти у незвичайній віршованій формі розповіли, як у повсякденному житті ми використовуємо знання з біології та хімії.
Учні, вчителі та гості закладу мали можливість прочитати та розглянути стенди «Цікавий факт про…» Це інформація про хімічні речовини, відомих вчених, корисні копалини, людину, відомих і невідомих тварин та рослин.
В цей же час в Літківському ліцеї ім. М.П. Стельмаха почався тиждень математики, фізики та інформатики. Вчителі активно проводять математичні вікторини, квести, турніри, змагання, фізичні експерименти.
7 лютого 2023 року у світі відзначали День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». В освітніх закладах громади проходили різноманітні заходи щодо безпечного Інтернету.
Якщо раніше використання сервісів Інтернету сприймалось як розвага чи данина моді, то реалії останнього року довели що без Всесвітньої мережі ні навчання, ні будь-яка професійна діяльність – неможливі. Перебування у кіберпросторі часто порівнюють з відвідинами басейну: щоб скористатися та відчути корисність його переваг, потрібно знати про ризики та дотримуватись правил безпечної поведінки. Тож, щоб учні Пухівського ЗЗСО були досвідченими та професійними web-серферами, у Всесвітній тиждень безпечного Інтернету практичний психолог Ольга Вашук провела захід для учнів 9, 10, 11 класів, щоб ще раз пригадати та засвоїти правила безпечного користувача Інтернету.
А у Погребському ліцеї протягом тижня вчитель інформатики Селюк Світлана Юріївна проводила цікаві квести, онлайн марафони, присвячені Дню безпечного Інтернету. Також класні керівники на виховних годинах наголошували про основні правила безпечного користування інтернетом.
Цього ж дня відповідно до Закону України «Про основи національного спротиву» в частині, що стосується національно-патріотичного виховання молоді, та у рамках вивчення курсу «Захист України» з метою поглиблення фахової компетентності з надання першої домедичної допомоги, професійний парамедик Віктор Юров разом із вчителем «Захисту України» Олегом Андрієнко на високому фаховому рівні організували заняття для школярів і педколективу Пухівського ЗЗСО. Офіцери ОГФ теоретично та на практиці навчали присутніх, як допомогти людині в тій чи тій ситуації до приїзду швидкої допомоги або в зоні бойових дій. Присутні навчилися оцінювати стан потерпілого і визначати, якої допомоги він потребує в першу чергу.
Заняття було надзвичайно цікавим та корисним для усіх присутніх, адже вони мали змогу не лише почути правила надання першої домедичної допомоги у надзвичайних ситуаціях та елементи тактичної медицини в зоні бойових дій, а й відчути себе справжніми парамедиками-рятувальниками. Запропонований комплекс тренувальних вправ дав можливість апробувати набуті знання і навички. Школярі досить активно вчилися робити серцево-легеневу реанімацію, непрямий масаж серця, штучне дихання, зупиняти кровотечі та надавати першу домедичну допомогу та евакуацію поранених з зони проведення бойових дій. Слухачі дізналися, як користуватися підручними засобами, елементами одягу та іншими предметами для надання першої медичної допомоги. Та найголовніше, що зрозуміли школярі – це те, що важливо точно визначати симптоми та, не гаючи часу, приймати рішення щодо дій по спасінню людини.
Учасники тренінгу ставили запитання та активно брали участь у тренінгових заняттях. Усі присутні відзначили, що такі заходи вкрай важливі, наголосили, що на занятті отримали дуже корисну інформацію та здобули потрібні навички, адже тепер вони можуть використати свої знання у складних та екстремальних ситуаціях в школі, а також дома у побуті. Тому варто знати, як зберегти своє здоров’я та здоров’я інших людей.
8 лютого в Зазимському ліцеї «Академія успіху» відбувся захід – хіміко-біологічний двобій. Ліцеїсти змагалися в запеклих інтелектуальних баталіях, команди демонстрували свої знання, кмітливість, намагаючись якомога швидше знайти відповіді на каверзні запитання.
Слідкували за порядком та дотриманням правил поважне журі, яке представляло адміністрація ліцею.
Після завершення заходу всі дійшли висновку: наука це велика сила!
Цього ж дня психологинею Наталією Омельчук Зазимського ліцею «Академія успіху» було проведено заняття «Поговоримо про емоції» для молодших школярів 2-х класів. Учні вчилися демонструвати емоції, працювали в парах та гуртом. Висловлювали свої думки та переглядали відеоролики. Вчилися контролювати свій гнів за допомогою вправ та ігор. Наприкінці заняття кожен учень мав змогу обрати собі емоцію та прикріпити до дерева. Учасники завершили урок в позитивному та радісному настрою.
Згодом активно до відзначення Всесвітнього дня безпечного Інтернету долучилися учні Зазимського ліцею «Академія успіху». В 3А класі провели інформаційну лінійку. У 2В класі було проведено виховну годину на тему ‘»Безпечний Інтернет», під час якої діти вигадували собі нікнейми, шукали правильне рішення для відповіді на електронні листи, з’ясували що є безпечним, а що небезпечним при користуванні інтернетом та визначили правила безпечного інтернету. Також дійшли висновку що інтернет корисний, якщо правильно ним користуватися.
Також соціальним педагогом Зазимського ліцею Євгеном Гриньком було проведено урок «Інтернет Стайл» для учнів третіх, четвертих та п’ятих класів.
9 лютого у рамках тижня математики, фізики, інформатики для учнів 7-8 класів був проведений математичний захід «Математичний час – офлайн». Чотири команди змагалися за звання найкращої. Незмінна ведуча Олександра Штурмак надихала всіх на активну, творчу і неперевершену гру. А компетентне журі у складі Олега Бобошка, вчителя фізики, Каті Дячук та Дениса Коновала, учнів 11 класу у онлайн-форматі підрахували бали кожної команди за всі конкурси. Без уваги не залишилася і команда підтримки – команда глядачів, які взяли активну участь у математичних конкурсах. Всі були активні, творчі, креативні.
Цього ж дня цікава подія відбулася в садочку «Академія дитинства», де відзначали Міжнародний день стоматолога.
Педагогічні працівники провели цікаві тематичні заняття, на яких діти ознайомилися, закріпили знання про догляд за зубами, шкідливими та корисними продуктами, першими ознаками захворювання зубів та отримали багато корисної інформації, а найцікавіше – змогли відчути себе лікарями стоматологами.
10 лютого для учнів початкових класів Літківського ліцею ім. М.П. Стельмаха учениця 11 класу Штурмак Олександра провела вікторину «Математичні загадки».
13 лютого з учнями 5В класу Зазимського ліцею «Академія успіху» було проведено майстер-клас з виготовлення стрічки Мебіуса. Стрічка Мебіуса широко використовується в науці, техніці та в дослідженні властивостей Всесвіту. Вона також надихає художників, письменників, дизайнерів на створення незвичайних витворів мистецтва. Загадкові властивості стрічки породжують багато винаходів та наукових гіпотез. Стрічка Мебіуса є міжнародним символом вторинної переробки.
14 лютого в Рожнівській філії Пухівського ЗЗСО відбувся майстер-клас для вчителів початкових класів Зазимської територіальної громади. Головним питанням, які обговорювали, були: «Що таке soft skills та як це працює в НУШ?» Свій досвід роботи «Розвиток м’яких навичок (soft skills) у здобувачів освіти початкової школи на уроках літературного читання» представила Ворона Н.Г., залучивши гостей до практичної роботи із застосуванням різних методичних стратегій. Таким чином вчителі «приміряли» на себе роль учнів: працювали в групах, парах, знайомилися з новими поняттями під час «мозкового штурму», «павутинки дискусій», аналізували поезію, використовуючи метод «шести капелюхів». Свої враження від роботи педагоги висловили під час рефлексії, створивши «дерево побажань».
Яскравим підтвердженням роботи з формування м’яких навичок став відкритий урок української мови в стилі soft skills, який провела в 4 класі Руденко С.В. Школярі продемонстрували не лише глибокі знання з української мови, але й вміння співпрацювати, аналізувати, робити висновки, творчо мислити. Діти були натхненні, безпосередні, навіть підготували гостям подаруночки до свята Валентина.
Захід був насичений різними видами активної діяльності, тому під час обговорення майстер-класу звучали слова подяки і певності, що практичний досвід зустрічі обов’язково буде застосований.
Цього ж дня у Літківському ліцеї ім. М.П. Стельмаха розпочався тиждень трудового навчання – тиждень презентації учнівської творчості та діяльності на уроках технології. Діти з зацікавленістю та наполегливістю опановують різноманітні техніки роботи з матеріалами та інструментами.
Також в цьому ліцеї з нагоди міжнародного дня дарування книг учні 1, 2А, 3А, 4А, 7Б, 9Б та 11 класів зробили свій внесок до шкільної бібліотеки.
На цей період припадає активна фаза STEM освіти, що проходить в Літківському ліцеї ім. М.П. Стельмаха. Вчителі проводять STEM уроки. Цікаво, змістовно. Учні із задоволенням поринають у світ наукових відкриттів, у світ нових знань. Один із таких уроків був проведений у 5А класі (урок математики).
Відбувся STEM-урок з біології у 7Б класі на тему «Різноманітність ссавців» – учні подорожували по планеті, поглиблювали знання про ссавців, дізнавались цікаві факти. Також відбулися STEM-уроки з англійської мови для 2А, 7Б та 9Б класів. В 2А відбувся STEM-урок на тему «Весняний салат на столі».
Ну як же не згадати День закоханих! День святого Валентина завітав до Зазимського ліцею «Академія успіху». Незважаючи на повітряну тривогу, купідон привітав педагогічний колектив завдяки умілим рукам учениці 6В класу Поліні Сташенко. Велика подяка керівнику театрального гуртка «Творчий вулик» Хуторній А.В. за позитивний настрій на цілий день.
Учні 9А класу Погребського ліцею під організацією класного керівника Марченко Ірини Миколаївни та педагога організатора Негоди Оксани Михайлівни провели захід до Дня Святого Валентина. Зробили поштову скриньки, в які всі бажаючі змогли покласти листи-валентинки з теплими і приємними словами. Також учні брали участь у «Таємний Валентин для ЗСУ», що проводила Молодіжна рада Придесення.
У Пухівському ЗЗСО працювала пошта Святого Валентина, тож усі учні та вчителі змогли висловити почуття любові до найдорожчих людей і отримати святкові валентинки. Також учні та вчителі взяли участь у благодійній акції “Таємний Валентин для ЗСУ” від Молодіжної ради Придесення, де шкільна родина зібрала 30 бокс-подарунків для Захисників із нашої громади.
15 лютого день був спортивним. У Літківському ліцеї ім. М.П. Стельмаха відбулося перше тренування боксерського клубу «Молот».
Також цього дня у закладах загальної середньої освіти Київської області стартує пілотний фізкультурно-оздоровчий проект «Учнівська ліга «Здорова Україна». Презентація проекту відбулася у Великій Димерці за участю учнів та вчителів середніх шкіл Броварського району –першому з семи районів Київщини, де заплановано такі презентації.
Спортивні ігри планується проводити з максимальним охопленням – залученням до фізичної активності ста відсотків учнів 5-х класів відповідно до модельної навчальної програми Нової української школи.
Серед почесних гостей були організатори проекту: представники Київської обласної військової адміністрації та Управління молоді та спорту, Департаменту освіти і науки, Міністерства освіти і науки України та Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України з його обласним відділенням, Київський обласний центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».
В програмі презентації були: спортивні ігри між командами школярів та матч зірок з флорболу між почесними гостями і господарями заходу, семінар-нарада щодо проведення Ліги та майстер-клас зі спортивних ігор у доджбол, регбі-5, корфбол, петанк та чирлідинг, презенти учасникам заходу від організаторів, а також спортивний інвентар від партнерів – директора Представництва міжнародного Благодійного Фонду «Parimatch Foundation» в Україні Вадима Місюри.
Зазначимо, що Ліга складатиметься з чотирьох етапів: «Ліга дружніх», «Ліга сміливих», «Перша ліга» та «Вища ліга»; та проводитиметься в середніх школах Київщини з лютого по червень 2023 року.
Низка різних заходів відбулася в закладах дошкільної освіти з нагоди святкування Стрітення: дошкільного підрозділу «Лісова пісня» Погребського ліцею, «Академії дитинства», дошкільному підрозділі «Десняночка» Пухівського ЗЗСО, дошкільному підрозділі «Сонячний» Літківського ліцею ім. М.П. Стельмаха.
Також вітаємо з почесним ІІІ місцем в олімпіаді (обласного рівня) з української мови та літератури ученицю 8Б класу Погребського ліцею Прилепу Вероніку та її вчителя-наставника Нікітіну Олену Романівну. Протягом лютого учні продовжують брати участь в обласних етапах олімпіад та захисті МАН, результати яких є ІІІ місцем в олімпіаді математики в учениці 9 класу Некрашевич Катерини (вчитель-наставник Гузенко Юлію Сергіївну) та ІІІ місце в олімпіаді (обласного рівня) з екології в учениці 11 класу Сидоренко Анни (вчитель-наставник Марченко Ірина Миколаївна).
16 лютого учні та вчителі громади відзначали День єдності. Вихованці гуртка «Паперопластика» (керівник Зоя Сікора) долучилися до святкових загальних заходів Зазимського ліцею «Академія успіху». Упродовж заняття здобувачі освіти 3-4 класів ознайомилися з традиціями нового свята, працювали над проєктом з виготовлення плакату патріотичного спрямування та активно висловлювали свої думки під час різноманітних вправ.
Протягом тижня педагогічні працівники «Академії дитинства» вчили дітей єднатися. Вчили підтримувати один одного, розуміти, товаришувати, допомагати.
Другокласники приєдналися до державного флешмобу «День Єднання України».
Учні Погребського ліцею активно приймають участь у фотофлешмобі до Дня Єдності, класними керівниками було проведено виховні години.
У Пухівському ЗЗСО проходить флешмоб “Кінець війні!”, присвячений Дню Єднання.
В Літківському ліцеї ім. М.П. Стельмаха на уроках технології учні 5-х класів познайомились з технікою ткацтва. Побачили роботи учнів минулих років, які займались у гуртку з Прокопенко О.С. Діти з цікавістю виконували перші вправи нової техніки. А в рамках тижня трудового навчання учні 2А класу продемонстрували власні роботи, проявивши свою креативність, винахідливість.
Цього ж дня в Зазимському ліцеї «Академія Успіху» відбувся захід «Математики, яких подарувала світові українська земля», який підготували учні 8А та 7Б класів. Присутні довідалися про особисте життя українських математиків, віддане служіння науці та про відкриття, відомі в Україні і далеко за її межами. І вкотре переконалися, що Україна – це країна з добрими та розумними людьми, вільними, творчими, сильними, нескореними. Ми завжди повинні пам’ятати, хто ми є, та з гордістю казати: «Я – Українець».
А 17 лютого в продовження тижня математики до наймолодших ліцеїстів «Академії успіху» завітали фіксикі, які перевірили математичні знання найменших учнів.
Цього ж дня святкують День спонтанного прояву доброти.
Учні 2В класу Зазимського ліцею «Академія успіху» приєдналися до святкувань та подорожували містом Доброти. На вулицях міста читали казки, добирали асоціації до слова доброти, згадували свої добрі вчинки, доповнювали прислів’я, дивилися мультфільм та згадували позитивних героїв казок та розмальовували їх. День був насиченим та цікавим.
В кінці уроку учні прийшли до висновку, що справжня доброта не повинна чекати похвали або подяки. Головна нагорода за доброту людини – радість інших людей.
Завершився тиждень математики у Зазимському ліцеї «Академія успіху», який пройшов активно, а найголовніше – плідно!
З метою запобігання насильства та жорстокості в дитячому середовищі соціальним педагогом Зазимського ліцею «Академія успіху» Гриньком Євгеном Володимировичем з учнями 7Б класу проведено інформаційно-психологічний тренінг «Зупинимо булінг разом». Учні вчилися відрізняти булінг від жарту, проявляти почуття емпатії та переживання до дітей, які зазнають насильства.
20 лютого відбулися заходи з нагоди Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні. У Літківському ліцеї ім. М.П. Стельмаха проведено виховний захід Кулініч О.В. та учнями 7Б класу «Розстріляні мрії». Також в цьому закладі відбувся благодійний збір коштів на окопні свічки для наших захисників «Скринька теплоти». До збору залучились не лише учасники навчально-виховного процесу, а й педагоги. В результаті було зібрано 7073 грн, за які придбано парафін. Виготовлення свічок та закупівлю парафіну було доручено сім’ї Соколів.
До Дня Героїв Небесної Сотні учні Погребського ліцею взяли участь у флешмобі « Зав’яжи стрічку пам’яті на честь Героїв». Класні керівники проводили Єдині Уроки Мужності.
21 лютого в закладах освіти відзначали Міжнародний день рідної мови. Учителі та учні Пухівського ЗЗСО особливо ретельно готувалися до цього дня. Для учнів 1-4 класів було проведено виховні години, також діти виготовили лепбуки про мову. Учні середніх класів пригадали все вивчене з української мови й показали блискучі результати в пізнавально-розважальному шоу «Солов’їна мова». Учні 9 і 10 класів підготували літературну композицію «Краща мова єднання – це українська!». Одинадцятикласники взяли участь у Всеукраїнській вікторині «Українці – про мову, яскраву, дзвінку і чудову».
З цієї ж нагоди у Погребському ліцеї провели відкриту виховну годину «Мова – серце народу» у 3А класі класним керівником Бугаєнко Я.М. Діти також записали вірші на відео. Відкритий виховний захід «Мова моя рідна, мова солов’ їна» для учнів 5А та 5Б класів провела вчитель зарубіжної літератури та англійської мови Назаренко Анжеліка Валерівна, а також Гармаш Олена Сергіївна у 5Б, 6, 7Б, 11 класах провела нестандартні уроки, присвячені Дню рідної мови, на яких діти розгадували ребуси, брали участь у вікторинах тощо. Учні також самостійно виготовляли плакати про рідну мову.
Цього ж дня відбулася зустріч Молодіжної ради Придесення з членами учнівського самоврядування Літківського ліцею ім. М.П. Стельмаха.
22 лютого ми дізначилися, що учениці Літківського ліцею ім. М.П. Стельмаха Микитко Христина та Манукян Анна стали переможцями Всеукраїнського конкурсу дитячо-юнацької творчості «Лист майбутній Україні”.
З 23 лютого фейсбук-сторінки наших закладів освіти почали наповнюватися фотографіями, які учні шкіл представили для онлайн-конкурсу «Фотоспалах-challenge «Пливе кача, небо плаче». Зокрема, учні Пухівського ЗЗСО за участь отримали 12 дипломів. Сам конкурс проходив з 19 по 24 лютого.
Також наші маленькі ліцеїсти отримали свої перші нагороди обласного рівня. Вітаємо Настю Браницьку, ученицю 2А класу Літківського ліцею ім. М.П. Стельмаха, яка взяла активну участь в обласному еко-челенджі «Зроби годівничку – врятуй пташину».
На цей день припадає прем’єра Шкільного телебачення Придесення – на ютуб-каналі «Громада Придесення» опубліковано перший випуск, над створенням якого працювали всі школи громади.
Не перестаємо пишатися нашими учнями, їхньою творчістю, їхньою жагою приблизити Перемогу. Ось ще одна творча, непересічна особистість. Знайомтесь – Анастасія Сокол, учениця 10 класу.
24 лютого стінах Музею-майстерні І.П. Кавалерідзе відбулася презентація унікального проекту Ukraine Victory Gallery. Учасником та виконавцем роботи для аукціону стала учениця 10 класу Літківського ліцею ім. М.П. Стельмаха Сокол Анастасія, яка створила карту України, щоб показати єдність, неподільність і незламність країни.
25 лютого відзначали 152 річницю від дня народження Лесі Українки. До тематичних заходів долучилися всі заклади освіти громади.
Наприкінці лютого було оголошено переможців Міжнародного конкурсу юних митців «Малюємо українською». Учениця 3Б класу Літківського ліцею ім. М.П. Стельмаха Аня Ручка стала фіналісткою.
25-26 лютого учень 9 класу Пухівського ЗЗСО Файзуліна Богдана брав участь у ІІ обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових робіт МАН.
28 лютого учні 1 класу Рожнівської філії прийняті до лав читачів шкільної бібліотеки.
Метою бібліотечного уроку є формування у молодших школярів умінь і навичок самостійного і свідомого читання книг. Саме з книги дитина дізнається, що таке добре, і що таке погано, дістає відповіді на свої нескінченні «Чому?». Книги, прочитані в дитинстві, запам’ятовуються на все життя та впливають на подальший розвиток дитини.
Саме тому так важливо сформувати самостійного читача у молодшому шкільному віці.
Дякуємо бібліотекарю Наталії Михайлівні, що знає кожну книжку та вміє запропонувати дитині найбільш потрібну і цінну для неї.
В останній день зими Погрбеському ліцею було передано медичні маски. Дякуємо благодійникам Немитову Дмитру Віталійович та Дорошкевичу В‘ячеславу Леонідовичу за піклування про наших дітей!
27-28 лютого учні та батьки Погребського ліцею долучилися до збору продуктів для переселенців з Куп’янська і Вовчанська, що організували Волонтери Придесення. Також змогли зібрати грушову допомогу у розмірі 4000 грн на пальне.