29 вересня 2022 року відбулося засідання виконавчого комітету Зазимської сільської ради.
На початку зустрічі сільський голова Крупенко Віталій Вікторович вручив жителям громади цінні подарунки та подяки за високу соціальну відповідальність, створення безпечних умов життя в Придесенні та з нагоди Дня Незалежності України і Дня громади. Подяки було вручно: Суботовському Юрію Володимировичу, Троцу Василю Павловичу, Селику Юрію Миколайовичу та Яковенку Дмитру Вікторовичу. (Більшість жителів громади подібні відзнаки отримали раніше).
Після цього сільський голова привітав присутніх освітян та передав їм подяки від Департаменту освіти і науки КОДА та Міністерства освіти і науки України (деталі за посиланням).
Порядок денний складався з 30 питань, серед яких блок питань щодо присвоєння поштових адрес.
Робочу частину виконкому відкрив виступ представників ТОВ WNET.UA – провайдера, який має намір почати свою діяльність в нашій громаді. На виконкомі розглядалося також питання, яке стосувалося даної компанії. Свою роботу вони хочуть почати в селах Погреби, Зазим’я і Пухівка. Але на майбутнє не відкидають пропозиції поширити свою діяльність в інших селах Придесення. Представники провайдера зазначили, що частину їх ліній заплановано прокласти під землею (по існуючих трасах Укртелекому), а частину – по електроопорах. Компанія готова взяти на себе соціальне навантаження у вигляді пільгового надання послуг окремим верствам населення. Також було ознайомлено присутніх з діючими тарифами провайдера, яких є чотири. Найдешевший тариф називається «Турбота», тому що пропонується військовим, лікарям та вчителям. Він має хорошу швидкість. Вартість помісячної оплати коштує 50 гривень. Вартість підключення залежить від протяжності проводу до споживача. Інші тарифи трохи дорожчі, але анонсована вартість підключення складає 1 гривню. Компанія надає обладнання в оренду, окрім роутера, який споживач повинен купити самостійно.
З питанням щодо плану евакуації населення на випадок підтоплення або іншої катастрофи природного чи техногенного характеру виступив начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення, мобілізаційної та правоохоронної діяльності Ткачук Андрій Леонідович.
Було названо пункти збору в кожному селі: Літочки – біля будинку культури; Літки, Рожни, Зазим’я – біля шкіл; Пухівка – біля школи та при виїзді з села в напрямку Калинівки; Погреби – біля бювету. Місця евакуації визначаються військовою адміністрацією під час надзвичайної ситуації.
Сільський голова наголосив, що важливо найближчим часом провести практичні заняття з евакуації населення.
Про детальний план евакуації буде повідомлено найближчим часом.
На засіданні виконкому була присутня керівник Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Кудрявцева Тетяна Володимирівна, яка прозвітувала про стан медичного обслуговування в громаді та забезпечення ліками:
- Забезпечення медичних амбулаторій стало кращим (зокрема, за рахунок міжнародних організацій – наприклад, ЮНІСЕФ);
- В громаді реалізується низка медичних програм для населення;
- Відновлено роботи медичних лабораторій, закуплено реагенти;
- Постійно ведеться інформування населення про наявні ліки за допомогою соціальних мереж;
- Активно працюють виїзні медичні бригади. За минулі тижні вони надали послуги 200 людям Придесення. Графік наступних прийомів виїзних медичних бригад за посиланням;
- Укладено договір з пологовим будинком №3 (деталі тут);
- Медичні працівники постійно проходять навчання та підвищення кваліфікації.
Також Тетяна Володимирівна повідомила про потребу в доукомплектування медичних закладів громади та про кількість укладених медичних декларацій сімейними лікарями.
Виступ начальника управління освіти, культури, молоді та спорту Щиголь Наталії Миколаївні стосувався затвердження списків дітей, які мають право на пільгове харчування в закладах освіти. Також з присутніми керівниками шкіл обговорили плюси та мінуси переходу освітніх закладів на прямі поставки харчових продуктів. Плюсами є: автономність шкіл, покращення умов праці кухарів, урізноманітнення меню. Однак через карантин та війну поки не було змоги повністю оцінити всі ці переваги.
На завершення Віталій Вікторович повідомив, що з 1 жовтня вуличне освітлення буде вмикатися на всіх вулицях громади у вечірній час (до початку комендантської години), а на центральних вулицях освітлення буде вмикатися з початком темряви і вимикатися на світанку. Однак з проханням переглянути цю ініціативу вже було кілька звернень громадян, які говорили про те, що в комендантську годину потрібно дотримуватися світломаскувального режиму. Питання полягає в тому, що у вранішній час є потреба в освітленні вулиць, однак встановлені «реле часу» можуть вмикатися-вимикатися лише раз в добу. Закупити більше автоматизовані реле поки немає змоги. Тому питання щодо освітлення по цетральних вулицях в нічний час є поки відкритим.