Праця на благо всіх сіл або як раціонально використовувати фінансові можливості

8 листопада 2021 року відбулася 22 позачергова сесія Зазимської сільської ради. Окрім розгляду проектів рішень, було обговорено низку інших важливих питань, що стосуються життєдіяльності нашої громади.

Сільський голова сказав, що практично закінчено роботи з поточного середнього ремонту дороги О100603 /М-01/ – Зазим’я – від Зазимських Садів до Броварського проспекту. Залишилося лише встановити дорожні знаки та нанести дорожню розмітку. Роботи виконано ПрАТ «Броварське шляхо-будівельне управління №50» за рахунок коштів обласного бюджету при безпосередньому сприянні народного депутата Крулька Івана Івановича (замовник: Департамент регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації). За оперативне виконання робіт з ремонту дороги, якою користуються жителі громади, та за врахування додаткових побажань громади під час робіт, на сесії Віталій Вікторович відзначив представника підрядної організації Довганича Івана Івановича.

Також сільський голова згадав про дорогу О100604 Пухівка – Калинівка. Дорогу планувалося ремонтувати в цьому році, однак через відсутність достатнього фінансування проект не реалізували. На даний час перероблюється проект під капітальний ремонт (тому що з 2022 року середні ремонти не виконуватимуться взагалі). Завдяки співпраці з народним депутатом Галушко Миколою Леонідовичем та Київською обласною державною адміністрацією є велика ймовірність, що даний проект вдасться реалізувати в наступному році.

Закінчено розробку проекту та пройдено експертизу по ремонту дороги Т 10-08 (траса Київ-Кіпті) від с.Пухівка (дитячий садок) до кінця с.Рожни. Проект буде подано на фінансування і реалізацію в наступному році. Вартість проекту понад 350 млн грн.

Завдяки підтримці Галушко М.Л. Зазимська громада отримала 10 млн грн державної субвенції. Ці кошти спрямовано на:

  • виготовлення проектно-кошторисної документації по об’єкту «Реконструкція закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу «Академія дитинства» з добудовою трьох груп на 60 дітей по вул.Київська, 10-Б в с.Зазим’я»;
  • капітальний ремонт покриття проїзної частини проїзду по вул.Осинки від вул.Польова до вул.Весняна в с.Зазим’я (про це писали раніше);
  • капітальний ремонт універсального спортивного майданчика по вул.Київська в с.Зазим’я;
  • капітальний ремонт частини провулку Польовий (від вул.Науки) в с.Рожни;
  • нове будівництво мережі вуличного освітлення по вул.О.Чижика, вул.Висока в с.Погреби;
  • нове будівництво мережі вуличного освітлення по вул.Свободи в с.Рожни;
  • нове будівництво мережі вуличного освітлення по вул.Шевченка в с.Літки.

На 22 позачерговій сесії було прийнято рішення про утворення старостинських округів. Раніше старостинські округи утворювалися лише під час добровільного об’єднання. Враховуючи що громаду Придесення було утворено вже після «добровільного» етапу, то для утворення старостинських округів ми чекали відповідних змін в ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні». Прийняті зміни також передбачають новий підхід до визначення старости. Відтепер обов’язковою умовою є обговорення пропозиції кандидатури старости на сільських зібраннях громади.

На цій же сесії було вирішено вийти зі складу засновників Комунального некомерційного підприємства Броварської районної ради «Броварський районний центр первинної медико-санітарної допомоги». Ці дії передбачають наступне утворення власної «первинки» спільно з Калинівською громадою, що має лише покращити якість надання медичних послуг в громаді та умови праці медпрацівників.

Окремо обговорювалося питання освіти.

  • На даний час в громаді працюють всі заклади освіти, окрім дитячого садочка «Лісова пісня», який входить до складу Погребського НВО. Причина: відсутність достатньої кількості вакцинованих працівників закладу. Загалом в громаді не вакциновано 53 працівники закладів освіти. На даний час вони відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.
  • З 1 січня 2022 року всі заклади освіти Придесення переходять на самостійну організацію харчування, а не будуть закупляти послугу в районної організації. Вже не один рік самостійна організація харчування працює в зазимському садочку «Академія дитинства», а з 1 вересня запрацювала й в Літківському НВО ім. М.П. Стельмаха. Такий підхід до організації харчування дозволить слідкувати за закупівлею та приготуванням їжі безпосередньо керівництвом закладів освіти та сприятиме створенню кращих умов праці кухарам. На останній сесії було виділено кошти на придбання посуду та іншого столового обладнання для цих закладів освіти, так як значна частина нинішнього обладнання належить згадуваній районній організації.

Також обговорено розвиток спорту в громаді. Заплановано за рік забезпечити всі села якісними спортивними майданчиками, де могли б займатися спортом люди різних вікових категорій. Деякі проекти вже подано на фінансування.

Попередній запис
Послуги для опікунів та піклувальників на Гіді
Наступний запис
Повідомлення про оцінку впливу на довкілля (ФОП Картуесов Я.С.)
Вам також може сподобатися
Меню