Молодий талант сфери інформаційних технологій з Погребів

У вересні відзначають аж два свята, які пов’язані з інформаційними технологіями: 9 вересня – День тестувальника, а 13 вересня – День програміста.

Інформаційні технології є однією з провідних індустрій української економіки та стрімко зростає щороку. Так, за останні 6 років частка експорту комп’ютерних послуг у ВВП зросла з 1,8%  до 3,5%, а загалом в експорті послуг – з 13,4% до 37,8%.

«Тобто майже 40% від усіх послуги, які експортує Україна на зовнішній ринок, це послуги IT. Також цікавою є така цифра: в ІТ працює 2% усіх зайнятих осіб, які взагалі залучені в економіці країни. Це становить 3,5% у ВВП», –як зазначають в Асоціації ІТ Ukraine.

ІТ-галузь здебільшого орієнтована на експорт. Останні 6 років обсяг експорту комп’ютерних послуг зростав у середньому на 26,8% щороку й у 2021 році досяг 6,9 млрд дол. США.

Завдяки цьому наша держава впевненими кроками наближається до статусу однієї з передових в розвитку інформаційних технологій – сфери, яка починає приносити якісні позитивні економічні та соціальні зміни в Україні та завойовувати лідерські позиції в світі за певними напрямами («Дія» є тому підтвердженням).

Прогресивна молодь рухає цей процес трансформацій. Неозброєним оком видно, що діти є більш освіченими в комп’ютерних технологіях, ніж деякі дорослі, тому що в процесі формування їхньої свідомості та набуття знань вони є безпосередніми учасниками змін, які відбуваються в інформаційних технологіях. Підтримка інтересу учнівської молоді до цієї сфери є запорукою їхнього майбутнього успіху та розвитку держави.

В селі Погреби проживає хлопець, якому зараз лише 15 років. Але, попри юний вік, він вже встиг зайняти призові місця на Всеукраїнському та навіть міжнародному рівнях в змаганнях з програмування.

Улещенко Федір Володимирович є сином Улещенка Володимира Васильовича – фізика-ядерщика, кандидата фізико-математичних наук, який ще на початку 2000-х років отримав науковий ступінь в Польщі. Мабуть саме батько-науковець, а також мама-вчителька Сугоняк Олена Павлівна прищепили Федору любов до науки та показали її безмежні перспективи та користь для людини.

З трьох до шести років хлопчина відвідував погребський дитячий садок (вихователь Кияниця Валентина Миколаївна). З першого по четвертий клас навчався в Погребській школі (перша вчителька Науменко Тетяна Іванівна). В 5-7 класах навчався у гімназії «Києво-Могилянський колегіум». У 8 клас вступив до Українського фізико-математичного ліцею університету ім. Тараса Шевченка. Зараз переведений до 10 класу ліцею.

Цей рік для Федора був досить успішним. Взявши участь у трьох змаганнях, він в усіх зайняв призові місця:

  • лютий 2023 – міжнародні змагання з програмування Info(1)Cup (онлайн) – бронзова медаль (більше інформації за посиланнями: http://upml.knu.ua/zaprogramovanyj-uspih/ та https://www.info1cup.com/results);
  • квітень 2023 – XXXIII Всеукраїнська учнівська олімпіада з інформатики (IV етап Всеукраїнських учнівських олімпіад, проводилася у Варшаві) – диплом ІІІ ступеня (більше інформації за посиланням: http://upml.knu.ua/shukachi-optymalnyh-rishen/);
  • квітень 2023 – фінал Всеукраїнської юніорської олімпіади з інформатики (проводилася у Кракові) –диплом ІІІ ступеня (більше інформації за посиланням: http://upml.knu.ua/popovnyuyemo-skarbnychku-peremog/).

Віримо, що це лише початок великого і успішного шляху Федора в сфері ІТ. В нашій державі зараз активно впроваджуються нові інформаційні технології у виробництві, рекламі, наданні послуг та управлінні (в тому числі, на рівні державних органів влади та органів місцевого самоврядування). Ще стільки суспільних процесів потребують написання нових кодів, які зроблять наше життя комфортнішим, економіку міцнішою, а державу прогресивнішою.

Бажаємо Федору Улещенку безмежної наснаги, наполегливості, креативності та багато успіхів і перемог!

Підтримуймо і розвиваймо молодь, адже це майбутні будівничі нашої держави!

Дякуємо Силам Оборони за те, що під час війни у дітей є можливість навчатися та ставати кращими!

Попередній запис
Два ліцеї з Придесення в сотні кращих
Наступний запис
Вічна пам’ять Флоріну Сергію Вікторовичу!
Вам також може сподобатися
Меню